FESTOOL STAWIA NA FSCTM I OTRZYMUJE CERTYFIKAT FSC

Festool robi kolejny istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i z powodzeniem poddaje odpowiednie produkty procedurze certyfikacji FSC. W ten sposób jako jedni z pierwszych producenci elektronarzędzi angażują się w proces zachowania lasów dla przyszłych pokoleń.

Przejmowanie odpowiedzialności jako zdefiniowany cel firmy

Jako firma rodzinna, Festool jest świadomy swojego wpływu na środowisko. Jego pasja do wysokiej jakości elektronarzędzi trwa nieprzerwanie od prawie 100 lat. Te wysokie standardy odnoszą się do wszystkich usług marki premium. Odpowiednio do zapotrzebowania, Festool jako firma przejmuje ogólnoświatową odpowiedzialność

za efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych i energii. Temat zrównoważonego rozwoju ma wiele wymiarów, jak na przykład emisje gazów, zużycie energii, wykorzystanie zasobów naturalnych i aspekty społeczne. Od wielu lat Festool świadomie stawia w centralnym punkcie kwestię zrównoważonego rozwoju i jakości, ponieważ im większa jest trwałość produktu, tym bardziej pozytywnie wypada jego ogólny bilans ekologiczny. Festool od zawsze znany jest z wysokiej jakości i trwałości swoich produktów. Dzięki temu do naprawy trafiają również narzędzia będące w profesjonalnym użyciu od 20 lat. Nawet defekt wcale nie musi oznaczać końca życia produktu. Dzięki kompleksowej naprawie produktów i dziesięcioletniej gwarancji na części zamienne, którą Festool zapewnia wszystkim narzędziom, czas ich życia znacznie się wydłuża. Festool idzie o krok dalej i jako jasno określony cel firmy stawia sobie wytworzenie surowców w wyniku odpowiedzialnej gospodarki leśnej, według wysokich standardów ekologicznych i społecznych.

System certyfikacji FSC jako kolejny przyczynek do zrównoważonego rozwoju

FSC oznacza Forest Stewardship Council. Jest to Organizacja Non-Profit dzięki swojemu międzynarodowemu systemowi certyfikacji angażuje się w dopasowaną ekologicznie, wspierającą społecznie i rentowną gospodarczo gospodarkę leśną. Ten certyfikat przyznaje się tylko produktom, które rzeczywiście wyprodukowano z odpowiednich surowców. Festool podchodzi do tej zmiany całościowo: zatem w przypadku produktów z certyfikatem FSC nie tylko surowce do wytworzenia samego produktu, lecz także opakowanie powinny pochodzić ze źródeł odpowiedzialnych ekologicznie. Festool chce, aby do 2023 r. przynajmniej 80 procent zawartości celulozy w produktach i opakowaniach pochodziło ze źródeł z certyfikatem FSC. Jest to w sumie przynajmniej około 3400 ton celulozy rocznie. Stosowany przez Festool certyfikat łańcucha produktów (certyfikat „Chain of Custody“) jest przeznaczony dla produktów z drewna i papieru, w przypadku których wszystkie ogniwa łańcucha dostaw posiadają certyfikat FSC. Dzięki temu możliwe jest śledzenie produktów, skończywszy na właścicielu lasu.

Produkty Festool z certyfikatem FSC

Certyfikat FSC (FSC-C164884) dotyczy następujących grup produktów: łączniki do drewna DOMINO, worki filtrujące, filtry powietrza, papiery ścierne i stoły wielofunkcyjne. Drewniane łączniki DOMINO pochodzą z odpowiedzialnej gospodarki leśnej i innych kontrolowanych źródeł. Worki filtrujące, filtry powietrza, papiery ścierne i stoły wielofunkcyjne są sukcesywnie dostosowywane do warunków produkcji. Produkty posiadające certyfikat FSC są następnie odpowiednio oznaczone, zarówno w katalogu, jak i na stronie internetowej Festool. Oprócz tego, w trakcie procesu produkcji, zmienione zostaje także opakowanie wraz z instrukcją, aby zagwarantować całościowe przeprowadzenie tej procedury. Dzięki uzyskaniu certyfikatu FSC, Festool został jednym z pierwszych producentów elektronarzędzi posiadających ten certyfikat. Więcej informacji znajduje się także na stronie: https://www.festool.pl/o-nas/typowe-dla-festool/środowisko

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments