Frezy puszkowe Högert Technik

Marka Högert Technik wprowadziła na rynek frezy puszkowe przeznaczone do wycinania otworów nieprzelotowych w płytach wiórowych i innych materiałach drewnopodobnych.

Frezy puszkowe są wykorzystywane przez stolarzy i fachowców, zajmujących się wykańczaniem wnętrz. Wiertła te służą do wykonywania otworów pod zawiasy. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji idealnie sprawdzają się przy wierceniu płytkich, nieprzelotowych otworów w cienkich wiórowych płytach laminowanych.

Głowica frezów Högert Technik ma małe ostrze centrujące, dwa główne ostrza tnące i dwa ostrza boczne (tzw. konturowe, prostopadłe do ostrzy głównych). Wyfrezowano w niej dwa duże otwory w kształcie zbliżonym do ćwiartek okręgów,

służące do odprowadzania wiórów. Ostrze centrujące, którego wysokość zredukowano do 2 mm, ma kształt niewielkiego ostrosłupa, wyznacza oś otworu i pozycjonuje osiowo pracę narzędzia w pierwszej fazie wiercenia, czyli do momentu wejścia do pracy bocznych i głównych ostrzy. Natomiast główne ostrza służą do wycinania wnętrza otworu, a konturowe do wykrawania jego obwodu (ścianki bocznej). Ostrza konturowe umożliwiają uzyskanie ścian bocznych otworu o wysokiej gładkości. Nowe frezy puszkowe Högert Technik mają ostrza wykonane ze stali szybkotnącej HSS o wysokiej twardości (88 HRA). Ich geometria została zoptymalizowana do czystego wiercenia. W ich cylindrycznym chwycie wykonano podfrezowanie, w celu ułatwienia montażu wiertła w uchwycie. Narzędzia pakowane są w plastikowe pudełka z zawieszką. Dostępne są w średnicach 15, 18, 20, 25, 26, 32 i 35mm.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments