EUROTOOL 2014

14-16 października odbyły się w Krakowie targi EUROTOOL i Blach-Tech-Expo.

Tegoroczny EUROTOOL odbył się w nowym Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Na odwiedzających zainteresowanych znalezieniem podwykonawcy lub partnera oczekiwały dwie duże hale wypełnione maszynami oraz prezentacjami oferty usługowej przedsiębiorstw, przestronne lobby, restauracja, modułowe pokoje spotkań i konferencyjne oraz pojemny parking. Tegoroczny EUROTOOL był rekordowy, bo jego powierzchnia wystawiennicza wzrosła o 40%, wzięło w nim udział ponad 400 producentów i dystrybutorów z Polski oraz z zagranicy. Nie zabrakło też handlowo-przemysłowych misji zagranicznych. Na targach zorganizowano największą w Polsce strefę kooperacji, nowy

salon Automatyki i Robotyki oraz kongres CAX Innovation. Po raz czwarty w trakcie krakowskiej imprezy zorganizowano Salon Kooperacji Przemysłowej, czyli największe w Polsce spotkanie kooperantów z zakresu obróbki skrawaniem i plastycznej.

 

Na czas trwania Eurotoolu i Blach-Tech-Expo do hali wystawienniczej przeniesiono smoka wawelskiego. Odbyło się to w ramach akcji Targów w Krakowie i wystawców. Nie był to jednak oryginał smoka, a replika znanej krakowskiej rzeźby. Jest ona dziełem wystawców tegorocznych Targów EUROTOOL. Firma SCANTECH wykonała trójwymiarowy skan oryginalnej rzeźby i przygotowała projekt, na podstawie którego specjaliści z AEP Ajan Engineering Polska wykonali wierną replikę. Pomagała przy tym firma Remal Sp. z o.o. z Konina, która przeprowadziła spawanie i obróbkę skrawaniem elementów rzeźby. Projekt współfinansowały Targi w Krakowie. – Z powodu dużej wagi trójwymiarowej bryły Smoka trzeba było zmienić koncepcję repliki – mówi Łukasz Zawada z AEP Ajan Engineering Polska. – Wspólnie postanowiliśmy wykonać ją jako płaskorzeźbę i dlatego smoka podziwiać będziemy tylko z profilu. Replika została wykonana z wysokiej jakości aluminium odpornego na warunki atmosferyczne i mającego grubość 30 mm. Zostanie zlicytowana – jak zapewniają organizatorzy akcji – podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

SZKOLENIA W FABRYCE MAPEI

W dniach 17–28 października odbył się cykl dwudniowych szkoleń zorganizowanych przez firmę Mapei, Libet SA i Adiam.

 

Głównym celem szkoleń było podniesienie kwalifikacji wykonawców pracujących z ceramicznymi produktami oferowanymi przez Libet. W przeważającej większości były to osoby zajmujące się układaniem bruku. W pierwszym dniu zaprezentowane zostały rozwiązania i produkty związane z tematyką układania wielkoformatowych płyt porcelanowych. Podczas części praktycznej odbyły się pokazy i nauka prawidłowej obróbki płyt przy użyciu narzędzi diamentowych firmy Adiam oraz właściwego użycia maszyn marki Battipav. Część praktyczna treningu polegała na przecięciu płytek gresowych o grubości 20 mm na piłach stołowych firmy Battipav, wykonaniu na powierzchni płytki nacięć

o głębokości 2 mm tworzących strefę antypoślizgową i kapinosu na spodniej części płytki. Uczestnicy poznali też zasady prawidłowego cięcia na duże głębokości i pod kątem oraz wiercenia otworów pod oświetlenie, wykonali też wiele innych ćwiczeń.

Adia-Mapei-5

Adia-Mapei-3 Adia-Mapei-4

Kolejny etap szkolenia polegał na naprawie i prawidłowym przygotowaniu podłoża. Spękania posadzki betonowej usuwano przy użyciu żywicy Eporip Turbo, wykonano też prawidłową hydroizolację z zastosowaniem produktu Mapelastic, zaś do klejenia płyt zarówno na posadzce, jak i na fasadach elewacyjnych użyto kleju Keraflex Maxi S1. Uczestnicy szkolenia poświęcili więc dużo czasu na realne zmagania się z problemami praktycznymi występującymi na placach budowy.

Adia-Mapei-6 Adia-Mapei-7 Adia-Mapei-8

Szkolenie pozwoliło na niezwykle ciekawe połączenie i wykorzystanie wiedzy oraz doświadczenia liderów z branż pokrewnych, ściśle ze sobą związanych. Dzięki temu uczestnicy szkolenia mogli zasięgnąć porad ekspertów, otrzymać rzetelne oraz kompleksowe rozwiązania i na miejscu je przećwiczyć. – Nowa forma prowadzenia szkolenia w kooperacji z kilkoma firmami daje dużo korzyści – powiedział Marcin Zieliński, dyrektor Adiamu. – Z tego typu działań wszyscy wychodzą zwycięsko, czyli win-win. Uczestnicy otrzymują kompleksowe rozwiązania, informacje o produktach oraz metody obróbki. Prelegenci, wspólnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, przedstawiają profesjonalną ofertę swoim klientom. Wykonawcy w jednym miejscu mają odpowiedź na większość swoich pytań. Istotą tego przedsięwzięcia był taki dobór partnerów, aby ich oferta nie pokrywała się, lecz uzupełniała. Dzięki precyzyjnemu określeniu grupy docelowej odbiorców dało to możliwość zaprezentowania rozwiązań skierowanych do brukarzy oraz bardzo dokładne przygotowanie zadania podczas części praktycznej szkolenia. Warsztaty ze względu na nową formułę cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i miały bardzo pozytywny odbiór. W dzisiejszych czasach bardzo szybko zmieniają się produkty i ich zastosowanie, wykonawcy często zostają pozostawieni sami z problemami. Jestem przekonany, że tego typu działania przyniosą nam wszystkim długofalowe korzyści – konkludował MarcinZieliński.

HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu