GRANITOWY TEST MŁOTOWIERTARKI HIKOKI DH 26PC

Od 1 października elektronarzędziowa marka Hitachi zmienia nazwę na HiKOKI. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia, czy urządzenia dystrybuowane pod nową marką HiKOKI mają tę samą jakość wykonania i wydajność co odpowiadające im urządzenia Hitachi. Testy elektronarzędzi HiKOKI rozpoczęliśmy od młotowiertarki DH 26PC.

HiKOKI DH 26PC to ta sama młotowiertarka co znane i cenione na rynku Hitachi DH 26PC. Jest to 3-funkcyjny młotek SDS-plus przeznaczony do wiercenia, wiercenia z udarem i podkuwania. W betonie wykonamy nim otwory o średnicy do 26 mm (wiertła SDS-plus), w stali – do 13 mm i drewnie – do 32 mm. W urządzeniu zastosowano silnik o

mocy nominalnej 830 W, który przez przekładnię generuje maksymalne obroty do 1100/min i udary o częstotliwości do 4300/min. Wyposażono go w uchwyt SDS-plus w tzw. wersji szybkomocującej. Zatem podczas montażu wiertła, korony czy dłuta z chwytem SDS-plus wystarczy te narzędzia wsunąć w gniazdo uchwytu młotowiertarki, a kliknięcie oznacza prawidłowe ich zamocowanie. Aby zdemontować akcesoria, należy przesunąć tuleję uchwytu do tyłu, co zwalnia jego blokadę.

Młotowiertarka HiKOKI DH 26PC ma konstrukcję pistoletową i charakterystyczny dynamiczny design znany Hitachi, dzięki któremu szybko rozpoznamy, że jest produktem japońskiego koncernu. Jej główną rękojeść pokryto miękkim, antypoślizgowym materiałem (soft grip). Dzięki temu urządzeniem operujemy pewnie, łatwo i wygodnie. Uchwyt dodatkowy testowanej młotowiertarki HiKOKI ma zapadki, dzięki którym nie przesuwa się oraz nie obraca podczas wiercenia i tym samym nie utrudnia pracy. Jest on też wyposażony w wykładziny absorbujące wibracje, które znacznie podwyższają wygodę pracy.

Testowana młotowiertarka HiKOKI DH 26PC została zaprojektowana z uwzględnieniem najnowszych technologii oraz wymagań rynku, jak również obowiązujących przepisów BHP. Rozwiązania przeniesienia napędu oraz mechanizmu udaru pneumatycznego zapewniają wysoką efektywność wiercenia oraz wytrzymałości i niezawodność konstrukcji.
Podczas redakcyjnych testów młotowiertarkę HiKOKI DH 26PC sprawdziliśmy w bardzo wymagających aplikacjach udarowych, wiercąc nią w twardym granicie i betonie. Najpierw wykonaliśmy w granitowym bloczku otwory o średnicach 16 mm (głębokość – 108 mm) i 24 mm (116 mm) za pomocą 4-ostrzowych wierteł SDS-plus. W przypadku otworu 16 mm uzyskaliśmy czas wiercenia 49,88 s, zaś w wypadku 24 mm – 99,68 s. Następnie sprawdziliśmy efektywność wiercenia koroną o średnicy 80 mm w bloczku z betonu C20. Zaznaczamy, że w testowanym urządzeniu zamocowaliśmy koronę o 30 mm większą, niż zaleca japoński producent. Otwór o głębokości 75 mm powstał w czasie 194,92 s. Wszystkie próby przebiegały bardzo stabilnie, a testowana młotowiertarka HiKOKI DH 26PC w żadnym z testów nie dostała zadyszki, ani nie zwolniła na moment tempa pracy.

Naszym zdaniem testowana młotowietarka HiKOKI DH 26PC zapewnia w swojej klasie mocy najwyższą efektywność pracy i nie ustępuje konkurencji na krok. Zatem nie tylko pod względem konstrukcji i zastosowanych materiałów oraz parametrów technicznych, ale także jakości wykonania i wynikającej z niej efektywności pracy jest to ta sama maszyna co ceniona na rynku młotowietarka Hitachi DH 26PC. Kupując młotowietarkę HiKOKI DH 26PC, użytkownik dostaje więc to samo urządzenie co Hitachi DH 26PC nie tylko pod względem samego wykonania i parametrów pracy, ale także jego jakości i możliwości operacyjnych oraz roboczych.

pins

 

Dane techniczne młotowiertarek Hitachi DH 26PC i HiKOKI DH 26PC

ModelHitachi DH 26PCHiKOKI DH 26PC
Średnica wiercenia w betonie wiertłami SDS-plus (mm)3,4-263,4-26
Średnica wiercenia w betonie koronkami (mm)25-5025-50
Średnica wiercenia w stali (mm)1313
Średnica wiercenia w drewnie (mm)3232
Moc (W)830830
Mocowanie wiertłaSDS-plusSDS-plus
Obroty bez obciążenia (min-1)0-11000-1100
Liczba udarów (min-1)0-43000-4300
Funkcja podkuwania (mm)++
Długość (mm)367367
Waga z przewodem zasilającym (kg)2,82,8

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments