FEIN NOWYM PARTNEREM BOSCH W ZAKRESIE AKUMULATORÓW. W PRZYSZŁOŚCI FEIN I BOSCH BĘDĄ WYKORZYSTYWAĆ WSPÓLNĄ PLATFORMĘ AKUMULATORÓW 18 V

FEIN jest partnerem Bosch w ramach systemu Professional 18V System. Umożliwia on wykorzystanie akumulatorów 18V z urządzeniami różnych producentów.

• Jeden akumulator dla urządzeń różnych producentów: użytkownicy profesjonalni będą w stanie pracować bardziej elastycznie, efektywnie kosztowo i z większą niezawodnością, używając elektronarzędzi bazujących na platformie bateryjnej 18 V.
• FEIN MULTIMASTER będzie częścią systemu Professional 18V System.
• Współpraca w zakresie urządzeń bezprzewodowych w standardzie 18V umocni partnerstwo między FEIN i Bosch, istniejące już w ramach systemu Starlock.

Jesteśmy przekonani, że przystąpienie do systemu Professional 18V System, dostarczanego przez firmę Bosch, jest właściwą decyzją – mówi dr Christoph Weiss, dyrektor zarządzający Grupy FEIN.

Zaoferowanie użytkownikom prostych i efektywnych rozwiązań z wieloma możliwościami zastosowania – właśnie takie było zamierzenie firm Bosch i FEIN. W szczególności w zakresie akumulatorów użytkownicy preferują systemy otwarte, innymi słowy: jedna bateria do wykorzystania w wielu profesjonalnych elektronarzędziach, nawet pochodzących od różnych producentów. Teraz staje się to możliwe dzięki systemowi Professional 18V System.
FEIN słynie z profesjonalnych elektronarzędzi i akcesoriów, zaprojektowanych do użytkowania w najtrudniejszych warunkach i spełniających najwyższe standardy jakości. Fachowcy przykładają dużą wagę do wytrzymałości i mocy urządzeń. – Dlatego potrzebujemy najlepszych technologii akumulatorowych, które w systemie Professional 18V System zagwarantują długą pracę – wyjaśnia dr. Christoph Weiss.

Jeden akumulator do narzędzi różnych producentów: dzięki elektronarzędziom należącym do platformy Professional 18V System profesjonaliści pracują bardziej elastycznie, ekonomicznie i ekologicznie.

MULTIMASTER częścią systemu Professional 18V System

FEIN MULTIMASTER został stworzony w 1967 roku i jest pierwszym prawdziwym urządzeniem wielofunkcyjnym. Obecnie FEIN dostarcza to urządzenie w trzech zakresach wydajności, wszystkie dostępne w wersjach przewodowych oraz bezprzewodowych. MULTIMASTER jest systemem składającym się z narzędzia oraz akcesoriów, oferującym tysiące możliwych zastosowań w zakresie piłowania, szlifowania, polerowania, cięcia, obróbki pilnikiem, skrobania, przecinania i czyszczenia. Kiedy przychodzi do zastosowań specjalistycznych, profesjonaliści – tacy jak stolarze, malarze czy fachowcy od wykończania wnętrz – polegają na systemie MULTIMASTER, tak samo jak fachowcy od obróbki metali i monterzy.
Pod koniec 2022 roku FEIN dostosuje systemy MULTIMASTER 500 oraz 700 do nowego interfejsu akumulatorów w systemie Professional 18V System, co da zauważalną korzyść dla użytkowników. Klienci wszystkich firm, będących partnerami w ramach systemu Professional 18V System, będą mogli wykorzystywać swoje akumulatory 18V z urządzeniami MULTIMASTER 500 oraz 700. Oznacza to, że w przyszłości FEIN dotrze do jeszcze większej liczby użytkowników na całym świecie, dzięki czemu obszar zastosowań systemu MULTIMASTER jeszcze się powiększy.

Od lewej: Henk Becker, członek zarządu Bosch Power Tools, i dr Christoph Weiss, dyrektor zarządzający Grupy FEIN

Ustandaryzowana platforma akumulatorowa umacnia partnerstwo istniejące w ramach systemu Starlock

W 2016 roku firmy FEIN i Bosch wspólnie opracowały system Starlock służący do mocowania akcesoriów w urządzeniach wielofunkcyjnych, umożliwiający ich wymianę w mniej niż 3 sekundy i optymalne przenoszenie mocy, co zapewniło jeszcze lepsze efekty pracy. W ten sposób obie firmy stworzyły nowy standard: wszystkie akcesoria Starlock są kompatybilne z urządzeniami wielofunkcyjnymi innych marek, posiadającymi interfejs Starlock. Obecne partnerstwo między FEIN i Bosch odwołuje się do tej idei. – Obydwie firmy rozumieją, że fachowcy oczekują jednego akumulatora, który może działać z urządzeniami różnych producentów, co umożliwia efektywniejszą pracę. Mając to na uwadze, bardzo liczymy na rozwój tego partnerstwa i przygotowujemy gorące powitanie dla firmy FEIN w systemie Professional 18V System – mówi Henk Becker, członek zarządu Bosch Power Tools.

opr. mat. FEIN(HB)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments