EUROTOOL 2014

14-16 października odbyły się w Krakowie targi EUROTOOL i Blach-Tech-Expo.

Tegoroczny EUROTOOL odbył się w nowym Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Na odwiedzających zainteresowanych znalezieniem podwykonawcy lub partnera oczekiwały dwie duże hale wypełnione maszynami oraz prezentacjami oferty usługowej przedsiębiorstw, przestronne lobby, restauracja, modułowe pokoje spotkań i konferencyjne oraz pojemny parking. Tegoroczny EUROTOOL był rekordowy, bo jego powierzchnia wystawiennicza wzrosła o 40%, wzięło w nim udział ponad 400 producentów i dystrybutorów z Polski oraz z zagranicy. Nie zabrakło też handlowo-przemysłowych misji zagranicznych. Na targach zorganizowano największą w Polsce strefę kooperacji, nowy

salon Automatyki i Robotyki oraz kongres CAX Innovation. Po raz czwarty w trakcie krakowskiej imprezy zorganizowano Salon Kooperacji Przemysłowej, czyli największe w Polsce spotkanie kooperantów z zakresu obróbki skrawaniem i plastycznej.

 

Na czas trwania Eurotoolu i Blach-Tech-Expo do hali wystawienniczej przeniesiono smoka wawelskiego. Odbyło się to w ramach akcji Targów w Krakowie i wystawców. Nie był to jednak oryginał smoka, a replika znanej krakowskiej rzeźby. Jest ona dziełem wystawców tegorocznych Targów EUROTOOL. Firma SCANTECH wykonała trójwymiarowy skan oryginalnej rzeźby i przygotowała projekt, na podstawie którego specjaliści z AEP Ajan Engineering Polska wykonali wierną replikę. Pomagała przy tym firma Remal Sp. z o.o. z Konina, która przeprowadziła spawanie i obróbkę skrawaniem elementów rzeźby. Projekt współfinansowały Targi w Krakowie. – Z powodu dużej wagi trójwymiarowej bryły Smoka trzeba było zmienić koncepcję repliki – mówi Łukasz Zawada z AEP Ajan Engineering Polska. – Wspólnie postanowiliśmy wykonać ją jako płaskorzeźbę i dlatego smoka podziwiać będziemy tylko z profilu. Replika została wykonana z wysokiej jakości aluminium odpornego na warunki atmosferyczne i mającego grubość 30 mm. Zostanie zlicytowana – jak zapewniają organizatorzy akcji – podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

FESTOOL ROADSHOW 2021 ZAKOŃCZONY Z OGROMNYM SUKCESEM FREKWENCYJNYM I BIZNESOWYM

Tegoroczny Festool Roadshow 2021 odbywał się od 20 września do 16 października. Odwiedził 17 miast w Polsce i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem profesjonalistów z branży stolarskiej, ciesielskiej i remontowo-budowlanej.

Dla fachowców z branży stolarskiej odbyło się jedenaście spotkań od 20 września do 2 października, zaś dla profesjonalistów z branży remontowo-budowlanej – sześć od 11 do 16 października. W tym roku roadshow obsługiwało 6 samochodów Festool Polska, a pokazy odbywały się w namiotach na specjalnie przygotowanych mobilnych stanowiskach warsztatowych bogato zaopatrzonych

w sprzęt Festool. – Przedstawiliśmy na nich cały asortyment elektronarzędzi i akcesoriów Festool, skupiając się głównie na nowościach, m.in. zagłębiarce TSC 55 K, frezarce górnowrzecionowej OF 1010 R oraz zakrętarce udarowej TID 18 wraz z akumulatorem 4.0 Ah Li-HighPower Compact – poinformowała Paulina Wróbel, szefowa działu marketingu i szkoleń w Festool Polska. – Odbyły się także pokazy działania technologii SawStop w stolikowej pilarce tarczowej Festool TKS 80. Technologia ta redukuje do zera ryzyko poważnych urazów dłoni i palców, do jakich dochodzi podczas cięcia piłami tarczowymi, i podnosi bezpieczeństwo pracy na najwyższy poziom.

Jak zawsze, Festool Roadshow jest bardzo dobrą okazją do wypróbowania sprzętu niemieckiego producenta elektronarzędzi. W tym roku skorzystało z niej bardzo wiele osób, które przekonały się, że elektronarzędziami i systemowym osprzętem Festool uzyskuje się rezultaty najwyższej jakości w sposób efektywny, precyzyjny i ekonomiczny. Na każdym z przystanków do dyspozycji uczestników roadshow byli doświadczeni doradcy techniczni z Festool Polska. Udzielali porad i odpowiadali na pytania dotyczące sprzętu Festool. Podczas prowadzonych rozmów żywo dyskutowano na temat możliwości roboczych urządzeń i narzędzi stosowanych w robotach remontowo-budowlanych, technik pracy, a także wymieniano się informacjami dotyczącymi eksploatacji maszyn, jakości akcesoriów itp.

Aby uatrakcyjnić uczestnictwo w tegorocznym Festool Roadshow, organizatorzy przeprowadzili dwa konkursy. Pierwszy z nich nosił nazwę „Pod właściwym kątem” i polegał na najbardziej precyzyjnym ustawieniu pod kątem nowej szyny prowadzącej FS. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali zestaw energii SYS3 ENG 18V 2×5,2/TLC6, drugiego – lampkę roboczą SYSLITE UNI (769079), a trzeciego – zestaw gadżetów Festool. Drugi konkurs „Bijemy rekord z szyną FS – razem możemy dalej” polegał na wykonaniu jak najdłuższego połączenia szyn prowadzących FS. Wszyscy jego uczestnicy zostali nagrodzeni czapkami z daszkiem lub okularami przeciwsłonecznymi z logo Festool, a zwycięscy otrzymali firmowe bluzy.

Tegoroczny Festool Roadshow był odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na spotkania branżowe i biznesowe, które zostały ograniczone przez trwającą wciąż pandemię koronowirusa. Bardzo nas cieszy jego ogromny sukces, którego rozmiary przeszły nasze oczekiwania – stwierdza Paulina Wróbel. – Dziękujemy naszym partnerom handlowym za duże zaangażowanie w cykliczny projekt Festool Roadshow oraz wszystkim, którzy w tym roku wzięli w nim udział, za bardzo liczne oraz aktywne uczestnictwo.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu