FREZARKA GÓRNOWRZECIONOWA YATO YT-82380

Frezarka górnowrzecionowa YT-82380 o mocy 2100 W poszerza ofertę elektronarzędzi YATO do obróbki drewna. Przeznaczona jest do profilowania krawędzi, frezowania wpustów oraz złączy stolarskich itp. Zwraca uwagę wysoką jakością wykonania i dużymi przekrojami prowadnic oraz stolika – to konieczne w urządzeniach pracujących w twardym drewnie frezami z trzpieniem 8 lub 12 mm.

Frezarkę górnowrzecionową YATO YT-82380 cechuje także wysoka precyzja wykonania, wymagana w branży stolarskiej, oraz wygodny uchwyt umożliwiający regulację obrotów kciukiem, bez ryzyka utraty kontroli nad narzędziem. Zastosowano w niej 2100-watowy silnik z miedzianym uzwojeniem izolowanym i elektroniczny układ płynnego ustawiania obrotów w zakresie 8.000–23.500/min. Inne atuty to precyzyjna regulacja

głębokości frezowania z blokadą ustalonej wartości (maks. skok zespołu frezującego – 55 mm) oraz tulejki zaciskowe o średnicy 8 i 12 mm służące do mocowania frezów. Zadbano także o bezpieczeństwo pracy, wyposażając prezentowany sprzęt w układ chroniący silnik i operatora przed negatywnymi skutkami zakleszczenia frezu w obrabianym materiale. Frezarka została także wyposażona w prowadnicę równoległą, wykonaną z dokładnie spasowanych elementów i ułatwiającą prowadzenie narzędzia, oraz w przyłącze do odciągania pyłu i gumowy kabel o długości 3 m. Marka YATO zaleca stosować we frezarce górnowrzecionowej YT-82380 frezy YT-6801 i YT-6803.

HB

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar