FEIN MultiMaster, MultiTalent, SuperCut i akcesoria z mocowaniem Starlock

Od kwietnia 2016 r. wszystkie elektronarzędzia oscylacyjne FEIN będą wyposażone w nowe opatentowane mocowanie narzędzi Starlock. Stworzony wspólnie z firmą Bosch system mocowania zapewnia kształtowe połączenie urządzenia i akcesoriów, gwarantując w ten sposób maksymalne przenoszenie mocy oraz większą precyzję pracy. Dostępne już od stycznia akcesoria osiągają swoje pełne możliwości dopiero w połączeniu z nowymi urządzeniami oscylacyjnymi, a ich wymiana trwa krócej niż trzy sekundy.

Nowy FEIN MultiMaster i MultiTalent, wyposażone w akcesoria FEIN z mocowaniem Starlock, zapewniają nawet o 35% większą szybkość pracy w stosunku do wcześniejszych modeli,

a FEIN SuperCut osiąga tempo działania szybsze nawet o 45%. Firma FEIN, która ma niemal 50-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji tego typu narzędzi, posiada w swojej ofercie najmocniejsze elektronarzędzia oscylacyjne w każdej klasie mocy oraz największy na rynku wybór akcesoriów.


Starlock: mocowanie akcesoriów w elektronarzędziu

W celu efektywnego cięcia, szlifowania, skrobania i polerowania za pomocą elektronarzędzia oscylacyjnego napęd przenoszony z urządzenia na narzędzie musi być przekazywany bez luzów. Dlatego system składający się z elektronarzędzia i akcesoriów z mocowaniem Starlock pracuje szybciej, bardziej komfortowo i ekonomicznie w porównaniu ze stosowanymi dotąd tradycyjnymi mocowaniami. Akcesoria wsuwa się do uchwytu w elektronarzędziu, gdzie są mocowane zatrzaskowo bez luzu. Wymiana ich trwa krócej niż trzy sekundy. Akcesoria Starlock wyposażone są w odpowiednio kształtowo wyprofilowane mocowanie, dzięki któremu osiągają wyższą precyzję i tempo pracy szybsze nawet o 45%. Jako jedyny producent firma FEIN wyposaża wszystkie brzeszczoty E-Cut w sztywny uchwyt ze stali nierdzewnej. Dzięki temu są jeszcze bardziej wytrzymałe i pracują z mniejszymi wibracjami, wyższą precyzją i niższym hałasem. Oryginalne akcesoria FEIN z mocowaniem Starlock są kompatybilne z większością urządzeń oscylacyjnych dostępnych na rynku (z urządzeniami FEIN, Bosch i innych producentów z mocowaniem 12-punktowym). Wszystkie dostępne w sprzedaży urządzenia oscylacyjne FEIN osiągają tempo pracy szybsze od konkurencyjnych urządzeń nawet o 25%.


Najbogatszy system tworzony przez urządzenia i akcesoria

Firma FEIN jako wynalazca elektronarzędzi oscylacyjnych posiada największą na rynku ich ofertę: od uniwersalnego modelu podstawowego o mocy 250 W przeznaczonego do prac wykończeniowych i remontowych po najmocniejsze elektronarzędzie oscylacyjne o mocy 450 W do specjalnych zastosowań w wybranych branżach. Każde urządzenie osiąga najwyższe na rynku tempo pracy w swojej klasie mocy. Elektronarzędzia akumulatorowe (od 12 do 18 V) mają porównywalną moc z urządzeniami zasilanymi przewodowo. System złożony z elektronarzędzi i akcesoriów FEIN dostosowany jest do wykorzystywania wysokiej mocy, do szybkiego tempa pracy oraz wysokiej precyzji. Dzięki ponad 100 różnym akcesoriom producent oferuje największą wszechstronność zastosowań, a wiele elementów jest opatentowanych i dostępnych tylko w firmie FEIN.

Wszystkie urządzenia oscylacyjne oraz wiele akcesoriów firma FEIN produkuje w swoim zakładzie w niemieckim Schwäbisch Gmünd-Bargau. Kolejną zaletą narzędzi FEIN jest zaprezentowany po raz pierwszy w 2014 r. opatentowany system antywibracyjny. Dzięki innowacyjnej budowie oscylacyjny ruch elektronarzędzia jest tylko w minimalnym stopniu przenoszony na użytkownika, a wibracje są zredukowane nawet o 70%. Silnik jest połączony z obudową elektronarzędzia przez elastyczne elementy amortyzujące. Dlatego nawet podczas cięcia w trybie ciągłym urządzenie mieści się w 1. klasie wibracji, dzięki czemu można go używać osiem godzin dziennie. Ponadto system antywibracyjny redukuje o ponad połowę hałas emitowany przez urządzenie. W system ten wyposażono prawie wszystkie urządzenia oscylacyjne FEIN, poza MultiTalent Start i QuickStart w wersji sieciowej.


Nowe urządzenia oscylacyjne FEIN z mocowaniem Starlock

Nowy FEIN MultiTalent FMT 250 (Q)SL o mocy 250 W to mocne i niezawodne urządzenie. Jest to podstawowy model w klasie profesjonalnej, wykorzystywany do prac

wykończeniowych i remontowych. Pracuje szybciej od większości innych urządzeń oscylacyjnych dostępnych na rynku. W komplecie znajdują się podstawowe akcesoria do szlifowania i cięcia. W wersji akumulatorowej urządzenie FEIN MultiTalent AFMT 12 (Q)SL jest wyposażone w akumulatory litowo-jonowe 12 V, waży zaledwie 1,5 kg i jest bardzo poręczne. Urządzenie FEIN MultiTalent jest dostępne z systemem szybkiego mocowania QuickIN lub bez w cenie od 563,20 PLN netto / 692,74 PLN brutto (sugerowana przez producenta cena sprzedaży obowiązująca od 1 kwietnia 2016 r.)
Najpopularniejszym i najbardziej znanym na rynku niemieckim elektronarzędziem oscylacyjnym jest FEIN MultiMaster. Urządzenie to jest używane przez profesjonalistów w rzemiośle i przemyśle do wielu prac remontowych i wykończeniowych. Nowy FEIN MultiMaster FMM 350 QSL jest wyposażony w kompaktowy silnik o mocy 350 W. Amplituda 2 x 1,7 stopnia kątowego oraz elektronika z prądnicą tachometryczną zapewniają stałe i wysokie tempo pracy. Urządzenie FEIN MultiMaster jest dostępne w trzech różnych zestawach oferujących bogate wyposażenie. Wersja akumulatorowa AFMM 18 QSL, będąca uniwersalnym systemem remontowym, ma porównywalną moc. Wyposażona jest w akumulator litowo-jonowy o napięciu 18 V i pojemności 2,5 Ah. Trwałość akumulatorów zapewnia technologia FEIN SaftyCell.

FEIN SuperCut Construction FSC 500 QSL o mocy 450 W to najmocniejsze na rynku urządzenie do prac remontowych. Nowa generacja z mocowaniem narzędzi Starlock wyposażona jest teraz w system antywibracyjny FEIN i wyróżnia się kątem oscylacji zwiększonym do 2 x 2,1 stopnia. Urządzenie FEIN SuperCut przeznaczone jest dla stolarzy, wykonawców prac wykończeniowych, producentów okien, glazurników, instalatorów instalacji grzewczych i sanitarnych oraz wykonawców specjalizujących się w renowacji fug. Profesjonalne zestawy są dostosowane do potrzeb poszczególnych branż i specjalnych zastosowań. Nowy FEIN SuperCut AFSC 18 QSL w wersji akumulatorowej pracuje z akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 18 V i pojemności 2,5 lub 5 Ah. Wyposażono go w nowy bezszczotkowy silnik FEIN PowerDrive o wysokiej sprawności (więcej informacji na na temat urządzeń oscylacyjnych FEIN z mocowaniem narzędzi Starlock oraz oryginalnymi akcesoriami FEIN od kwietnia na stronie: http://www.fein.com/original). Elektronarzędzia oscylacyjne i akcesoria FEIN dostępne są w autoryzowanych punktachsprzedaży.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Bity, czyli końcówki do mechanicznego wkręcania (cz. IV). Uchwyty na bity

Bit i napędzająca go maszyna muszą stanowić jedną funkcjonalną całość. Dlatego niezwykle ważne jest pewne zamocowanie w niej tych narzędzi.

 

W naszym artykule zajmiemy się tylko uchwytami z sześciokątnym napędem 1/4”, stosowanymi w elektronarzędziach i przeznaczonymi do mocowania bitów C 6,3, i E 6,3 lub ich różnych modyfikacji z napędem 1/4”. Końcówki te można zamontować bezpośrednio w gniazdowym uchwycie sześciokątnym, w jaki wyposażone są wkrętarki lub wkrętaki, lub w uchwycie wiertarskim, w który zaopatruje się wiertarki lub wiertarko-wkrętarki. Jednakże czasami jest to niewygodne, bowiem utrudnia wymianę bitów podczas pracy, a także wkręcanie w miejscach trudno dostępnych lub w

ograniczonych przestrzeniach. Dlatego w takim wypadku zaleca się stosowanie uchwytów pośredniczących. Zapewniają one pewne połączenie bitu z wrzecionem elektronarzędzia i efektywne przenoszenia momentu obrotowego.

 

Wśród obecnie produkowanych takich uchwytów z napędem i gniazdem 1/4” można wyróżnić dwa podstawowe typy: (1) szybkomocujący (posiadający mechanizm umożliwiający szybkie mocowanie oraz wymianę bitów i (2) tzw. tradycyjne, wyposażone w pierścień przytrzymujący lub magnez. Narzędzia te mają różne długości: od 47 do 100 mm, co pozwala dobrać je do specyfiki wykonywanych prac. Część z nich wyposażono w stały magnes, który magnesuje bit i w ten sposób umożliwia przenoszenie nim wkrętu do miejsca wkręcania, co zdecydowanie ułatwia pracę.

Tradycyjne uchwyty z magnesem trwałym są przeznaczone głównie do pracy w drewnie, materiałach drewnopochodnych, płytach gipsowo-kartonowych. Wykonuje się je przeważnie ze stali nierdzewnej. Na rynku dostępne są także ich wykonania ze stopu miedziano-berylowego. Materiał ten charakteryzuje się większą wytrzymałością na skręcanie, dlatego narzędzia te polecane są szczególnie do prac, w których występują bardzo wysokie momenty obrotowe. Pierścień mocujący bit, stosowany tradycyjnych uchwytach, pozwala na pewne jego zamontowanie, zapobiegając wypadaniu tego narzędzia.

 

Uchwyty szybkomocujące umożliwiają szybką i łatwą wymianę końcówki przez przesunięcie pierścienia przytrzymującego, a tym samym zwiększają wydajność montażu, podczas którego zachodzi konieczność zastosowania różnych rodzajów bitów. Oznacza to wymierne korzyści dla użytkownika, takie jak obniżenie kosztów wytwarzania lub wykonywania usług i zwiększenie produktywności.

 

Uchwyty nie mające magnesu, zarówno szybkomocujące jak i tradycyjne, przeznaczone są do wkręcania w metale, ponieważ nie powodują przyciągania opiłków. Wykorzystuje się je również do prac w warunkach, w których magnesu nie wolno stosować, bo mógłby np. zakłócić pracę urządzeń na pokładach samolotów czy spowodować uszkodzenie elementów elektronicznych, o czym już wspominaliśmywyżej.

ZOBACZ TAKŻE
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
8 lat temu

Naszukałem się trochę solidnych bitów – również dlatego, że niewiele jest w necie takich rzeczowych opracowań jak to. Myślę, że największą bolączką rynku w przypadku takich akcesoriów jest generalna niska jakość i zalew tandety od “małych rączek”. Naprawdę mam teraz porównanie pomiędzy tą tanizną a porządnymi bitami z eArmet i naprawdę jest prawdziwa przepaść jakościowa. Nie mówiąc o tym, że w przypadku tych tanich zamienników nie mowy o uzyskaniu bardziej szczegółowych informacji technicznych. Solidnym wyrobom zawsze towarzyszy dokumentacja…

pins
Admin
Reply to  Janek
8 lat temu

Dziękujemy za uznanie dla merytorycznych treści artykułu. Niestety, jesteśmy zalani tandetą i do tego brakiem szerszej informacji o produktach technicznych. W przypadku charakterystyki takich produktów nie ma standaryzowanych prawem wymagań i podaje się coraz mniej informacji technicznych. Dobrym przykładem są np. elektronarzędzia. Najważniejszy jest handel. Jak się sprzedaje, to dobrze, a klient (czytaj: użytkownik) nie powinien za dużo wiedzieć o narzędziach, których używa.
Pozdrawiamy. portalnarzedzi.pl

Ernest
Ernest
Reply to  Janek
1 rok temu

Tak, niestety porządnych narzędzi że świecą szukać. Po sześciu latach jest tylko gorzej. Chodzi też o narzędzia ręczne. Na pozór porządne i ciężki kombinerki mi się ostatnio po prostu wygięły. Dobrze, że miałem szwajcarski scyzoryk, w nim były porządniejsze mini kombinerki. Łopatka (fakt że z marketu, ale swoje kosztowała) mi się złamała pierwszego dnia przesadzania roślin. Nawet wkręty lecą po taniości już – wymianiałem wkładkę na taką samą Gerdy, tylko kilkanaście lat starszą. Gniazda dołączonych wkrętów mi się wyrabiały, sam wkręt ukręcił. Użyłem tych starych i poszło bez problemu, twardszy metal, tylko łeb płaski, a nie krzyżowy. Oczywiście bit miałem… Czytaj więcej »

Ernest
Ernest
Reply to  Janek
1 rok temu

Tak, niestety porządnych narzędzi że świecą szukać. Po sześciu latach jest tylko gorzej. Chodzi też o narzędzia ręczne. Na pozór porządne i ciężki kombinerki mi się ostatnio po prostu wygięły. Dobrze, że miałem szwajcarski scyzoryk, w nim były porządniejsze mini kombinerki. Łopatka (fakt że z marketu, ale swoje kosztowała) mi się złamała pierwszego dnia przesadzania roślin. Nawet wkręty lecą po taniości już – wymianiałem wkładkę na taką samą Gerdy, tylko kilkanaście lat starszą. Gniazda dołączonych wkrętów mi się wyrabiały, sam wkręt ukręcił. Użyłem tych starych i poszło bez problemu, twardszy metal, tylko łeb płaski, a nie krzyżowy. Oczywiście bit miałem… Czytaj więcej »

Ernest
Ernest
Reply to  Janek
1 rok temu

Tak, niestety porządnych narzędzi ze świecą szukać. Po sześciu latach jest tylko gorzej. Chodzi też o narzędzia ręczne. Na pozór porządne i ciężki kombinerki mi się ostatnio po prostu wygięły. Dobrze, że miałem szwajcarski scyzoryk, w nim były porządniejsze mini kombinerki. Łopatka (fakt że z marketu, ale swoje kosztowała) mi się złamała pierwszego dnia przesadzania roślin. Nawet wkręty lecą po taniości już – wymianiałem wkładkę na taką samą Gerdy, tylko kilkanaście lat starszą. Gniazda dołączonych wkrętów mi się wyrabiały, a sam wkręt ukręcił. Użyłem tych starych i poszło bez problemu, twardszy metal, tylko łeb płaski, a nie krzyżowy. Oczywiście bit… Czytaj więcej »

Ernest
Ernest
Reply to  Janek
1 rok temu

Tak, niestety porządnych narzędzi ze świecą szukać. Po sześciu latach jest tylko gorzej. Chodzi też o narzędzia ręczne. Na pozór porządne i ciężki kombinerki mi się ostatnio po prostu wygięły. Dobrze, że miałem szwajcarski scyzoryk, w nim były porządniejsze mini kombinerki. Łopatka (fakt że z marketu, ale swoje kosztowała) mi się złamała pierwszego dnia przesadzania roślin. Nawet wkręty lecą po taniości już – wymianiałem wkładkę w zamku na taką samą firmy na G, tylko kilkanaście lat starszą. Gniazda dołączonych wkrętów mi się wyrabiały, a sam wkręt ukręcił. Użyłem tych starych i poszło bez problemu, twardszy metal, tylko łeb płaski, a… Czytaj więcej »

Ernest
Ernest
Reply to  Janek
1 rok temu

Tak, niestety porządnych narzędzi ze świecą szukać. Po sześciu latach jest tylko gorzej. Chodzi też o narzędzia ręczne. Na pozór porządne i ciężki kombinerki mi się ostatnio po prostu wygięły. Miałem scyzoryk, w nim były porządniejsze mini kombinerki. Łopatka mi się złamała pierwszego dnia przesadzania roślin, a swoje kosztowała. Nawet wkręty lecą po taniości już. Wymianiałem wkładkę w zamku na taką samą firmy na G, tylko kilkanaście lat starszą. Gniazda dołączonych wkrętów mi się wyrabiały, a sam wkręt ukręcał. Fakt, trochę krzywo był zamek, jednak użyłem tych starych wkrętów i poszło bez problemu. Twardszy metal, tylko łeb płaski, a nie… Czytaj więcej »

copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu