Grzechotki powlekane i wygięte Vorel

Nawet w świecie narzędzi ręcznych projektanci mogą pozwolić sobie na stylistyczne szaleństwo. Doskonałym tego przykładem są najnowsze grzechotki Vorel, które zostały powleczone jaskrawożółtym plastikiem.

Inżynierom zapewne nie chodziło tylko o wizualne względy, ale taka barwa ma praktyczne walory – klucz można błyskawicznie odnaleźć nawet w największej torbie lub skrzynce narzędziowej. Wystarczy szybki rzut oka i narzędzie mamy w ręku. Leży ono w dłoni doskonale – to za sprawą zastosowania gumowych okładzin, które sprawiają,

że nawet podczas aplikowania największej siły dłoń nie ześlizgnie się z rękojeści. Warto także zwrócić uwagę na sam kształt grzechotki – wygięta konstrukcja sprawia, że kluczem można pracować w miejscach trudno dostępnych. Grzechotki Vorel są także świetnie dopracowane pod względem konstrukcyjnym – metalowa obudowa ze stali CrV (chromowo-wanadowej) pozwala pracować z największymi siłami, a 72-zębny mechanizm ząbkowy o kącie obrotu 5° gwarantuje precyzję dokręcania. Grzechotki są oferowane w trzech najbardziej popularnych rozmiarach – 150 mm z zabierakiem 1/4” (model 53575), 200 m z 3/8” (53576) i 250 mm z 1/2”(53577).

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments