Frezy diamentowe Dedra

Dedra konsekwentnie rozwija swoją ofertę techniki diamentowej. Dlatego w jej ofercie nie mogło zabraknąć frezów przeznaczonych głównie do obróbki krawędziowej.

Kształtowe ostrza omawianych frezów tworzy ziarno diamentowe zamocowane do stalowych korpusów tych narzędzi metodą lutowania próżniowego. W przypadku frezów DED1580 i DED1581 korpus ma kształt walca o wysokość 50 mm i średnicy odpowiednio 10 lub 20 mm. Dlatego te narzędzia można nazwać frezami walcowymi lub, posługując się analogią z obróbki skrawaniem, palcowymi. Z kolei frez diamentowy DED1582 ma korpus stożkowy o

maksymalnej średnicy 35 mm i wysokości 35 mm. Jak łatwo zauważyć, prezentowane narzędzia diamentowe swoje źródło konstrukcyjne mają w otwornicach z nasypem diamentowym i pracują na tej samej zasadzie co one, czyli zeszlifowują obrabiany materiał. Warto tu zauważyć, że w korpusach frezów walcowych DED1580 i DED1581 wykonano otwory zawirowujące powietrze w celu zwiększenia efektywności chłodzenia tych narzędzi podczas pracy. Testowane frezy diamentowe Dedra mają standardowe uchwyty M14, które pozwalają mocować je bezpośrednio na wrzecionie szlifierek kątowych, np. tak jak otwornice diamentowe.
Frezy diamentowe walcowe i stożkowe przeznaczone są do obróbki na sucho płytek ceramicznych lub gresowych. Frezami walcowymi można nadawać dowolne kształty krawędziom tego typu płytek, jak też profilować wykonane w nich otwory. Z kolei frez diamentowy stożkowy może być zarówno użyty do wiercenia, jak i rozwiercania otworów. Ważną jego funkcjonalnością jest też fazowanie otworów pod kątem 45°. Należy tu też zauważyć, że frezy walcowe w kombinacji z frezem stożkowym umożliwiają wycinanie otworów o dowolnych kształtach w środku płytek ceramicznych lub gresowych.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments