Festiwal firm w PAJMIE

W kwietniau br. w salonie firmy PAJM w Radomiu przy ul. Kierzkowskiej 2 odbył się dzień otwarty. Podczas imprezy można było zapoznać się z ofertą i przetestować narzędzia wielu marek. Organizatorzy przewidzieli także sporo atrakcji, w tym konkursy z cennymi nagrodami.

 

 

Właściciele PAJMU zaprosili do Radomia imponującą liczbę firm. Dzięki temu dzień otwarty radomskiego dystrybutora przerodził się w prawdziwy festiwal marek. Obecni byli przedstawiciele wielu znanych i cenionych producentów i importerów narzędzi, nie zabrakło takich firm, jak: Baier, Bosch, Black&Decker, Celma,

DeWalt, Fachowiec, Festool, Flex, Fogo, Hitachi, Honda, Lange Łukaszuk, Makita, Metabo, Oleo-Mac, Proline, Rubi, Stanley, Stihl, Topex i Victus. Radomscy użytkownicy narzędzi mieli okazję porozmawiać z nimi o interesujących ich produktach i uzyskać wiele informacji na ten temat. Nie zabrakło także okazji do wypróbowania narzędzi w praktyce. Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudziło także losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez organizatorów. – Bardzo się cieszę, że zdecydowaliśmy się na organizację tej imprezy, zwłaszcza że dotychczas w naszym mieście nie było tradycji przygotowywania tego typu spotkań. Zarówno przedstawiciele firm, z którymi współpracujemy, jak i nasi klienci wypowiadali się bardzo pozytywnie na temat tego typu inicjatyw, dlatego już zapadła decyzja o organizacji podobnego spotkania również w przyszłym roku – powiedział Paweł Kaźmierczak, właściciel firmy.

Pierwszy salon narzędziowy PAJM powstał w Wierzbicy w 2005 r., ale początek działalności przedsiębiorstwa datuje się dużo wcześniej. Właściciel firmy pierwsze szlify w handlu zdobywał już w latach 90., pracując w firmie ojca, która zajmowała się sprzedażą części do ciągników, narzędzi spalinowych i kosiarek. Potem przyszedł czas na samodzielną działalność.  – Dzięki pracy w firmie ojca poznałem dość dobrze część asortymentu, którym chciałem się zająć. Jednak postanowiłem skupić się na sprzedaży narzędzi, bo to mnie w jakiś sposób fascynowało. Uznałem też, że mam wystarczającą wiedzę, by podołać temu zadaniu, ale równocześnie chciałem kontynuować rozpoczętą drogę w sprzedaży kosiarek, pilarek i kos  – wspomina Paweł Kaźmierczak. Firma PAJM powstała 1998 roku i na początku sprzedaż prowadzona była na giełdach i targowiskach. Potem powstał sklep w Wierzbicy. Wynajęty lokal ma 120 m kw. powierzchni w sklepie oraz 200 m kw. powierzchni magazynowej i znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji przy trasie przelotowej. Różnorodność asortymentu i wysoka jakość obsługi sprawiły, że PAJM dość szybko zdobył grono lojalnych klientów. Po dwóch latach firma rozpoczęła także sprzedaż internetową. W maju 2010 r. został otwarty salon w Radomiu. – Dość długo szukaliśmy odpowiedniego budynku, ale nie chcieliśmy być ograniczeni wynajęciem, szukaliśmy lokalu, który moglibyśmy kupić.  Ten obiekt wydał nam się idealny na nasze potrzeby – ma 370 m. kw. powierzchni oraz duży parking – mówi Agnieszka Kaźmierczak, właścicielka firmy.

Swoją ofertę PAJM kieruje do klientów indywidualnych i niewielkich przedsiębiorstw, ale obsługuje również duże zakłady, a także klientów hurtowych. Atutem firmy jest bardzo szeroki asortyment, duży wybór marek i dostępność produktów właściwie od ręki. Większość zamówień jest realizowana tego samego dnia. – Od początku mieliśmy duży asortyment marek. Postawiłem na to, żeby klient miał jak największy wybór.  My oczywiście staramy się podpowiadać, pomóc w doborze odpowiedniego narzędzia, ale klient ma możliwość kupienia maszyny tej marki, do której jest przywiązany – podkreśla właściciel firmy. Poza dwoma salonami sprzedaży PAJM posiada duży magazyn narzędzi oraz części zamiennych, prowadzi również wypożyczalnię sprzętu oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny większości marek ze swojej oferty. Klienci na preferencyjnych warunkach, lub całkowicie nieodpłatnie, mają możliwość korzystania z kilkudziesięciu maszyn zastępczych, w ramach usług serwisowych, jak również na w/w warunkach mogą one służyć do testów przed ich zakupem.

Właściciele PAJMU kładą duży nacisk na szkolenia pracowników, ich oczkiem w głowie jest również solidność obsługi i wykonywanych napraw. Stosunki zespołu firmy PAJM z klientami, jak mówią właściciele, to przede wszystkim relacje partnerskie, co przekłada się na zaufanie klientów do przedsiębiorstwa. Te wszystkie działania pozwalają firmie bardzo dynamicznie się rozwijać i zdobywają jej coraz większe grono klientów.

Właściciele i pracownicy nie osiadają jednak na laurach. W najbliższym czasie chcą mocno rozwinąć asotryment w sklepie internetowym www.pajm.pl, bo aktualnie jest tam ok. 10% faktycznie oferowanego sprzętu. W planach jest wprowadzenie comiesięcznych, bardzo atrakcyjnych akcji promocyjnych, a także rozbudowa radomskiego obiektu.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak bezpieczne są twoje narzędzia ścierne?

Prędkość krawędzi pracującej ściernicy może dochodzić nawet do 360 km na godzinę. W takich warunkach odłamek rozerwanego narzędzia przeszywa powietrze niczym pocisk pistoletowy i może nie tylko poważnie zranić operatora, ale także spowodować utratę życia. Bezpieczeństwo pracy z użyciem materiałów ściernych zależy nie tylko od sposobu użytkowania, ale także ich jakości. O tym jak ją sprawdzić informuje najnowsza kampania marki NORTON.

 

 

W 2010 roku w Polsce odnotowano 94 tys. wypadków przy pracy. W pierwszym półroczu 2011

r. ich liczba zwiększyła się o 7,7% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Na wypadki narażone są szczególnie osoby posługujące się w pracy materiałami ściernymi. Dlatego pracodawcy, którzy w procesach produkcji wykorzystują m.in. produkty marki Norton i Clipper, powinni aktywnie działać na rzecz zmniejszenia zagrożeń w miejscu pracy.

Oprócz utraty zdrowia, a czasami również życia pracowników, wypadki przynoszą straty, w postaci ok. 7 mln dniówek roboczych rocznie, wywołane absencją zatrudnionych. Jak uniknąć zagrożenia i strat, gdy w miejscu pracy wirują tarcze do cięcia, pylą tarcze do szlifowania, hałasują tarcze diamentowe i latają iskry?

 

Jak bezpiecznie używać materiałów ściernych?

Kluczowa jest tu siła z jaką pracuje się narzędziem. Jednak równie ważne jest unikanie najczęstszych przyczyn wypadków z użyciem narzędzi ściernych. Są to m.in.:

  • obsługa narzędzi przez osoby niedoświadczone i nieprzeszkolone;
  • używanie narzędzi i maszyn uszkodzonych;
  • używanie narzędzi, których nie można poprawnie zidentyfikować;
  • montowanie tarczy w maszynie na tzw. siłę, co wiąże się ze zmianą rozmiaru otworu mocującego;
  • stosowanie nadmiernego nacisku na tarczę;
  • dokręcanie kołnierzy mocujących z nadmierną siłą;
  • używanie maszyn bez osłon;
  • używanie narzędzi niezgodnie z przeznaczeniem;
  • używanie narzędzia, które zbytnio wibruje;
  • przegrzanie tarczy;
  • włącznie maszyny, gdy narzędzie ma kontakt z ciętym materiałem;
  • wyłączanie maszyny, gdy narzędzie jest w ciętym materiale;
  • używanie luźnej, źle dopasowanej odzieży oraz np. krawatów czy biżuterii;
  • stosowanie narzędzi w pobliżu materiałów łatwopalnych;
  • przekraczanie maksymalnej prędkości roboczej zaznaczonej na narzędziu.

 

Jakie narzędzie jest bezpieczne?

Bezpieczne narzędzie to takie, które otrzymało certyfikat warunków użytkowania produktu od niezależnej instytucji, jaką jest OSA, czyli Organizacja na Rzecz Bezpieczeństwa Produktów Ściernych. Przeprowadza ona zarówno audyt w zakładzie produkcyjnym, jak i testy siły mechanicznej na produkcie końcowym. Bezpieczeństwo narzędzi definiują trzy europejskie standardy: EN 13236-2001 (dla ostrzy diamentowych), EN 12413-1999 (dla narzędzi do przecinania i szlifowania) i EN 13743-2002 (dla narzędzi nasypowych). Informacji, czy produkt otrzymał niezbędny certyfikat, należy szukać na jego etykiecie lub w napisach, które umieszczono na nim.

Poza oznaczeniem certyfikatu bezpieczeństwa na dysku ściernicy powinny znaleźć się jeszcze inne informacje kluczowe dla utrzymania bezpieczeństwa pracy z narzędziem ściernym. Są to m.in. oznaczenie marki, a także informacje o prędkości obrotowej tarczy, jej kierunku, rozmiarach otworu mocującego oraz terminie przydatności do użycia.

Informacja o terminie produkcji oraz terminie przydatności do użycia jest bardzo ważna, ponieważ siła spoiwa do szlifowania i przecinania ulega zmniejszaniu się w miarę upływu czasu. Przestarzały dysk może ulec dezintegracji. Końcowa data „okresu używalności” wyciśnięta jest na centralnym metalowym wieńcu koła. Numer „V” wskazuje kwartał produkcji: V01 – 1. kwartał, V02 – 2., V03 – 3., a V04 – 4, np. oznaczenie V2/2012 umieszczone na wieńcu tarczy oznacza, że dysk nie może być stosowany po końcu drugiego kwartału 2012 roku.

 

Dlaczego produkty Saint-Gobain?

Wszystkie tnące i szlifujące tarcze obrotowe oraz laserowo spawane tarcze diamentowe firmy Saint-Gobain Abrasives są certyfikowane przez Organizację na Rzecz Bezpieczeństwa Produktów Ściernych w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa i przydatności do użytkowania. Saint-Gobain Abrasives zapewnia klientom lokalnie wszelkie wsparcie techniczne i pomoc w zakresie zapewniania bezpieczeństwa. Firma posiada ogromne doświadczenie w zakresie wytwarzania i dostarczania

produktów z całego świata. Zapewnia także warunki dystrybucji gwarantujące, że jej produkty nie są przechowywane dłużej, niż jest to dozwolone.


 

Infomracje kluczowe dla bezpieczeństwa

  • Marka
  • Europejski standard ostrza EN 13236 oraz standard Organizacji na rzecz Bezpieczeństwa Produktów Ściernych (OSA).
  • Maksymalna prędkość obrotu ostrza (w obrotach na minutę lub m/s).
  • Kierunek obrotu
  • Średnica i rozmiar otworu mocującego
  • Numer SAP
  • Numerseryjny
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu