FREZARKA GÓRNOWRZECIONOWA OF 1010 R FESTOOL

Festool wprowadza na rynek nową frezarkę górnowrzecionową OF 1010 R. Nowa, odświeżona wersja modelu OF 1010 jest niezwykle wszechstronna, dokładna i bardzo łatwa w obsłudze, zarówno przy prowadzeniu ręcznym jak i na szynie prowadzącej. Frezarka OF 1010 R charakteryzuje się szerokimi możliwościami zastosowania, takimi jak frezowanie m.in. wpustów, wręgów i zębów.

Podczas frezowania liczy się precyzja

Podczas frezowania najważniejsza jest precyzja. OF1010 R gwarantuje ją dzięki obustronnemu mocowaniu kolumnowemu umożliwiającemu sztywne prowadzenie, a także lepszej widoczności frezu. Obie kolumny prowadzące są blokowane jednocześnie

po obu stronach. Umożliwia to frezowanie bez odkształceń i osiąganie optymalnych rezultatów. Czasochłonne poprawki należą więc do przeszłości.

To bardzo proste – precyzyjna regulacja i wymiana frezów

Znaczący wpływ na precyzję ma również łatwa regulacja głębokości frezowania – w ciągu kilku sekund i bez większego wysiłku, używając pokrętła, można ją ustawić w OF 1010 R z dokładnością do 1/10 mm. Festool znany jest ze swojej bogatej oferty frezów, co sprawia, że można znaleźć optymalny frez do każdego zastosowania. Aby zapewnić szybką i bezpieczną wymianę frezów w rekordowo krótkim czasie, obszar roboczy wokół uchwytu tulei zaciskowej został zaprojektowany jako otwarty i dzięki temu łatwo dostępny.

Zdrowa i ergonomiczna praca, lekka konstrukcja

Podczas projektowania nowej frezarki górnowrzecionowej skupiono się nie tylko na precyzji, ale również na zdrowym i ergonomicznym frezowaniu. Dzięki kompaktowej budowie, niewielkiemu ciężarowi i ergonomicznemu uchwytowi nowa frezarka dobrze leży w dłoni i można ją pewnie oraz wygodnie prowadzić. Ponadto jedyny w swoim rodzaju łapacz wiórów umieszczony został bezpośrednio na frezarce i w połączeniu z odkurzaczem mobilnym zapewnia czystą oraz zdrową pracę z systemem. Nową frezarkę OF 1010 R można łatwo i bezpiecznie podłączyć do węży ssących D 27 i D 36 za pomocą zamka bagnetowego.

Wszechstronność z systemem

Aby osiągnąć bezwarunkową jakość, nie można iść na kompromis. Z tego względu Festool oferuje również dopasowany, wszechstronny i efektywny system frezowania, dostarczając maszyny, frezy i akcesoria systemowe. Dzięki szerokiej gamie wyposażenia, w którego skład wchodzą narzędzia i szablony do frezowania, szyny prowadzące, systemy LR 32 z rzędem otworów oraz VS 600 do wykonywania połączeń na wczepy, możliwości zastosowania OF 1010 R są praktycznie nieograniczone. Nowa frezarka górnowrzecionowa OF 1010 R dostępna jest u autoryzowanych dystrybutorów Festool od lipca 2021 r. Więcej informacji znajduje się na stronie www.festool.pl

Dane techniczne frezarki górnowrzecionowej Festool OF 1010 R

Pobór mocy1010 W 
Prędkość obrotowa na biegu jałowym6500-26.000 min-1
Średnica uchwytu zaciskowego6-8 mm
Szybkie nastawianie głębokości frezowania55 mm
Precyzyjne nastawianie głębokości frezowania8 mm
Otwór w stole50 mm
Przyłącze do odsysania pyłu Ø27/36 mm
Ciężar3 kg
opr. HB (mat. Festool)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments