GAZOWA GWOŹDZIARKA DO BETONU MAKITA GN420C

W ofercie Makity znajduje się duży wybór gwoździarek pneumatycznych. Ponieważ obecnie największym zainteresowaniem cieszy się gazowa gwoździarka do betonu Makita GN420C, przyjrzeliśmy się bliżej temu urządzeniu.

Gwoździarki, które umożliwiają montaż w twardych podłożach czy elementach konstrukcyjnych, są u nas niedoceniane. W branży narzędziowej rzadko się mówi o tych urządzeniach, a jeszcze rzadziej pisze w prasie branżowej czy omawia je na portalach internetowych. A są to przecież narzędzia, które znacznie skracają czas prac montażowych, gdyż pomijają etapy wiercenia otworów i ich kołkowania. Do tego wstrzelenie gwoździa w twardy beton trwa ułamki sekund, czego nie można powiedzieć o wywierceniu w nim nawet najmniejszego

otworu za pomocą udarowego wiertła SDS-plus i młotowiertarki.

 

GN420C_act_1
Makita GN420C to gwoździarka przeznaczona do montażu profili stalowych w systemach suchej zabudowy, przybijania elementów drewnianych do wsporników stalowych i podłoży betonowych itp. Umożliwia ona wstrzeliwanie gwoździ o długości 15­40 mm i średnicy 2,6­3,1 mm. Bijak urządzenia napędzany jest energią pochodzącą ze spalania mieszanki gazowo-powietrznej, która eksploduje w wyniku zapłonu iskrą wytwarzaną przez iskrownik zasilany akumulatorem. Naboje gazowe w gwoździarce Makita GN420C wymienia się średnio co 1000 strzałów. Energię elektryczną potrzebną do zapłonu i wytworzenia mieszanki gazowo-powietrznej oraz pobierania i wydmuchiwania powietrza dostarcza akumulator Li-Ion 7,2 V/1.0 Ah.

 

GN420_baner
Gwoździarkę Makita GN420C wyposażono w smukły nos, który zapewnia dobrą widoczność punktu wstrzeliwania gwoździa oraz pozwala na pracę w ciasnych przestrzeniach czy montaż wąskich stalowych elementów itd. W urządzeniu zastosowano beznarzędziową regulację głębokości wbijania w zakresie 4,5 mm. Do ustawienia wybranej wartości służy wygodne w obsłudze pokrętło. Gwoździe zaś połączone tworzywem sztucznym umieszcza się w magazynku, który mieści 40 ich sztuk. Dostępny jest też opcjonalny magazynek 20-sztukowy, który jest krótszy i bardziej poręczny podczas pracy w ciasnych przestrzeniach.
Korpus urządzenia ma płaską górną część obudowy, co umożliwia stabilne postawienie narzędzia w pozycji odwrotnej o 180° w stosunku do pozycji roboczej. Gwoździarkę wyposażono w ergonomiczną rękojeść pokrytą miękką wykładziną antypoślizgową oraz w hak do zawieszania, który ma dwa ustawienia. Dzięki temu urządzeniem możemy łatwo i wygodnie operować, ale także bezproblemowo zawiesić na drabinie, krokwi czy stalowej rurze.

 

GN420CL_act_1orig-1
Japoński producent zadbał także o bezpieczeństwo pracy i wyposażył gwoździarkę GN420C w mechanizm zabezpieczający przed pustym strzałem (tj. w powietrze). Nie można jej więc użyć jak broni palnej. W narzędziu znajdziemy też diodę LED oświetlającą miejsce pracy, która ma oddzielny włącznik. Jest też sygnalizacyjna dioda LED informująca o spadku energii w akumulatorze oraz o problemach technicznych urządzenia.

 

GN420C
Reasumując, gwoździarka gazowa Makita GN420C to narzędzie dla profesjonalistów, którzy w swojej pracy wykorzystują gwoździe do mocowania w twardych materiałach. Naszym zdaniem powinni na nią zwrócić szczególną uwagę budowlańcy montujący metalowe i drewniane konstrukcje, systemy suchej zabudowy itd. Prezentowana gwoździarka Makity znacznie bowiem przyspiesza pracę, dając przy tym wysoką pewność mocowania.

pins

Dane techniczne gazowej gwoździarki do betonu Makita GN420C

Typ gwoździ łączone tworzywem
Pojemność magazynka 40 szt.
Długość gwoździ 15-40 mm
Średnica gwoździ 2,6-3,1 mm
Kąt pochylenia magazynka
Regulacja głębokości + (beznarzędziowa)
Blokada pustego strzału +
Wskaźnik naładowania akumulatora +
Napięcie/ pojemność akumulatora 7,2 V/1.0 Ah
Wymiary 430 x 108 x 390 mm
Waga 3,8 kg
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar