EPI “NARZĘDZIOWNIA BIS” NA TARGACH INTERBUD – PARTNERSTWO TO WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA JAKOŚĆ PRACY

EPI “Narzędziownia Bis” postanowiła na targach INTERBUD zorganizować serię spotkań dla specjalistów z 4 branż i w ten sposób połączyć środowiska producentów, sprzedawców, doradców technicznych i profesjonalnych wykonawców będących klientami końcowymi. Celem spotkań jest szeroko rozumiana edukacja techniczna i poznanie nowych technologii oraz doskonalenie umiejętności korzystania z nich, co pozwoli firmom wykonawczym podnieść wydajność i jakość prac.

Profesjonale podejście do wytwarzania dowolnej konstrukcji, w tym budowlanej, wymaga zastosowania odpowiedniej i nowoczesnej technologii. – W wielu branżach technologia sprowadza się do użycia narzędzi połączonych w system wraz z osprzętem, materiałami eksploatacyjnymi i akcesoriami – informuje Radosław Bednarek, prezes firmy Eksport Produkcja Import

“Narzędziownia BIS” Sp. z o.o. – Nie bez znaczenia są zastosowane materiały i ich odpowiednia obróbka. Jednak równie ważne są wiedza, doświadczenie, bezpieczeństwo i ergonomia pracy. Od ponad 18 lat obserwujemy rynek profesjonalnych narzędzi. Mile zaskakuje nas dynamika zmian i ciągłe doskonalenie, a także to, że coraz więcej osób dostrzega w zmianach korzyści. Jako EPI “Narzędziownia Bis” jesteśmy spółką handlowo-usługową, która wyspecjalizowała się w doradztwie technicznym związanym z doborem narzędzi i technologii oraz w sprzedaży hurtowej i detalicznej profesjonalnych narzędzi oraz materiałów eksploatacyjnych.

Narzedziownia-bis-3

informuje Radosław Bednarek, prezes firmy Eksport Produkcja Import “Narzędziownia BIS” Sp. z o.o.

EPI “Narzędziownia Bis” stawia na partnerstwo. W swoim portfolio posiada kilkadziesiąt kluczowych i znaczących marek narzędzi profesjonalnych, które zaspokajają potrzeby profesjonalistów z rzemiosła i przemysłu. – Nauczyliśmy się obsługiwać klienta kompleksowo – stwierdza Radosław Bednarek. – Oprócz doboru właściwej technologii i odpowiedniego poziomu serwisu, staramy się również być partnerem dla firm-klientów, a reagując na potrzeby oferujemy konkretne rozwiązania. Wywiązanie się z umów to kluczowa postawa lojalności i uczciwości wobec kontrahentów. Partnerstwo to już coś więcej – poczucie współodpowiedzialności za efekt końcowy. Takie zasady wypracowaliśmy w naszej firmie i stosujemy się do nich, dystrybuując narzędzia. Należymy do grupy spółek, które ściśle ze sobą współpracują, uzupełniając się zakresem działalności. Dzięki temu, korzystając z usług jednej z nich, automatycznie zyskuje się silnych partnerów. Taki układ gwarantuje kompleksową obsługę na każdym etapie współpracy.
Dlatego EPI “Narzędziownia Bis”, wykorzystując swoje doświadczenie produkcyjne, może z czystym sumieniem polecać swoje usługi, a też doradzić i pomóc prawidłowo wybrać asortyment. – Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość przeznaczonych do sprzedaży narzędzi – testujemy je w warunkach przemysłowych w nowoczesnym parku maszynowym – mówi Radosław Bednarek. – Dzięki temu wprowadzamy do obrotu tylko profesjonalne, sprawdzone i niezawodne narzędzia. Chcemy również edukować i uświadamiać klientów, że nie zawsze cena jest najważniejsza, że liczy się też jakość. Nasza filozofia sprowadza się bowiem do utrzymania bardzo wysokich standardów pracy. Preferujemy marki premium, które w sposób selektywny wprowadzamy na rynek, korzystając przy tym z własnego doświadczenia i doświadczenia klientów.

Narzedziownia-bis-4
Wieloletnie doświadczenia oraz chęć poszukiwania narzędzi idealnych skłoniło EPI “Narzędziownia Bis” do utworzenia własnej marki. EPI Pro-Fit to narzędzia i materiały dla przemysłu wytwarzane na potrzeby profesjonalistów. – Aktualnie posiadamy kilka produktów z zakresu chemii technicznej, w tym spawalniczej i smarów – informuje Radosław Bednarek. – Rozpoczynamy produkcję wysokowydajnych sprężarek śrubowych o mocach z zakresu 5,5-15 kW, posiadamy również łuparkę do drewna oraz stacjonarną szlifierkę taśmową.
Dominująca obecnie ekonomia mówi, że najlepszym rozwiązaniem jest najkorzystniejsze powiązanie jakości i ceny. Praktyka dowodzi, że zdecydowanie wygrywa ta ostatnia. – Jednakże ekonomia zna jeszcze wiele innych i tak samo ważnych kryteriów korzyści, które są widoczne dopiero w perspektywie dłuższego czasu – twierdzi Radosław Bednarek. – Niepodważalną cechą urządzeń i narzędzi klasy premium jest najwyższa jakość. Czy jednak jakość to synonim wyłącznie

trwałości i niezawodności? Konstrukcja idealnego narzędzia wymaga gruntownej wiedzy nie tylko o mechanicznej wydajności, lecz i o zadaniach, jakim ma ono sprostać. To także znajomość anatomii człowieka, a zatem ergonomii, właściwości materiałów, ciągów technologicznych, w których używa się innych współpracujących narzędzi i wreszcie oddziaływania na środowisko pracy oraz na przyrodę, czyli ekologii. W efekcie powstają narzędzia i elektronarzędzia, które oprócz swoich podstawowych zadań nie wpływają negatywnie na środowisko (np. nie pylą), ograniczają powstawanie nieprzetwarzalnych odpadów, są łatwe w użyciu i niemęczące oraz bardziej bezpieczne, redukujące do zera ryzyko wypadku. Podnosi się przy tym poziom ekonomii pracy i produkcji. Wszystkie te czynniki powodują ogólne zwiększenie efektywności i wydajności oraz jakości pracy, a tym samym wymierne korzyści ekonomiczne, w tym też finansowe. Odbiorcy coraz częściej dostrzegają to i doceniają ich walory. Zaś zakłady, które w swoim działaniu stosują rygorystyczne normy jakościowe, wręcz domagają się takich rozwiązań.

Narzedziownia-bis-7
EPI “Narzędziownia Bis” jest obecna w wielu branżach, od branży związanej z obróbką metali, drewna poprzez budownictwo, branże remontowo-budowlaną, po rozwiązania uławiające życie w pracach ogrodowych i ogólnie pojętym warsztacie. – Pracujemy zgodnie z normami ISO zarówno jakościowymi, jak i środowiskowymi i BHP – informuje Radosław Bednarek. – Widzimy, jak zmieniły się i ciągle zmieniają na lepsze warunki pracy w firmach, które decydują się na wprowadzenie takich technologii i organizacji pracy. Rozwiązania klasy premium są w tym niezwykle pomocne i choć są to narzędzia oraz technologie stosunkowo drogie w chwili zakupu, to w perspektywie czasowej znacznie bardziej opłacalne niż tanie rozwiązania. Ta wartość dodana w postaci zbioru ważnych korzyści wynikających z ich stosowania jest odczuwalna i wysoko ceniona przez klientów.
Profesjonalne systemy to nie wszystko, co jest potrzebne do osiągnięcia nowoczesnej i ergonomicznej technologii. Równie ważne są wiedza i doświadczenie. Dlatego przedstawiciele grupy spółek powiązanych z EPI “Narzędziownią Bis” przechodzą intensywne szkolenia, a następnie sami uczą specjalistów w innych firmach. – Mamy wykwalifikowany zespół doradców technicznych – mówi Radosław Bednarek. – Odwiedzają oni firmy i rozwiązują ich problemy technologiczne. Organizujemy też spotkania z klientami, na których odbywają się pokazy systemów. Dobra współpraca z użytkownikami to także znakomita propagacja marki. Nowym pomysłem jest cykl imprez, które rozpoczęliśmy dwa lata temu pod hasłem “Wszystko na zdrowie”. Celem ich jest propagowanie bezpieczeństwa i higieny pracy z zastosowaniem technologii. W poprzednim roku wystartował cykl imprez branżowych skierowanych do klientów, którzy zainteresowani są pogłębieniem swojej wiedzy o nowe rozwiązania technologiczne. Nasze działania silnie wspomagają partnerzy przez stałe cyklicznie szkolenia naszych pracowników, wspólne pokazy i doradztwo u klientów oraz akcje marketingowe, m.in. udział w targach, dniach otwartych, szkoleniach, itd.

Narzedziownia-bis-10
Udział EPI “Narzędziownią Bis” w Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz INTERBUD, które odbędą się w Łodzi w dniach 23-25 lutego 2018 r., będzie wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i porozmawiania o nowoczesnych systemach stosowanych w branżach: ciesielsko-dekarskiej, remontowo-budowlanej, stolarsko-meblarskiej, ogrodowej. –

Zapraszamy serdecznie wszystkich odwiedzających, na naszą strefę narzędzi (stoisko nr 104) – mówi Radosław Bednarek. – Na 25 lecie istnienia Targów, na 200 metrowej powierzchni, zaprezentujemy nowości wiodących marek w Polsce. Głównymi Partnerami podczas Targów będą firmy: Bosch, Festool, Lange Łukaszuk (dystrybutor marek: Starmix, Collomix, Steinel, Wolfcraft), Luna, Rapid, Guide oraz Stihl. W każdej strefie będzie można przetestować najnowsze narzędzia i technologie, uczestniczyć w pokazach sprzętu i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Odwiedzający naszą strefę narzędzi będą mogli spotkać się i wziąć udział w panelach dyskusyjnych z członkami facebookowej grupy wykończenia wnętrz oraz z najbardziej rozpoznawalnym youtuberem, specjalistą od suchej zabudowy Panem Rogerem Zatorskim z firmy Gipskartonitd – zapowiada Radosław Bednarek.

opr. HB

 

Program spotkania czterech branż na stoisku EPI “Narzędziownia Bis” na targach INTERBUD

Strefa ciesielsko-dekarska

Wybrane systemowe rozwiązania Festool dla branży dekarskiej i budownictwa drewnianego:

 • Wiercenie i wkręcanie – rozwiązania systemowe Festool,
 • Ciecie drewna i materiałów drewnopochodnych,
 • Cięcie materiałów izolacyjnych,
 • Cięcie materiałów dekarskich (dachówki ceramiczne, betonowe, łupek itd.),
 • Odsysanie pyłów podczas prac budowlanych prowadzonych przy użyciu elektronarzędzi,
 • Wykonywanie połączeń ciesielskich.

Wybrane systemowe rozwiązania Rapid dla branży dekarskiej:

 • Prezentacja gwoździarek, sztyfciarek i zszywaczy na przykładzie oferty Rapid,
 • Montaż konstrukcji poszycia dachu,
 • Montaż poszycia dachu,
 • Montaż izolacji.

Strefa remontowo-budowlana

 • Warsztaty z Rogerem Zatorskim z zakresu suchej zabudowy, a w tym: wykonanie konstrukcji, montaż płyt k-g, obróbka końcowa;
 • Techniki mieszania materiałów budowlanych o różnym zastosowaniu,
 • Zalety stosowania systemów odpylających i sprzątających,
 • Prezentacje urządzeń pomiarowych wykorzystywanych w budownictwie i podczas remontów,
 • Prezentacje urządzeń oraz narzędzi stosowanych podczas prac wykończeniowych: demontaż, przygotowanie podłoża, montaż.

Strefa stolarsko-meblarska

 • Wybrane technologie wykonywania systemowych połączeń stosowanych w budowie mebli,
 • Łączenie blatów i wykonywanie otworów systemowych w meblach,
 • Przygotowanie powierzchni pod olejowanie i lakier,
 • Cięcie systemowe i frezowanie,
 • Wybrane technologie szybkiego łączenia.

 

Strefa ogrodowa

 • Prezentacja robota koszącego Stihl,
 • Prezentacja łuparki do drewna,
 • Prezentacja nowoczesnych urządzeń akumulatorowych i ręcznych, wykorzystywanych w pracach ogrodowych,
 • Prezentacja nowoczesnych systemów cięcia,
 • Systemy montażu małych budowli ogrodowych.

 

Dla wszystkich branż

Bezpieczeństwo i higiena pracy – wybrane rozwiązania dla branż (ochrona układu oddechowego, mięśniowo-szkieletowego, wzroku, ubrania ochronne). Zainteresowanych współpracą zachęcamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Łodzi i Ostrzeszowie lub do kontaktu z naszymi Handlowcami. Więcej informacji na www.narzedziowniabis.pl.

Narzedziownia-bis-5

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar