ERA PIĘKNEJ HARMONII W RELACJACH BIZNESOWYCH – OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PARTNERÓW HANDLOWYCH MAKITA POLSKA

W tym roku Makita Polska zorganizowała dla swoich partnerów handlowych konferencję w Serocku. Spotkanie odbyło się 25-26 maja w hotelu Narvil. Wzięło w nim udział 180 osób reprezentujących 90 największych dystrybutorów sprzętu japońskiego koncernu w Polsce.

 

Uczestników konferencji przywitał Przemysław Dudziak, dyrektor sprzedaży i marketingu Makita Sp. z o.o., a następnie przedstawił Yoshiro Abe, nowego dyrektora generalnego firmy Makita na Polskę, Czechy i Słowację. – Jest mi bardzo miło, że mogę się tutaj z Państwem spotkać, i jednocześnie jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem niedawno dołączyć do zespołu Makita Polska – powiedział Yoshiro Abe. – Dziękuję wszystkim polskim partnerom handlowym Makity za

dotychczasową bardzo owocną współpracę. W tym roku w maju wraz z objęciem tronu przez nowego cesarza rozpoczęła się w Japonii Era Reiwa. Japońskie słowo „reiwa” oznacza piękną (rei) harmonię (wa). Wiem, że wielu Japończyków bardzo lubi Polskę i żywi do niej pozytywne uczucia. Wierzę też, że Japończycy i Polacy mogą tworzyć świetne relacje i żyć w pięknej harmonii. Jednocześnie też wierzę, że wszyscy razem jesteśmy w stanie realizować ideę pięknej harmonii we współpracy biznesowej. Twórzmy więc wspólnie piękną harmonię –
zaapelował Yoshiro Abe.

Yoshiro Abe, dyrektor generalny firmy Makita na Polskę, Czechy i Słowację, podczas swojego wystąpienia

Przemysław Dudziak przestawił także dwóch nowych przedstawicieli handlowych, którzy weszli niedawno do zespołu Makita Polska: Marcina Bednarskiego i Michała Wiśniewskiego. Następnie omówił wyniki biznesowe osiągnięte przez polskie przedstawicielstwo Makity w 2018 r. i poprzednich latach oraz przedstawił rozwój technologii elektronarzędzi bezprzewodowych produkowanych przez japońską firmę: – Ubiegły rok zakończyliśmy 12-proc. wzrostem obrotów. Bardzo dynamicznie rozwijaliśmy w nim segment elektronarzędzi i urządzeń akumulatorowych, zwiększając ich sprzedaż o ponad 100%. Dzięki temu bezprzewodowe maszyny w naszym obrocie osiągnęły ok. 40-proc. udział. Te doskonałe wyniki zbiegły się z 50. rocznicą wyprodukowania przez Makitę pierwszego elektronarzędzia akumulatorowego – stwierdził Przemysław Dudziak.

Przemysław Dudziak, dyrektor sprzedaży i marketingu Makita Sp. z o.o., przedstawia wyniki biznesowe japońskiej spółki

Następnie Jakub Wróblewski, kierownik zespołu doradców technicznych, przybliżył 50-letnią historię akumulatorowych elektronarzędzi Makita: – Pierwszym naszym elektronarzędziem akumulatorowym, skonstruowanym w 1969 r., była wiertarka typu „D” oznaczona jako 6500D. Postawiliśmy wtedy na rozwój elektronarzędzi mobilnych z myślą o korzyściach dla użytkowników i środowiska naturalnego. W kolejnych latach konsekwentnie inwestowaliśmy w badania rynkowe i nowe technologie. Efektem tego po 50 latach od opracowania pierwszego narzędzia akumulatorowego była pełna gama elektronarzędzi bezprzewodowych. Przypomnijmy, w 1978 r. opracowaliśmy kompaktową wiertarkę pistoletową 6010D zasilaną akumulatorami NiCd, a w 1997 r. w naszej ofercie pojawiła się pierwsza wiertarko-wkrętarka 6213D czerpiąca energię z baterii NiMH. Rok 2005 to czas rewolucji akumulatorowej w Makicie, o czym świadczy skonstruowanie pierwszej wkrętarki udarowej BTD130D zasilanej bateriami Li-Ion. W kolejnym 2006 r. wprowadziliśmy na rynek linię profesjonalnych elektronarzędzi bezprzewodowych LXT, a w 2008 r. – pierwszą wkrętarkę udarową BTD132 zasilaną silnikiem bezszczotkowym (BL). W 2013 r. światło dzienne ujrzała nasza innowacyjna technologia zasilania 2 x 18 V, zaś w 2018 r. technologia AWS pozwalająca na zdalną współpracę elektronarzędzi akumulatorowych z odkurzaczem bezprzewodowym. W tym roku wprowadzamy akumulatory 12 V kompatybilne z bateriami 10,8 V, które znacznie zwiększają produktywność kompaktowych maszyn 12-woltowych – dodał Jakub Wróblewski.

Piotr Jagliński, doradca techniczny w Makita Polska, prezentuje nowe elektronarzędzia akumulatorowe klas 10,8 V, 12 V i 18 V.

Następnie Piotr Jagliński, doradca techniczny w Makita Polska, przedstawił nowe elektronarzędzia akumulatorowe klas 10,8 V,

12 V i 18 V. Swoją prezentację rozpoczął od omówienia akumulatorowego minikompresora Makita MP100DZ i bezprzewodowego odkurzacza samochodowego Makita CL121. Oba urządzenia mają zasilanie 10,8 V/12 V max i kompaktowe wymiary oraz szeroką grupę odbiorców: od firm po gospodarstwa domowe. Kolejnymi nowymi urządzeniami korzystającymi z technologii zasilania 12 V, które omówił Piotr Jagliński, są lasery krzyżowe SK105DZ/SK105GDZ i krzyżowo-punktowe SK106DZ/SK106GDZ o dokładności wskazań ±3 mm/10 m. W urządzeniach z literami „DZ” w symbolu zastosowano laser czerwony, a z „GDZ” – zielony. Do linii narzędzi 10,8/12 V max dołączyła także podkaszarka UR100 o szerokości cięcia 260 mm. – Obecnie oferujemy ponad 270 modeli urządzeń akumulatorowych klasy 18 V – poinformował Piotr Jagliński. – W tym roku linię tę rozszerzyliśmy o innowacyjne akumulatorowe przecinarki do metalu DCS552 i DSC553 przeznaczone do cięcia rur, profili stalowych oraz aluminiowych. Oprócz nich wprowadziliśmy bezprzewodową przecinarkę do prętów zbrojeniowych DSC251, a także młotowiertarkę DHR182, która jest najlżejszą na rynku tego typu maszyną wyposażoną w system do odsysania pyłu. Ale na tym nie koniec, gdyż w linii elektronarzędzi bezprzewodowych Makity klasy 18 V pojawiły się wkrętarka udarowa DTD171 mająca cztery tryby pracy i dwie diody doświetlające pole obróbki, jak też polerki mimośrodowe DPO500 i DPO600, mieszarka DUT130Z oraz szlifierka do gipsu DSL800, popularnie zwana żyrafą” Ostatnia z maszyn spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników konferencji, gdyż jest to światowa nowość. Urządzenie to znacznie ułatwia szlifowanie ścian i uwalnia użytkownika od kabla kłopotliwego w pracy. – Kolejną światową nowością jest akumulatorowa przecinarka DLW140Z na tarcze 355 mm należąca do linii elektronarzędzi 2 x 18 V – stwierdził Piotr Jagliński. – Linię tę powiększyliśmy też o ręczną pilarkę tarczową DRS780Z, wiertarkę kątową DDA460Z oraz odkurzacze plecakowe DVC261 i DVC265.

Jakub Wróblewski, kierownik zespołu doradców technicznych (po lewej), i Paweł Zając, trener zespołu doradców technicznych, prezentują światową nowość: akumulatorową szlifierkę do gipsu Makita DSL800

Urządzenia ogrodowe Makita przedstawił Paweł Zając, trener zespołu doradców technicznych. Ich prezentację rozpoczął od akumulatorowej wielofunkcyjnej jednostki napędowej DUX60Z o zasilaniu 2 x 18 V. Zastosowano w niej silnik bezszczotkowy oraz technologię AFT automatyczne wyłączającą narzędzie w celu ochrony użytkownika w przypadku nagłego spowolnienia lub zatrzymania. Nadmieniamy, że jednostką DUX60Z możemy napędzać wiele przydatnych urządzeń: zamiatarkę SW400MP, szczotkę BR400MP, nożyce do żywopłotu, piłę łańcuchową do gałęzi, glebogryzarkę i kosę. Wśród nowego sprzętu ogrodowego znalazły się także bezprzewodowe nożyce do żywopłotu klasy 18 V o bardzo lekkiej konstrukcji, oznaczone jako DUH601, DUH602 i DUH751Z. – Gamę urządzeń ogrodowych powiększyliśmy też o 18-woltowe nożyce DUM604 przeznaczone do cięcia do żywopłotu i trawy, jak też o kompaktową pilarkę łańcuchową DUC122 klasy 18 V – poinformował Paweł Zając. – Nasza nowa pilarka może pracować na teleskopowym wysięgniku i być stosowana do wycinania gałęzi drzew. Kolejną nową akumulatorową pilarką łańcuchową klasy 18 V jest DUC254Z. Zastosowaliśmy w niej bezszczotkowy silnik zapewniający wysoką moc oraz zwiększony moment obrotowy. Dla użytkowników potrzebujących bezprzewodowej pilarki łańcuchowej dysponującej wysoką mocą skonstruowaliśmy piłę DUC355

o zasilaniu 2 x 18 V. Napędza ją też silnik bezszczotkowy, a o bezpieczeństwo pracy dbają system anti-kickback oraz hamulec elektryczny. Kolejnymi nowościami ogrodowymi Makity klasy 2 x 18 V są akumulatorowe dmuchawy oznaczone jako DUB361Z i DUB362Z i kosiarka DLM460. Wśród nowego sprzętu nie zabrakło urządzeń przewodowych, a mianowicie nowej serii kosiarek elektrycznych, w której skład weszły modele: ELM3320, ELM3720, ELM4120, ELM4121, ELM4620 i ELM4621.

Organizatorzy konferencji: mocny team Makita Polska

Z kolei o nowych akcesoriach Makity uczestnikom konferencji opowiedział Jakub Wróblewski, kierownik zespołu doradców technicznych. Najpierw przedstawił osprzęt do elektronarzędzi: bity Impact Gold, Impact Black, tarcze tnące i szlifierskie do metalu stosowane w szlifierkach kątowych, tarcze z nasypem diamentowym, diamentowe tarcze do szlifowania materiałów budowlanych oraz tarcze pilarskie EFFICUT. – W tym roku wprowadzamy także na rynek szeroki asortyment narzędzi ręcznych – zaanonsował Jakub Wróblewski. – Są wśród nich różnego typu wkrętaki, taśmy miernicze, noże składane, klucze nastawne, szczypce do rur, ściski szybkomocujące oraz zestawy kluczy imbusowych, kluczy z grzechotką, kluczy płasko-oczkowych i nasadowych.
W drugiej części konferencji odbyły się zajęcia praktyczne i pokazy działania maszyn. Partnerzy handlowi Makity mogli sami przekonać się, w jakim stopniu nowe akumulatorowe elektronarzędzia i urządzenia ogrodowe oraz osprzęt usprawniają wykonywane nimi prace. Tegoroczną konferencję Makity zakończył uroczysty bankiet o wdzięcznej nazwie „Diamond night”, który uświetnił występ gwiazdy wieczoru: Astayi Dec, laureatki „The Voice of Poland”.

pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar