Globus na targach EMO i Woodworking Machinery and Supply Conference & Expo

Polska marka Globus® swoją silną pozycję na rynkach eksportowych buduje m.in. poprzez udział w ważnych imprezach targowych. W tym roku zaprezentowała się na prestiżowych targach EMO w Hanowerze i Woodworking Machinery and Supply Conference & Expo w kanadyjskiej Mississaudze (Toronto).

Globus® na EMO 2023

Targi EMO 2023 w Hanowerze, które odbyły się w dniach 18-23 września, były wydarzeniem o ogromnym znaczeniu dla branży przemysłowej na całym świecie. Po 4-letniej przerwie impreza zgromadziła 1850 wystawców z 42 krajów i 92.000 zwiedzających z 131 krajów, co daje jej pozycję jednej z najważniejszych imprez targowych na świecie przeznaczonych dla przemysłu. Targi EMO

to miejsce, gdzie firmy prezentują swoje najnowsze maszyny, rozwiązania i usługi dla przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem obróbki stali i metali. Na EMO nie zabrakło marki Globus®, która należy do Fabryki Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o. Polski producent zaprezentował nie tylko szeroką ofertę narzędzi skrawających dla branż obróbki stali, metali, tworzyw sztucznych i kompozytów, ale także nowe swoje możliwości technologiczne obejmujące wytwarzanie frezów tarczowo-piłkowych. Są one wynikiem zrealizowania w br. nowej inwestycji – uruchomienia wysokowydajnej szlifierki JUMAXIMAT IV, która jest unikalną maszyną na skalę światową. Na stoisku marki Globus® można było także zapoznać się z piłami HM serii ALUEX do cięcia aluminium i tworzyw sztucznych, piłami HM serii STEEL-TECH do cięcia profili stalowych, piłami HM serii COOL CUT do cięcia stali i metali kolorowych oraz frezami tarczowo-piłkowymi HSS, HSS-E i VHM do obróbki stali oraz metali kolorowych.

Mocna ekipa targowa marki Globus®


Tak szerokie spektrum produktów podkreśla innowacyjność i wszechstronność oferty marki Globus® – powiedział Jan Kuś, marketing manager w Fabryce Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o. – Targi EMO 2023 okazały się być dla nas doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z nowymi klientami oraz dystrybutorami i otworzyły przed marką Globus® szerokie możliwości ekspansji na globalnym rynku. W trakcie imprezy uzyskaliśmy wiele ciekawych i obiecujących kontaktów, a także interesujących zapytań z nowych regionów świata. EMO 2023 było też dla nas niepowtarzalną okazją do rozmów biznesowych na temat dystrybucji narzędzi skrawających na rynkach eksportowych, które otworzyły przed marką Globus® nowe perspektywy rozwoju.

Globus® na Woodworking Machinery and Supply Conference & Expo

Od ponad czterech dekad targi Woodworking Machinery and Supply Conference & Expo (WMS) łączą kanadyjskich profesjonalistów zajmujących się obróbką drewna z najbardziej znanymi na świecie producentami i dostawcami maszyn. Targi WMS w tym roku odbyły się po 4-letniej przerwie spowodowanej przez pandemię COVID. Zorganizowano je w dniach 2-4 listopada w International Centre w Mississaudze. Impreza przyciągnęła profesjonalistów z branży drzewnej z 32 krajów – z Kanady, USA i Ameryki Południowej. Wzięli oni udział m.in. w inspirujących prezentacjach wiodących profesjonalistów, które odbyły się na scenie WMS Live, a także w aukcji maszyn prowadzonej na żywo, która była nowością na targach.

Ekipa targowa marki Globus® na Woodworking Machinery and Supply Conference & Expo

Relacje z targów EMO i Woodworking Machinery and Supply Conference & Expo są też na:

https://www.facebook.com/GlobusFPiNWapienica/

https://www.instagram.com/globus1921/

https://www.youtube.com/user/GlobusWapienica

https://www.linkedin.com/company/globus-fabryka-pil-i-narzedzi-wapienica-sp-zoo


Marka Globus® zadebiutowała na Woodworking Machinery and Supply Conference & Expo w formule SMART, prezentując swoje najbardziej popularne tarcze i frezy trzpieniowe, niezbędne podczas standardowych prac wykonywanych przez stolarzy, producentów mebli, cieśli. – Na WMS mieliśmy okazję do wielu spotkań z lokalnymi użytkownikami i dystrybutorami narzędzi skrawających na rynek kanadyjski i amerykański, a także z klientami z Ameryki Łacińskiej. Jest to dla marki Globus® bardzo obiecujący

biznesowo region świata o ogromnym potencjale wzrostu dla naszego segmentu produktów, jakimi są profesjonalne narzędzia skrawające – stwierdził Piotr Szarek, product manager w Fabryce Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.

Opr. HB (mat. Globus®)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments