Festool otwiera swoją nową siedzibę w Polsce

6 maja odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Festool Polska w Sokołowie pod Warszawą. Na uroczystość przybyli, oprócz właścicieli i członków zarządu Festool Group GmbH & Co. KG, przyjaciele Festool Polska i najlepsi partnerzy handlowi spółki.

 

 

 

 

Otwarcie nowej siedziby Festool Polska w Sokołowie pod Warszawą miało szczególnie uroczystą oprawę. Przybyli bowiem właściciele firmy Gerda Maier-Stoll i Peter Maier z córką Barbarą Austel wchodzącą w skład jej rady nadzorczej oraz Christian Oltzscher – członek zarządu Festool Group GmbH & Co. KG, dr Herwig Mehrwald – szef sprzedaży Festool, Maciej Stajkowski – dyrektor zarządzający, odpowiedzialny za kraje Europy Środkowo-Wschodniej i

Południowej, oraz partnerzy handlowi polskiej spółki należącej do Festool Group GmbH & Co. KG. Byli też goście specjalni, a wśród nich Krzysztof Grabka – wójt gminy Michałowice, oraz Marcin Tomaszewski – kierownik warsztatów w Szkole Drzewnej w Garbatce. Wszystkich gości powitał Jacek Rybka, prezes zarządu Festool Polska po czym głos zabrała Barbara Austel: – Razem z moimi rodzicami cieszę się, że możemy świętować otwarcie nowej siedziby Festool w Polsce. Festool działa już na rynku polskim 22 lata i jest bardzo dobrze reprezentowaną marką. Wspólny sukces osiągnęliśmy dzięki ścisłej współpracy z naszymi polskimi partnerami handlowymi. Chciałabym w tym miejscu podziękować im za tę wieloletnią, owocną współpracę i za wielki wkład pracy oraz wiarę w to, że wspólnie możemy dokonać więcej. Jestem pewna, że tak jak dotychczas w przyszłości będziemy efektywnie współdziałać i odnosić wiele sukcesów, za co z góry dziękuję. Sądzę, że dopomoże nam w tym nowa siedziba Festool, która stwarza lepsze niż dotąd warunki do wspólnej pracy.


Barbara Austel podczas swojego wystąpienia

Następnie głos zabrał Christian Oltzscher: – Nowy budynek naszej siedziby świadczy o sukcesie Festool Polska, który zawdzięczamy współpracy z partnerami handlowymi. Sądzę, że budynek ten pozwoli nam na uzyskanie szybszego wzrostu i rozwoju firmy, m.in. dzięki możliwości rozbudowy serwisu oraz działu szkoleń. Będzie on ostoją działań Festool na polskim rynku przez wiele przyszłych lat.


Christian Oltzscher podczas swojego przemówienia

 

Jacek Rybka w trakcie swojej prezentacji

 

Historię firmy Festool przybliżył gościom Prezes Jacek Rybka: – Założyli ją jako FESTO panowie Fetzer i Stoll w 1925 roku, a więc prawie 90 lat temu. Nazwa jej pochodzi od liter nazwisk założycieli. Od początku istnienia była to firma rodzinna. Z biegiem czasu z małego przedsiębiorstwa rozrosła się w duży koncern mający obecnie 26 własnych spółek dystrybucyjnych na całym świecie, w tym także w Polsce. Festool Group zatrudnia obecnie ponad 2500 pracowników na świecie i działa w ponad 70 krajach. Od wielu lat osiągamy stabilny wzrost przychodów, a naszym celem jest produkcja sprzętu, który daje bardzo duże korzyści jego użytkownikom z branży rzemiosła i przemysłu. Dlatego jesteśmy zorientowani na współpracę z naszymi partnerami handlowymi oraz profesjonalnymi i przemysłowymi użytkownikami naszych systemowych rozwiązań. Narzędzia Festool powstają przy użyciu najnowocześniejszych technologii i wytwarzane są  w Europie: w Niemczech, Czechach oraz Szwajcarii. Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, cały czas pracujemy nad ulepszaniem naszych produktów oraz tworzeniem nowych systemów, które jeszcze bardziej zoptymalizują ich pracę. W 2008 r. Festool Group w Niemczech zostało uhonorowane tytułem Fabryki Roku za nowoczesność produktów i stosowanych technologii oraz norm ISO. Prezes Jacek Rybka przypomniał również dzieje Festool w Polsce od momentu rozpoczęcia budowy sieci dealerskiej w 1992 roku, poprzez rejestrację Tooltechnic Systems (Polska), do dnia dzisiejszego, czyli do otwarcia nowej siedziby spółki pod nazwą Festool Polska Sp. z o.o. Kończąc swoje wystąpienie, podziękował wszystkim, którzy na przełomie 2013 i 2014 roku przyczynili się do sprawnej przeprowadzki firmy do nowej siedziby w Sokołowie.

 

 

Michał Walczak w czasie swojej prezentacji

 

Załogę Festool Polska i

jej pracę oraz osiągnięcia przedstawił Michał Walczak, dyrektor sprzedaży Festool Polska Południe. Swoje wystąpienie zakończył zabawnym wierszykiem autorstwa jednego z fanów marki Festool: – Zielona Festoolandio, ojczyzno stolarza / używanie twych darów radością obdarza / chociaż za te dary karzesz wiele płacić / każdy chce się nimi w swojej pracy raczyć / twórz dla nas nowości, niechaj cieszą oczy, / bo dźwięk marki Festool jest dla nas uroczy.


Marcin Tomaszewski wręcza Jackowi Rybce pamiątkowy obraz

 

Z kolei Marcin Tomaszewski, kierownik warsztatów Zespołu Szkół Drzewnych w Garbatce-Letnisko, opowiedział o 7-letniej współpracy Szkoły z Festool: – Nasza wieloletnia współpraca zaczęła się od utworzenia klasy Festool, której obecnie mamy już drugą edycję. W pracy dydaktycznej z uczniami używamy wyłącznie elektronarzędzi i osprzętu systemowego Festool, który w ramach współpracy otrzymaliśmy bezpłatnie od Festool Polska. Stanowi on dla nas wzór wysokiej jakości maszyn oraz narzędzi. Wspomnę, że przy użyciu tych narzędzi, nasi uczniowie wyczarowali drewniane eksponaty wystawione w miejscu, w którym się znajdujemy. Bardzo ważną częścią naszej współpracy są teoretyczne i praktyczne Szkolenia Festool, w których biorą udział nasi uczniowie oraz nauczyciele zawodu, jak też pomoc technologiczna udzielana nam przez dział szkoleń firmy. Udział w akademii ciesielskiej prowadzonej przez Festool i firmę Dietrichs pozwolił nam utworzyć nowy kierunek kształcenia, czyli specjalizację ciesielską. Jak wiadomo, Festool sprzedaje nie tylko urządzenia, ale  również systemy. Ja zaś bardzo cieszę się, że moja szkoła należy do systemu Festool i że razem możemy wspierać młodych ludzi na drodze zdobywania zawodu stolarza oraz cieśli w trakcie rozpoczynania przez nich kariery zawodowej na progu dorosłego życia. Marcin Tomaszewski, w ramach podziękowań, wręczył Jackowi Rybce obraz wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Drzewnych w Garbatce-Letnisku i jego dyrektora, Mirosława Dziedzickiego, pokazujący w poetycki sposób, jak Festool otacza świat.

 

Pracownicy Festool Polska wraz z właścicielami i kierownictwem Festool Group

 

Po wystąpieniu Marcina Tomaszewskiego rozpoczęło się zwiedzanie nowej siedziby. Budynek posiada centrum szkoleniowe i serwisowe wraz z magazynem części zamiennych oraz nowocześnie urządzone i wyposażone  biura tworzące atmosferę sprzyjającą pracy. Następnie goście i partnerzy handlowi wzięli udział w II Olimpiadzie Festool 2014. Współzawodniczono w czterech konkurencjach polegających na: (1) odcinaniu listwy o szerokości 20 mm; (2) demontażu i montażu podajnika AF 55-DWC oraz wkręcaniu wkrętu; (3) wierceniu otworów o średnicy 8 mm w betonie na głębokość 60 mm i (4) wkręcaniu w belkę drewnianą 3 wkrętów o różnej wielkości. Odbyły się także prezentacje okleiniarki CONTURO KA 65 oraz elektronarzędzia oscylacyjnego Festool OS 400 EQ.

 

Grupa partnerów handlowych podczas zwiedzania nowej siedziby Festool Polska

Otwarcie nowej siedziby firmy zakończyło się uroczystą kolacją i wręczeniem nagród zwycięzcom Olimpiady oraz intensywnymi rozmowami biznesowymi przebiegającymi w doskonałej atmosferze. Było też okazją do spotkania się partnerów handlowych z właścicielami i kierownictwem Festool Group oraz z całą załogą Festool Polska.

 

II Olimpiada Festool 2014

 

loading="lazy" src="https://www.portalnarzedzi.pl/img/uploads/Festool_06.jpg" alt="" width="700" height="467"/>

Prezentacja elektronarzędzia oscylacyjnego Festool OS 400 EQ


Prezentacja systemu narzędziowego Festool do renowacji lakierów samochodowych