Grzechotka 3/8” Zyklop Comfort

Na br. rok niemiecka firma Wera, producent narzędzi ręcznych klasy premium, przygotowała wiele nowości usprawniających pracę mechaników, serwisantów, instalatorów itp. Wśród nich jest innowacyjna grzechotka 3/8” Zyklop Comfort.

Jej powierzchnię całkowicie pokryto przyjemnym w dotyku tworzywem sztucznym. Chroni ono powierzchnię narzędzia przed uszkodzeniem, a także ułatwia pracę w niskich temperaturach, nie dopuszczając do jego oziębienia.

Konstrukcja i cechy użytkowe

Omawiana grzechotka Wera 3/8” Zyklop Comfort wyposażona jest w ergonomiczny uchwyt Kraftform i ma smukłą konstrukcję, która umożliwia pracę w miejscach trudno

dostępnych, np. w wąskich przestrzeniach. Zastosowano w niej 2-kierunkowy mechanizm grzechotkowy z dźwignią zmiany kierunku pokręcania i 80 zębami o niewielkim kącie obrotu wynoszącym 4,5°. Tak niewielki skok mechanizmu grzechotkowego w połączeniu ze smukłą konstrukcją narzędzia ułatwiają prace montażowe prowadzone w miejscach o znacznie utrudnionym dostępie. Z kolei zabierak 3/8” grzechotki Zyklop Comfort posiada kulkową blokadę nasadek i współpracujących adapterów, która umożliwia ich szybką wymianę. Zwalnia się ją przyciskiem znajdującym się na głowicy narzędzia.
Grzechotka 3/8” Zyklop Comfort jest dostępna pojedynczo lub z 11- albo 16-częściowym zestawem mieszczącym się w kompaktowym i wytrzymałym etui tekstylnym niepowodującym zarysowań powierzchni. Niewielka objętość i waga zestawów ułatwiają ich użycie w pracach terenowych. W skład zestawów wchodzą grzechotka 3/8″ Zyklop Comfort z przedłużką Zyklop oraz klucze nasadowe Zyklop Impaktor. W zestawie 11-częściowym jest ich 9, a w 16-częściowym – 14.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments