GERMAN BRAND AWARD’20 DLA APLIKACJI METABO

Prosta rejestracja elektronarzędzia, informacje o produkcie i kalkulator wibracyjny oraz rygorystyczne wdrożenie wzornictwa marki Metabo – to połączenie korzyści praktycznych z marką przekonało nie tylko profesjonalistów z przemysłu, budownictwa i rzemiosła oraz dealerów, lecz także jury German Brand Award, które wyróżniło producenta elektronarzędzi z Norymbergi za skuteczne zarządzanie marką.

Aplikacja Metabo zdobyła German Brand Award’20 w kategorii Excellence in Brand Strategy and Creation (doskonałość w strategii i kreacji marki – komunikacja marki – rozwiązania cyfrowe i aplikacje). German Brand

Award jest uważana w Niemczech za najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną za skuteczne zarządzanie markami. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tej bardzo cenionej u nas w kraju nagrody – powiedział Horst W. Garbrecht, CEO Metabo. – Oczywiście, opracowaliśmy tę aplikację z myślą o korzyściach, jakie będą z niej mieli profesjonaliści z handlu i przemysłu, a nie po to, by zdobyć to zaszczytne wyróżnienie. Jednak fakt uhonorowania naszego cyfrowego rozwiązania w kategorii Excellence in Brand Strategy and Creation jest dla nas powodem do wielkiej dumy. Dzięki aplikacji użytkownicy oraz dealerzy maszyn i akcesoriów Metabo mogą je szybko zarejestrować, otrzymując dzięki temu rozszerzoną trzyletnią gwarancję i mając zawsze pod ręką wszystkie ważne informacje o produktach i usługach niemieckiego producenta elektronarzędzi. – Do tego zintegrowany z aplikacją kalkulator wibracji umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa pracy – informuje Nina Sternberg, kierownik projektu w dziale rozwoju biznesu w Metabo. – Krótko mówiąc: nasza aplikacja to bardzo przydatne i użyteczne narzędzie w codziennej pracy i życiu. Chcemy go też wykorzystać do wzmocnienia naszej marki i zwiększenia jej widoczności oraz znajomości. Sądzimy, że udane połączenie w aplikacji korzyści praktycznych z celami marketingowymi przekonało jury do przyznania nam German Brand Award. 

O German Brand Award

German Brand Award to nagroda przyznawana corocznie przez Fundację Niemiecki Instytut Marki i Niemiecką Radę Projektowania. Jej celem jest wzmocnienie znaczenia zarządzania marką jako ważnego czynnika sukcesu firm w środowisku krajowym i międzynarodowym. German Brand Award przyznawana jest w dwóch kategoriach: Excellent Brands (za najlepszy produkt i markę korporacyjną w danej branży) i Excellence in Brand Strategy and Creation (za doskonałą strategię i kreację marki). Jak łatwo zauważyć, w drugiej z kategorii wyróżniono za aplikację firmę Metabo. German Brand Award w kategorii Excellence in Brand Strategy and Creation przyznawana jest przez jury za najsilniejsze kampanie, koncepcje i strategie marketingowe, których celem jest propagacja marki. Aplikacja Metabo została wybrana jako jeden z 47 nagrodzonych projektów spośród 1200 zgłoszeń pochodzących z 14 krajów. Jury German Brand Award doceniło ją za konsekwencję, z jaką treści uosabiane przez markę Metabo przekazywane są użytkownikom aplikacji. Członkowie jury tworzą interdyscyplinarne grono niezależnych ekspertów z firm, instytucji naukowych, doradczych i usługowych oraz agencji. Oceniają oni zgłoszone do konkursu projekty według kryteriów niezależności i typowości marki, jej siły oraz odróżniania się od konkurencji i znaczenia dla grupy docelowej. Uwzględniają także takie aspekty, jak zrównoważony rozwój, stopień innowacyjności, kontynuacja i przyszła rentowność.

opr. HB (mat. Metabo)

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments