FESTOOL W NARZĘDZIOWNI BIS

Trzy punkty handlowe, dwa w Łodzi i jeden Ostrzeszowie, w tym „shop-in-shop” Festool oraz własny magazyn wysokiego składowania, to efekt kilkunastoletniej działalności i rozwoju łódzkiej Narzędziowni Bis.

 

Choć narodziny Narzędziowni Bis nastąpiły równolegle z XXI wiekiem, to jednak jej doświadczenie sięga początku lat 90. Dokładniej mówiąc, łódzkiego zakładu Elta, z którego w wyniku przemian gospodarczych w wolnej Polsce wyodrębniono, jako osobny prywatny podmiot, dział narzędziowni. Dlatego nową firmę w najprostszy sposób nazwano Zakładem Wykonawstwa Urządzeń Precyzyjnych Narzędziownia. Rozwija się ona nieprzerwanie, notując dużą dynamikę i przejmując kolejne działy ABB Elta: wydziały mechaniczny i spawalni, obsługujące produkcję urządzeń energetycznych. Obecnie zatrudnia ok.

300 osób. Zakład oferuje oprzyrządowanie technologiczne i jego obsługę dla sektora energetycznego oraz przemysłowego, produkcję elementów konstrukcyjnych, m.in. kadzi transformatorowych, a podstawową jego specjalizacją jest obróbka metali. Specjalizacja w produkcji i serwisowaniu narzędzi przemysłowych pozwoliła Narzędziowni otworzyć kolejne pola działalności, w tym dystrybucję narzędzi, czym zajęła się Narzędziownia Bis. Najpierw dla branży metalowej i warsztatu, potem dla budownictwa i branży związanej z obróbką drewna. I tak oto w Narzędziowni Bis pojawił się Festool. – Spodobało nam się podejście Festoola do narzędzi jako części procesu produkcyjnego, w dodatku poparte wieloletnim doświadczeniem. Jest to zbieżne z założeniami naszej dotychczasowej praktyki – informuje Radosław Bednarek, dyrektor generalny, prezes zarządu i współwłaściciel Narzędziowni Bis, a jednocześnie syn założycieli Zakładu Wykonawstwa Urządzeń Precyzyjnych Narzędziownia.

EPI-Narzedziownia-Bis-5

Radosław Bednarek, dyrektor generalny, prezes zarządu i współwłaściciel Narzędziowni Bis

Nie klient, lecz partner

Łódzka Narzędziownia Bis zdecydowanie stawia na partnerstwo. W swoim portfolio posiada kilkadziesiąt kluczowych i znaczących marek narzędzi profesjonalnych, które zaspokajają potrzeby profesjonalistów z rzemiosła i przemysłu. – Nauczyliśmy się obsługiwać klienta kompleksowo. Oprócz doboru właściwej technologii i odpowiedniego poziomu serwisu, staramy się również być partnerem dla firm-klientów, a reagując na ich potrzeby, oferujemy konkretne rozwiązania – stwierdza Radosław Bednarek. – Wywiązanie się z umów to kluczowa postawa lojalności i uczciwości wobec kontrahentów. Partnerstwo to już coś więcej – poczucie współodpowiedzialności za efekt końcowy. Takie zasady wypracowaliśmy w naszej firmie-matce i stosujemy się do nich, dystrybuując narzędzia. Co najważniejsze, filozofia działania Festool jest analogiczna. Można powiedzieć, że co do kwestii współodpowiedzialności podzielamy te same poglądy i wspieramy się wzajemnie – dodaje.

EPI-Narzedziownia-Bis-3

Must have quality

O ile wszechobecny marketing stworzył określenie „must have”, mając na myśli produkty o częstokroć wątpliwej przydatności, to jednak zdrowy rozsądek podpowiada czasami nam, co rzeczywiście powinniśmy mieć w naszej narzędziowni. Dominująca obecnie ekonomia mówi, że najlepszym rozwiązaniem byłoby najkorzystniejsze powiązanie jakości i ceny. Praktyka dowodzi, że zdecydowanie wygrywa ta ostatnia. – Jednakże ekonomia zna jeszcze wiele innych i tak samo ważnych kryteriów korzyści, które są widoczne dopiero w perspektywie dłuższego czasu – stwierdza Radosław Bednarek. – Wzięli je niewątpliwie pod uwagę konstruktorzy Festool. Niepodważalną cechą tych urządzeń jest bowiem najwyższa jakość. Czy jednak jakość to synonim wyłącznie trwałości i niezawodności? Konstrukcja idealnego narzędzia wymaga gruntownej wiedzy nie tylko o mechanicznej wydajności, lecz i o zadaniach, jakim ma ono sprostać. To także znajomość anatomii człowieka, poza tym ergonomii, właściwości materiałów, ciągów technologicznych, w których używa się innych współpracujących narzędzi, i wreszcie oddziaływania na środowisko pracy oraz na przyrodę, czyli ekologii. W efekcie powstają narzędzia i elektronarzędzia Festool, które oprócz swoich podstawowych zadań nie wpływają negatywnie na środowisko (np. nie pylą), ograniczają powstawanie nieprzetwarzalnych odpadów, są łatwe w użyciu i niemęczące oraz bardziej bezpieczne, redukujące do zera ryzyko wypadku. Podnosi się przy tym poziom ekonomii pracy i produkcji. Wszystkie te czynniki powodują ogólne zwiększenie efektywności i wydajności oraz jakości pracy, a

tym samym wymierne korzyści ekonomiczne, w tym też finansowe. Narzędzia i rozwiązania Festool są przykładem filozofii opartej na dalekosiężnych korzyściach. Odbiorcy coraz częściej dostrzegają to i doceniają ich walory. Zaś zakłady, które w swoim działaniu stosują rygorystyczne normy jakościowe, wręcz domagają się takich rozwiązań. Bardzo pozytywnie zostało odebrane objęcie produktów Festool kompleksową usługą Service all-inclusive, której nie oferuje żadna firma na rynku –
ocenia Radosław Bednarek.

EPI-Narzedziownia-Bis-2

Narzędziownia Bis pracuje zgodnie z normami ISO zarówno jakościowymi, jak i środowiskowymi i BHP. – Dlatego wiem, na czym polega to w praktyce – informuje Radosław Bednarek. – Widzę też, jak zmieniły się i ciągle zmieniają na lepsze warunki pracy w firmach, które decydują się na wprowadzenie takich technologii i organizacji pracy. Rozwiązania Festool są w tym niezwykle pomocne i choć są to narzędzia oraz technologie stosunkowo drogie w chwili zakupu, to w perspektywie czasowej znacznie bardziej opłacalne niż tanie rozwiązania. Ta wartość dodana w postaci zbioru ważnych korzyści wynikających z ich stosowania jest odczuwalna i wysoko ceniona przez klientów. Festool posiada system, dopracowaną technologię działania, a nie tylko narzędzie. Taką filozofię związaną z doborem technologii, systemu pracy, ergonomią wprowadzamy wśród naszych partnerów od lat i jest ona zbieżna z myśleniem Festool – podkreśla Radosław Bednarek.

EPI-Narzedziownia-Bis-1

Już w pierwszym roku współpracy z Festool Narzędziowni Bis odnotowała znaczące sukcesy w sprzedaży jego produktów. Sprzyja temu aktywność rynkowa łódzkiej firmy. – Po roku współpracy powstał u nas Shop-in-Shop Festool – informuje Radosław Bednarek. – W kolejnych latach dwa razy gościliśmy ciężarówki pokazowe w ramach Festool RoadShow. Mamy wykwalifikowany zespół doradców technicznych, którzy zajmują się wyłącznie Festoolem, w tym technologiami związanymi z obróbką drewna. Odwiedzają oni firmy i rozwiązują ich problemy technologiczne. Organizujemy też spotkania z klientami, na których odbywają się pokazy systemów Festool. Dobra współpraca z użytkownikami to także znakomita propagacja marki. Nowym pomysłem jest cykl imprez, które rozpoczęliśmy w poprzednim roku nazwaliśmy „Wszystko na zdrowie”. Celem ich było propagowanie bezpieczeństwa i higieny pracy z zastosowaniem technologii Festool. W tym roku stratuje cykl imprez branżowych skierowanych do klientów, którzy zainteresowani są pogłębieniem swojej wiedzy o nowe rozwiązania technologiczne. Dla przykładu czerwiec w NARZĘDZIOWNI BIS będzie miesiącem stolarza. Udział w nim wezmą m.in. doradcy z Festool Polska. Nasze działania silnie wspomaga Festool Polska przez stałe cyklicznie szkolenia naszych pracowników, wspólne pokazy i doradztwo u klientów oraz akcje marketingowe, m.in. udział w targach, dniach otwartych, Festool RoadShow itd.

EPI-Narzedziownia-Bis-4

Dzięki swojej jakości i przemyślanym akcjom marketingowym Festool zyskał należne mu uznanie u polskich fachowców, a początkowa bariera cenowa zostaje powoli przełamywana. – Dostrzegam jeszcze ogromne możliwości w rozpowszechnianiu systemów Festool – ocenia Radosław Bednarek. – Fachowcy coraz bardziej przekonują się do wszystkich dodatkowych korzyści, jakie daje stosowanie ich w codziennej działalności gospodarczej.

Wiedzą też już, co mogą otrzymać od producenta, co możemy im zaoferować i w czym możemy pomóc. Niewątpliwie do naszych sukcesów w sprzedaży produktów Festool przyczyniło i przyczynia się silne wsparcie merytoryczne oraz marketingowe Festool Polska, które reprezentuje w naszym kraju niemieckiego producenta. Od początku nasza współpraca układa się bardzo dobrze i – jak sądzę – będzie się w dalszym ciągu dynamicznie rozwijać i dawać korzyści obu stronom.

O Narzędziowni BIS

Firma Eksport Produkcja Import „Narzędziownia BIS” istnieje od 2000 roku. Jest spółką handlowo-usługową wyspecjalizowaną w doradztwie technicznym związanym z doborem narzędzi i technologii oraz w sprzedaży hurtowej i detalicznej profesjonalnych narzędzi oraz materiałów pośrednio produkcyjnych. Specjalizuje się w naprawach maszyn z grupy Festool, Bosch, Makita oraz Milwaukee i posiada serwis gwarancyjny: Makita, Starmix. Wykonuje w nim również okresowe przeglądy i konserwacje maszyn, weryfikuje ich stan techniczny oraz prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną części zamiennych. NARZĘDZIOWNIA BIS dysponuje laboratorium pomiarowym, w którym wzorcuje i naprawia przyrządy do pomiaru długości i kąta oraz momentu (klucze dynamometryczne), a także elektryczne przyrządy pomiarowe. Dział Rozwoju spółki projektuje i wdraża urządzenia stanowiące część oferty handlowej, obsługując branże obróbki drewna i metali, budownictwa, jak również zakłady ciesielskie, dekarskie i warsztaty samochodowe.
NARZĘDZIOWNIA BIS posiada certyfikaty ISO dotyczące jakości usług i produkcji, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy. Jest też uczestnikiem programu RZETELNA FIRMA.
W jej magazynie wysokiego składowania znajduje się ponad 14 tys. produktów. Zaś zintegrowany system informatyczny i odpowiednia infrastruktura umożliwia monitoring stanów magazynowych dla bieżących potrzeb klientów. Z kolei platforma informatyczna pozwala na pełną wymianę informacji z firmą. Dostarcza też danych technicznych o produktach oraz umożliwia zamówienia i ich kontrolę online (więcej na: www. narzedziowniabis.pl)

mcgee, pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar