ERGONOMICZNY ŚCIĄGACZ DO IZOLACJI KNIPEX ERGOSTRIP L dla OSÓB LEWORĘCZNYCH

Do ściągacza izolacji KNIPEX ErgoStrip dołączył bliźniaczy model ErgoStrip L przeznaczony dla osób leworęcznych. Narzędzie ma unikany design, kieszonkowe wymiary i wiele praktycznych funkcji. Odizolujemy nim każdy rodzaj przewodów wykorzystywanych w domowych instalacjach elektrycznych.

Knipex_16 95 01_NEU_033.tif

Osoby leworęczne stanowią, w zależności od kraju, 8–15% jego populacji. Nie dziwi więc fakt, że Knipex, niemiecki producent narzędzi ręcznych klasy premium, postanowił ułatwić pracę leworęcznym instalatorom i opracował przeznaczoną specjalnie dla nich wersję innowacyjnego ściągacza ErgoStrip. Oznaczono ją jako ErgoStrip L 16 95 02

SB. Pod względem konstrukcyjnym stanowi ona odbicie lustrzane ściągacza ErgoStrip 16 95 01 SB. I tak jak on ma unikalną konstrukcję pistoletową, która znacznie ułatwia obróbkę przewodów i wykonana jest z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Ściągacz KNIPEX ErgoStrip L składa się z dwóch odpowiednio profilowanych półrurek zagiętych po kątem ok. 30° i wyposażonych w odpowiednie rozmiarowo noże znajdujące się na ich końcach oraz w boczne gniazda do ściągania izolacji bezpośrednio z przewodów, jak również w prowadnicę z nożem do wzdłużnego rozcinania kabli. Żeby usunąć izolację zewnętrznej przewody wkładamy do środka przyrządu, zamykamy go oraz zaciskamy i wykonujemy niepełny ruch obrotowy w celu jej przecięcia, a następnie ściągamy ją. Kabel zaś rozcinamy wzdłużnie, wkładając go w prowadnicę, zaciskając połówki przyrządu i pociągając go wzdłuż obrabianego przewodu.

 

Knipex_16 95 01_NEU_015.tif

 

Ściągacz do izolacji KNIPEX ErgoStrip L to narzędzie o zaawansowanej ergonomii. Umożliwia bezwysiłkowe i łatwe ściąganie izolacji, w tym w miejscach trudno dostępnych, dzięki zwężonym zakończeniom stożkowym. Doskonale nadaje się do obróbki przewodów w puszkach oraz skrzynkach przyłączowych i rozdzielczych. Dzięki środkowym grzebieniowym krawędziom można intuicyjne znaleźć prawidłową pozycję kabla nawet podczas pracy narzędziem w ciemnych pomieszczeniach. A ponieważ miejsca do obróbki kabli informatycznych i koncentrycznych są odgięte, bez wywierania nacisku możemy je włożyć w ściągacz i ustawić w prawidłowej pozycji. KNIPEX ErgoStrip L ma też skalę umożliwiającą odizolowanie kabli teleinformatycznych i koncentrycznych na odcinku o tej samej długości.

 

LEC58301.tif

 

Omawianym ściągaczem KNIPEX ErgoStrip L odizolujemy kable koncentryczne o średnicy 4,8–7,5 mm (w tym kable antenowe), okrągłe kable o średnicy 8–13 mm, kable elektryczne (NYM) od 3 x 1,5 mm2 do 5 x 2,5 mm2, jak też kable teleinformatyczne typu UTP i STP i CAT 5-7. Bezpośrednio jego gniazdami bocznymi możemy ściągać izolację z żył o przekrojach od 0,2 do 4 mm2.

pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar