FREZY Z WĘGLIKÓW SPIEKANYCH GLOB I SZLIFIERKI PROSTE EVOLUTION ORAZ VERTICAL

Do oferty Fabryki Narzędzi Glob z Bielska-Białej weszły frezy z węglików spiekanych szlifierki proste EVOLUTION oraz VERTICAL.

Frezy z węglików spiekanych GLOB przeznaczone są do obróbki powierzchni spawanych, usuwania zadziorów, obróbki konturów wewnętrznych, otworów, ostrych brzegów czy łamania krawędzi. Narzędzia te dzięki swojej konstrukcji i niewielkim gabaryty om umożliwiają dotarcie do miejsc trudno dostępnych. Duże znaczenie podczas obróbki ma odpowiedni dobór freza, dlatego w ofercie Fabryki Narzędzi Glob dostępne są pilniki obrotowe w kilku najbardziej popularnych kształtach: walcowym, walcowo-kulistym, łukowym, kulistym, łukowym z czołem zaokrąglonym oraz stożkowym z czołem szpiczastym. Wszystkie frezy mają uzębienie krzyżowe uniwersalne, które sprawdzi się podczas obróbki takich

materiałów jak stal, stal nierdzewna, żeliwo, metale kolorowe oraz materiały trudno skrawalne. Zaletą frezów z węglików spiekanych GLOB jest ich długa żywotność oraz odporność na ścieranie. Występują w wymiarze 60 x 12 mm (dł. x śred. głowicy) i mają mocowanie na trzpieniu o średnicy 6 mm. Dostępne są pojedynczo lub w dwóch zestawach: 5- lub 6-sztukowych dostarczanych w wytrzymałych opakowaniach z tworzywa sztucznego. Współpracują ze szlifierkami prostymi, kątowymi oraz z wałkami giętkimi posiadającymi tuleję zaciskową 6 mm.

GS06-01-work#2

Fabryka Narzędzi Glob aktualnie oferuje kilka modeli szlifierek przystosowanych do obróbki za pomocą frezów z węglików spiekanych. Należą do nich szlifierki proste oznaczone symbolami: Evolution EVO29 i VERTICAL EDG.600, które wyposażone zostały w wydajne i wytrzymałe silniki o mocy 500 i 600 W. Przystosowane są do pracy w ciężkich warunkach. Model VERTICAL EDG.600 ma dodatkowo płynną regulację obrotów, pozwalającą na optymalny dobór prędkości obrotowej w zależności od obrabianego materiału. Zaletą urządzeń niewątpliwie jest ich wytrzymała i zarazem lekka konstrukcja poprawiająca komfort pracy oraz ułatwiająca bezproblemowy transport.

frezy

W związku z dużą liczbą zapytań o szlifierki pneumatyczne, wprowadzone do oferty zostały również dwa modele szlifierek oznaczonych symbolami VERTICAL ADG.2S (szlifierka prosta pneumatyczna) oraz VERTICAL ADG.2A (szlifierka kątowa pneumatyczna). Wysoki komfort pracy gwarantuje ergonomiczny ogumowany uchwyt pozwalający na pewne trzymanie szlifierki w ręce, który dodatkowo zapewnia redukcję powstałych podczas pracy wibracji. Urządzenie spełnia wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa i doskonale sprawdzi się w przemyśle metalurgicznym czy podczas budowy maszyn.

EDG600

Każda z oferowanych szlifierek przeznaczona jest do szlifowania i oczyszczania spawów oraz innych powierzchni metalowych za pomocą narzędzi ściernych na trzpieniu o średnicy 6 mm. Szczegółowa specyfikacja urządzeń oraz pełna gama frezów z węglików spiekanych GLOB dostępna stronie www.fnglob.pl.

Małgorzata Ćmok
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar