ERGONOMICZNY ŚCIĄGACZ DO IZOLACJI KNIPEX ERGOSTRIP

Ściągacz do izolacji KNIPEX ErgoStrip łączy w sobie unikany design i wiele ważnych funkcji. Jest to pierwsze na świecie narzędzie, którym odizolujemy każdy rodzaj przewodów stosowanych w domowych instalacjach. KNIPEX ErgoStrip ma kieszonkowe wymiary i zastąpi liczną grupę narzędzi, których elektrycy potrzebują do pracy z tego typu instalacjami.

 

Ściągacz KNIPEX ErgoStrip 16 95 01 SB służy do usuwania zewnętrznej izolacji z różnych rodzajów kabli stosowanych w instalacjach domowych. Jako pierwsze tego typu narzędzie ma unikalną konstrukcję pistoletową, która znacznie ułatwia obróbkę przewodów. Wykonany jest z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.

 

Nowy ściągacz KNIPEX ErgoStrip 16 95 01 SB tworzą dwie połączone połówki

zagiętych po kątem ok. 30° rurek, które zaopatrzono na końcach w odpowiednie rozmiarowo noże i boczne gniazda do ściągania izolacji bezpośrednio z przewodów oraz w prowadnicę z nożem do wzdłużnego rozcinania kabli. W celu ściągnięcia izolacji zewnętrznej przewody wkładamy do środka przyrządu, następnie zamykamy go oraz zaciskamy i wykonujemy niepełny ruch obrotowy w celu jej przecięcia, a następnie ściągamy ją. Kabel zaś możemy rozciąć wzdłużnie, wkładając go w prowadnicę, zaciskając połówki przyrządu i pociągając go wzdłuż obrabianego przewodu.

169501SB-00-POW-02

Ściągacz do izolacji KNIPEX ErgoStrip, jak nazwa wskazuje, to narzędzie znacznie bardziej ergonomiczne niż klasyczne tego typu przyrządy. Umożliwia praktycznie bezwysiłkowe i łatwe ściąganie izolacji jednym ruchem, w tym w miejscach trudno dostępnych, co jest możliwe m.in. przez zwężone stożkowe zakończenia. KNIPEX szczególnie poleca ściągacze ErgoStrip do obróbki przewodów w puszkach oraz skrzynkach przyłączowych i rozdzielczych. Mają one w środku grzebieniowe krawędzie, na których pozycjonuje się kable podczas ściągania izolacji. Umożliwia to intuicyjne znajdowanie prawidłowej pozycji kabla i pracę w nawet w ciemnych pomieszczeniach. Warto zwrócić uwagę na to, że miejsca do obróbki kabli informatycznych i koncentrycznych są odgięte. Dlatego bez wywierania nacisku możemy je włożyć w ściągacz i ustawić w prawidłowej pozycji. Narzędzia te mają skalę, która umożliwia odizolowanie kabli teleinformatycznych i koncentrycznych na odcinku tej samej długości, co w prosty sposób zapewnia wysoką jakość montażu instalacji kablowych.

169501-00-HL-18

Prezentowany ściągacz KNIPEX daje możliwość odizolowania kabli koncentrycznych o średnicy 4,8–7,5 mm (w tym kable antenowe), okrągłych kabli o średnicy 8–13 mm, kabli elektrycznych (NYM) od 3 x 1,5 mm2 do 5 x 2,5 mm2, jak też do kabli teleinformatycznych typu UTP i STP i CAT 5-7. Bezpośrednio gniazdami bocznymi możemy ściągać izolację z żył o przekrojach od 0,2 do 4 mm2. Aby to zrobić, wkładamy przewód w odpowiednie gniazdo, zamykamy i zaciskamy przyrząd, a następnie ściągamy z niego izolację.

169501SB-00-POW-06

Reasumując, ściągacz KNIPEX ErgoStrip 16 95 01 SB to wysoce ergonomiczne, kompaktowe i uniwersalne narzędzie. Zastępuje wiele przyrządów stosowanych dotychczas do odizolowania kabli i znacznie ułatwia oraz przyspiesza pracę instalatorów. Niedawno uhonorowano go German Design Award 2017, doceniając jego zalety praktyczne, jak też estetyczne oraz ergonomiczne wzornictwo.

pins

169501SB-00-F-A-08 169501SB-00-F-A-07 169501SB-00-F-09

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments