FESTOOL STAWIA NA FSC

Jako jeden z pierwszych producentów elektronarzędzi Festool zaangażował się w ochronę lasów i pozyskiwanych z nich surowców. To istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, w którym wybrane produkty tej marki z powodzeniem uzyskały certyfikację FSC.

Festool bierze odpowiedzialność za to, co zostawimy przyszłym pokoleniom

Festool jako firma, której narzędzia są wybierane przez fachowców niemal na całym świecie, jest w pełni świadoma swojego wpływu na środowisko. Wysokie standardy w Festool odnoszą się do wszystkich oferowanych usług, z perfekcją w każdym szczególe. W

odpowiedzi na aktualną sytuację klimatyczną firma przejmuje odpowiedzialność za efektywne wykorzystywanie zasobów naturalnych i energii. Temat zrównoważonego rozwoju obejmuje wiele obszarów, np. emisje gazów, zużycie energii, wykorzystanie zasobów naturalnych i aspekty społeczne. Od wielu lat Festool świadomie obiera sobie za cel kwestię zrównoważonego rozwoju i jakości, ponieważ im większa jest trwałość produktu, tym pozytywniej wypada jego ogólny bilans ekologiczny. Dzięki kompleksowej naprawie produktów i dziesięcioletniej gwarancji na części zamienne, którą Festool zapewnia wszystkim narzędziom, czas ich życia znacznie się wydłuża. Festool idzie o krok dalej i jako jasno określony cel stawia sobie korzystanie z surowców pozyskiwanych z odpowiedzialnej gospodarki leśnej, prowadzonej według wysokich standardów ekologicznych i społecznych.

System certyfikacji FSC jako kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju

FSC to skrót od Forest Stewardship Council, która jest międzynarodową organizacją non-profit. Jest ona zaangażowana w ekologiczną, wspierającą lokalne społeczności i rentowną gospodarkę leśną. Swój certyfikat przyznaje tylko produktom, które rzeczywiście wyprodukowano z odpowiednich surowców. Festool podchodzi do tej zmiany całościowo: zatem w przypadku produktów z certyfikatem FSC nie tylko surowce do wytworzenia samego produktu, lecz także opakowania powinny pochodzić ze źródeł odpowiedzialnych ekologicznie. Festool chce, aby do 2023 r. przynajmniej 80% zawartości celulozy w produktach i opakowaniach pochodziło ze źródeł z certyfikatem FSC. Jest to około 3400 ton celulozy rocznie. Stosowany przez Festool certyfikat łańcucha produktów (certyfikat „Chain of Custody“) dotyczy produktów z drewna i papieru, w których przypadku wszystkie ogniwa łańcucha dostaw posiadają go. Dzięki temu możliwe jest prześledzenie całego łańcucha dostaw i produktów, aż do samego właściciela lasu.

Produkty Festool z certyfikatem FSC

Certyfikat FSC (FSC-C164884) na chwilę obecną obejmuje takie grupy produktów, jak: łączniki do drewna DOMINO, worki filtrujące, filtry powietrza, papiery ścierne i stoły wielofunkcyjne. Łączniki DOMINO pochodzą z odpowiedzialnej gospodarki leśnej i innych kontrolowanych źródeł. Worki filtrujące, filtry powietrza, papiery ścierne i stoły wielofunkcyjne są sukcesywnie dostosowywane do warunków produkcji. Produkty posiadające certyfikat FSC są następnie odpowiednio oznaczone – zarówno w katalogu, jak i na stronie internetowej Festool. Oprócz tego zmienione zostaje także opakowanie wraz z instrukcją, aby zagwarantować całościowe przeprowadzenie tej procedury. Festool został jednym z pierwszych producentów elektronarzędzi posiadających certyfikat FSC (więcej na: www.festool.pl/o-nas/typowe-dla-festool/środowisko).

opr. HB (mat. Festool)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments