FEIN PRZENOSI SWOJĄ DUŃSKĄ SPÓŁKĘ GRIT A/S DO SWOJEJ SIEDZIBY

Firma C. & E. Fein GmbH do końca połowy 2018 r. przeniesie duński oddział GRIT do swojej głównej siedziby w Schwäbisch Gmünd-Bargau w Niemczech. Do tej pory spółka zależna GRIT A/S, produkująca szlifierki taśmowe, ich moduły i akcesoria, była odrębną firmą funkcjonującą w ramach Grupy FEIN. Zmieniając jej lokalizację, FEIN koncentruje swoje zaplecze produkcyjne w głównym zakładzie w Bargau.

W 2005 roku firma GRIT A/S z Jelling w Danii stała się częścią Grupy FEIN. Jest ona teraz stopniowo integrowana ze strukturami centrali firmy FEIN w Schwäbisch Gmünd-Bargau w Niemczech. – Przeniesienie spółki z Danii do Niemiec jest decyzją strategiczną. Chcemy zoptymalizować

łańcuch wartości dodanej, a tym samym stworzyć efekt synergii w naszej siedzibie
– wyjaśnia Bernd Lämmle, dyrektor ds. produkcji i logistyki w Europie, który jest odpowiedzialny za integrację spółki-córki. – Produkty GRIT doskonale pasują do asortymentu narzędziowego firmy FEIN i ze strategicznego punktu widzenia stanowią niezwykle ważny jego dział. Przenosząc spółkę GRIT do naszej siedziby, zwiększamy swoje kompetencje w dziedzinie produkcji maszyn do obróbki metali, jak również wzmacniamy Niemcy jako lokalizację dla biznesu – stwierdził Bernd Lämmle.

 

a0000353
Pod marką GRIT by FEIN niemiecka firma dostarcza ok. 40 szlifierek taśmowych i modułów oraz ok. 280 akcesoriów dla przemysłu metalowego. Szlifierki GRIT by FEIN wyróżniają się modułową budową, dzięki czemu mogą być szybko i optymalnie konfigurowane.

 

Użytkownicy korzystają z wysokiej elastyczności tych maszyn i bardzo dobrego stosunku ich jakości do ceny. Są one również bardzo wydajne podczas ciągłej pracy, a pod względem zastosowań pokrywają całe spektrum obróbki metali i stali wysokogatunkowych. Szlifierki taśmowe GRIT by FEIN dostępne są w wyspecjalizowanych punktach handlowych (ich lista znajduje się na: www.fein.com).

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar