EUROTOOL 2014

14-16 października odbyły się w Krakowie targi EUROTOOL i Blach-Tech-Expo.

Tegoroczny EUROTOOL odbył się w nowym Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Na odwiedzających zainteresowanych znalezieniem podwykonawcy lub partnera oczekiwały dwie duże hale wypełnione maszynami oraz prezentacjami oferty usługowej przedsiębiorstw, przestronne lobby, restauracja, modułowe pokoje spotkań i konferencyjne oraz pojemny parking. Tegoroczny EUROTOOL był rekordowy, bo jego powierzchnia wystawiennicza wzrosła o 40%, wzięło w nim udział ponad 400 producentów i dystrybutorów z Polski oraz z zagranicy. Nie zabrakło też handlowo-przemysłowych misji zagranicznych. Na targach zorganizowano największą w Polsce strefę kooperacji, nowy

salon Automatyki i Robotyki oraz kongres CAX Innovation. Po raz czwarty w trakcie krakowskiej imprezy zorganizowano Salon Kooperacji Przemysłowej, czyli największe w Polsce spotkanie kooperantów z zakresu obróbki skrawaniem i plastycznej.

 

Na czas trwania Eurotoolu i Blach-Tech-Expo do hali wystawienniczej przeniesiono smoka wawelskiego. Odbyło się to w ramach akcji Targów w Krakowie i wystawców. Nie był to jednak oryginał smoka, a replika znanej krakowskiej rzeźby. Jest ona dziełem wystawców tegorocznych Targów EUROTOOL. Firma SCANTECH wykonała trójwymiarowy skan oryginalnej rzeźby i przygotowała projekt, na podstawie którego specjaliści z AEP Ajan Engineering Polska wykonali wierną replikę. Pomagała przy tym firma Remal Sp. z o.o. z Konina, która przeprowadziła spawanie i obróbkę skrawaniem elementów rzeźby. Projekt współfinansowały Targi w Krakowie. – Z powodu dużej wagi trójwymiarowej bryły Smoka trzeba było zmienić koncepcję repliki – mówi Łukasz Zawada z AEP Ajan Engineering Polska. – Wspólnie postanowiliśmy wykonać ją jako płaskorzeźbę i dlatego smoka podziwiać będziemy tylko z profilu. Replika została wykonana z wysokiej jakości aluminium odpornego na warunki atmosferyczne i mającego grubość 30 mm. Zostanie zlicytowana – jak zapewniają organizatorzy akcji – podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Międzynarodowe grono ekspertów rynku stali spotkało się w Sosnowcu

O kierunkach ewolucji europejskiego i globalnego rynku stali dyskutowali 19 października eksperci na Międzynarodowych Targach Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET oraz Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT, które trwały od 18 do 20 października w centrum targowo-konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

 

 

Targi SteelMET wyróżniają w tym roku dwa salony poszerzające ich zakres branżowy. Pierwszy z nich – Międzynarodowy Salon Recyklingu Metali InterSCRAP – jest odpowiedzią na zapotrzebowanie branży recyklingowej. To prezentacja w jednym miejscu i czasie oferty produkcyjno-handlowej i usługowej firm branży złomu stali oraz

metali kolorowych krajów Unii Europejskiej oraz ofert firm związanych z rynkiem recyklingowym. Udział w niej mieli liderzy w tej dziedzinie, m.in. firmy: Terex Fuchs, Cronimet PL czy Bax Baumaschinen.

Salon Polskich Hut Stali miał na celu pokazanie potencjału przemysłu hutniczego oraz ukazanie perspektyw i wyzwań, które stoją przed producentami stali w Polsce. Tutaj także Expo Silesia gościło liderów branży, m.in.: Severstallat Silesia, Alchemię SA, Walcownię Rur Silesia, Walcownię Rur Andrzej czy Hutę Bankową.

Doskonałym uzupełnieniem oferty była organizowana po raz kolejny w Expo Silesia konferencja Partnera Strategicznego Targów – Polskiej Unii Dystrybutorów Stali pt. „Rynek stali w Europie Środkowo-Wschodniej”. Nad konferencją patronat objęło Ministerstwo Gospodarki, a przedstawiciele sektora stalowego mieli okazję dyskutować nad obecną kondycją branży oraz kierunkiem w jakim ona zmierza. Prelegenci przedstawili sektor stalowy w Polsce i naszym regionie Europy, omówili sytuację rynkową u głównych odbiorców stali oraz zaprezentowali globalne tendencje w przemyśle stalowym. Wśród prelegentów konferencji znaleźli się: Robert Wojdyła – prezes PUDS i Konsorcjum Stali SA, Andrzej Ciepiela – dyrektor PUDS, Peter Klein – przedstawiciel Komisji Europejskiej, Sanjay Samaddar – prezes ArcelorMittal Poland SA, Jerzy Bernhard – prezes Stalprofil SA, Roman Czyżykowski – wiceprezes Zarządu ThyssenKrupp Energostal SA, oraz przedstawiciele zagranicznych organizacji zrzeszających dystrybutorów stali: Jörg Feger z Bundesverband Deutscher Stahlhandel i Miroslav Horák z Association of Czech and Slovak Steel Stockholders.

Targi SURFPROTECT zdominowały cztery kluczowe tematy: przygotowanie powierzchni, powłoki galwaniczne i ochronne cynkowanie, farby i lakiery antykorozyjne, ochrona betonu przed korozją. Poszerzony zakres tematyczny wydarzenia świetnie uzupełniło seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej pt. „Metalizacja natryskowa dziś i jutro” (więcej na www.steelmet.pl oraz www.surfprotect.pl).

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu