EUROTOOL 2017 i FASTENER POLAND

O sile Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL świadczy międzynarodowy skład wystawców, nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, branżowi zwiedzający, bogata oferta firm z Polski i zagranicy, bardzo dogodna lokalizacja i magia Krakowa.

Teoria i praktyka zawsze idą w parze – także na Targach EUROTOOL. W tym roku dla zwiedzających przygotowano m.in. praktyczne warsztaty w ramach II Forum Druku 3D, obejmujące swym zakresem zagadnienia związane z wykorzystaniem druku trójwymiarowego w przemyśle. – Drukarki 3D już dawno wyszły poza sferę doświadczalną i mają realny wpływ na rozwój biznesu. Koncepcja Industry 4.0 wymaga od drukarek 3D wysokiej jakości i powtarzalności, a te

są w stanie zagwarantować jedynie przemysłowe systemy druku 3D. Zauważamy rosnący trend w tym segmencie drukarek 3D, co potwierdza również duża frekwencja podczas drugiej edycji Konferencji Forum Druku 3D
– podsumował Adam Przepolski, specjalista ds. usług druku 3D z firmy CadXpert.
Formuła Targów EUROTOOL pozwala każdej firmie funkcjonującej w branży przemysłowej na prezentację swojej oferty w bardzo precyzyjny sposób. W tym celu po raz kolejny zorganizowano salony Automatyki i Robotyki, Technologii CAx i Kooperacji Przemysłowej. Pierwszy przyciągał przede wszystkim projektantów i integratorów systemów. W drugim prezentowane były najnowsze technologie automatyzacji linii produkcyjnych czy specjalistycznego oprogramowania. W trzecim spotykały się firmy zainteresowane nawiązaniem współpracy w zakresie usług podwykonawczych.

Eurotool2018-1
Jak wiadomo, o sukcesie targów najlepiej świadczą pozytywne opinie wystawców. – To nasze najlepsze targi w tym roku i trzeba podkreślić, że krakowski EUROTOOL to w naszej opinii najlepsza impreza w Europie. Przygotowywaliśmy się do niej cały rok i było warto, bo to dobry moment, aby podsumować nasze działania oraz zintensyfikować współpracę z klientami. Uważam, że targi były bardzo efektywne – nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów biznesowych – relacjonowała Agnieszka Grzelak, business development manager z firmy Bernd Siegmund GmbH.

Eurotool2018-2
Zadowolenia nie krył również Piotr Pachczyński, właściciel firmy PHU FAKTOR: – Niezmiennie chwalimy Targi EUROTOOL. Dla nas jako wystawców istotnym plusem jest nowoczesna hala, duży parking oraz zaplecze gastronomiczne. Ponadto mamy wsparcie organizatora na każdym etapie przygotowań. Widzimy również, że z roku na rok zwiedzających przybywa. Także w trakcie tej edycji odnotowaliśmy wzrost liczby klientów, co nas bardzo cieszy. Mamy nadzieję, że przełoży się to na wyniki sprzedażowe. Frekwencję docenił również Marcin Hoszwa, marketing and business development manager z SECO TOOLS (POLAND) Sp. z o.o.: – Z udziału w wystawie jesteśmy zadowoleni – ruch na naszym stoisku był duży. Odwiedzili nas stali, ale również i nowi klienci. Przyjeżdżamy na Targi EUROTOOL do Krakowa, gdyż ta impreza – w porównaniu z innymi targami – wyróżnia się nowoczesną infrastrukturą. Podtrzymujemy swoją opinię, że jest bardzo dobrą okazją do zaprezentowania oferty. Dla nas dodatkowym atutem jest Kraków – w tym rejonie mamy wielu klientów i możemy się z nimi tutaj spotkać.

Eurotool2018-3

FASTENER POLAND – premiera na miarę Oscara

W tym roku równocześnie z Targami EUROTOOL odbyło się wydarzenie, jakiego w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej jeszcze nie było – I Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Wśród Wystawców aż 73% stanowiły firmy z zagranicy, m.in. z Chin, Czech, Danii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Tajwanu, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Równie imponująco prezentują się statystyki zwiedzających: na Targach FASTENER POLAND i EUROTOOL pojawiło się niemal 11 tysięcy osób, z czego 26% to goście z zagranicy. Na Targach FASTENER POLAND zaprezentowane zostały m.in. najnowocześniejsze łączniki i

mocowania przemysłowe, łączniki budowlane, systemy montażu i instalacji, a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji. Ważnym wydarzeniem, które bardzo dobrze dopełniło program targów, był Kongres Elementów Złącznych, podczas którego specjaliści z branży przedstawili innowacyjne rozwiązania w zakresie wykorzystania i zastosowania elementów złącznych oraz specjalistycznych narzędzi.
Przyznaję, że warto było przyjechać i wystawić się na Targach FASTENER POLAND – relacjonował pytany o wrażenia z wystawy Zbigniew Rybak, szef handlu z firmy ALLTRANS Sp. z o.o. – Impreza została poważnie potraktowana przez branżę, co potwierdza liczba wystawców. Największym plusem są zwiedzający, bezpośrednio zainteresowani naszą ofertą i przychodzący z konkretnymi propozycjami współpracy.
Pozytywnie ocenił targi także Łukasz Błaszczyk, lider sprzedaży z firmy ASMET: – Targi FASTENER POLAND to bardzo ciekawa impreza. Przyjechaliśmy na próbę, aby zobaczyć, jakie jest zainteresowanie, i jesteśmy mile zaskoczeni, bo zwiedzających oraz wystawców jest dużo. Targi są też bardzo dobrze zorganizowane. Nie mieliśmy problemów ze stoiskiem oraz parkingiem. Widać, że organizatorzy zrobili wiele, aby to nie była impreza jednorazowa.

Eurotool2018-4
W samych superlatywach targi oceniali również zagraniczni wystawcy, m.in. Germano Iseppi, manager ds. exportu z włoskiej firmy FAR S.r.l.: – Na targach elementów złącznych w Polsce jesteśmy po raz pierwszy i mogę powiedzieć, że impreza jest bardzo dobrze zorganizowana oraz zarządzana. Satysfakcjonuje nas fakt, że zwiedzający znają branżę i są zainteresowani naszymi produktami. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku zawitamy do Krakowa. Podobnego zdania była Laura Giersch, manager ds. exportu z IMS Verbindungstechnik GmbH & Co. KG , niemieckiego producenta elementów złącznych: – Po raz pierwszy w historii naszej firmy prezentujemy swoją ofertę na targach w Polsce. Wrażenia mamy bardzo pozytywne, zainteresowanie produktami jest duże. Ważna jest prezentacja oferty właśnie na tego typu imprezach – spotykamy się z dotychczasowymi klientami i pozyskujemy nowych.

Eurotool2018-5
Udany debiut

Już po pierwszym dniu wystawcy i zwiedzający bardzo targi chwalili. Pierwsi za frekwencję – wydarzenie bowiem odwiedzili specjaliści z całej Polski oraz zagraniczni przedstawiciele branży, m.in. z Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Drudzy – za bogatą i kompleksową ofertę. – Premierowa edycja przerosła oczekiwania wystawców. Wszystko wskazuje zatem na to, że w przyszłym roku targi będą jeszcze lepsze, a stoiska większe – podsumowała pierwsze targi elementów złącznych Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.
Targi EUROTOOL i FASTENER POLAND to ostatnie wystawy w kalendarzu imprez, organizowanych w 2017 roku przez Targi w Krakowie. Najbliższą okazją do spotkania w gronie branżowych specjalistów będą 2. targi INNOFORM, które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia w Bydgoszczy.

opr. HB

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar