ENERGETAB 2013

Na zakończonych 19 września 2013 r. międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2013 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 740 wystawców z 18 krajów Europy i Azji.

 

 

 

 

 

Największe w tej branży w Europie Środkowej targi zgromadziły wystawców, którzy zaprezentowali swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty i technologie służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania. Z tymi najnowszymi rozwiązaniami postanowiło w tym roku zapoznać się około 21 tys. zwiedzających z kraju i zagranicy. Szczególnie było to widoczne drugiego dnia, gdy nad Szyndzielnią

pojawiło się słońce a tłumy zwiedzających zgromadziły się w alejkach pośród setek stoisk plenerowych.

Stoisko zewnętrzne LŁ

 

Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, agregaty prądotwórcze i napędy, odnawialne źródła energii, maszty oświetleniowe i oprawy, aparaty i systemy pomiarowe, automatyki, przesyłania i obróbki informacji, kable i przewody, urządzenia UPS, pojazdy specjalistyczne dla energetyki oraz wiele innych wyrobów i usług. Praktycznie prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania – niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Ale i mniej zaawansowanych w technice mogły zaciekawić prezentowane aparaty, narzędzia, nowoczesne źródła światła, cała gama specjalistycznych pojazdów czy podnośników, ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, a nawet betonowe stacje transformatorowe kolorowo i przyjaźnie dla oka wkomponowane w otoczenie. Spośród 54 innowacyjnych produktów, zgłoszonych do konkursu targowego na wyróżniający się produkt, komisja konkursowa Pucharem Ministra Gospodarki wyróżniła energooszczędne transformatory rozdzielcze wykonane z zastosowaniem rdzenia amorficznego produkowane w Polsce przez ABB. Natomiast statuetkę Lwa Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego za system automatyzacji nadzoru nad siecią SN – smart grid z wykorzystaniem urządzeń ZPUE S.A. odebrał założyciel i główny akcjonariusz ZPUE SA –Bogusław Wypychewicz.

Stoisko wewnętrzne LŁ

 

Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz wiele mniej formalnych spotkań wystawców z kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach 10-12.10.2014 r.

Ekipa Grupy Topex TeamDussa

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments