GARNKOWE TARCZE DIAMENTOWE YATO YT-60322 I YT-60323

W ofercie akcesoriów YATO pojawiły się właśnie nowe tarcze garnkowe przystosowane do pracy ze szlifierkami kątowymi (gwint M14). Są dostępne w dwóch rozmiarach: 125 mm (YT-60322) i 180 mm (YT-60323).

Tarcze służą do szlifowania podkładów betonowych podłóg dla uzyskiwania równej płaszczyzny pod płytki ścienne i podłogowe. Fachowcy używają ich także do usuwania nierówności powstałych w trakcie odlewania żelbetowych wieńców lub słupów w budynkach. Korpusy tarcz wykonano ze stali i zabezpieczono antykorozyjnie. Znajdziemy w nich duże, okrągłe otwory, które pozwalają zarówno szybko odprowadzać urobek, a tym samym mniej obciążać elektronarzędzie, jak i skutecznie chłodzić segmenty diamentowe. Tarcze wykonano w technologii spiekania na

gorąco, a ich segmenty (wysokości 8 mm) umieszczono na obwodzie korpusu w jednym rzędzie. Taka konstrukcja gwarantuje dużą wydajność szlifowania i szybki postęp prac, a także zapewnia wysoką trwałość użytkowanym narzędziom. Granulacja diamentu w segmentach umożliwia obróbkę betonu na grubym kruszywie, jastrychów, tynków cementowo-wapiennych, kamienia naturalnego i silikatów przy pomocy szlifierek kątowych małych (najlepiej o mocy ponad 1000 W) i dużych, a także specjalnych szlifierek do betonu z odciągiem pyłu (np. nowej YT-82341).

Marek Pudło

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar