Energetab 2012

Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, maszyny, aparaty i konstrukcje służące do niezawodnego wytwarzania oraz przesyłania energii elektrycznej czy do bardziej efektywnego jej użytkowania, prestiżowe nagrody i wyróżnienia oraz tłumy zwiedzających – tak w skrócie można podsumować 25. Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB 2012.

 

 

 

 

Tegoroczna, jubileuszowa edycja 25. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENEREGAB 2012 po raz kolejny pobiła rekord. – Na powierzchni blisko 3 ha swoją ofertę zaprezentowało ponad 700 firm, z czego ok. 60 to podmioty zagraniczne. Jesteśmy dumni z faktu, że co roku w połowie września

Bielsko-Biała staje się stolicą polskiej energetyki – tymi słowami jeden z członków zarządu ZIAD Bielsko-Biała przywitał gości podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Energetycznych, które odbyło się we wtorek 11 września. – Dzięki podjętym inwestycjom w ostatnich latach wybudowane zostały dogodne drogi dojazdowe na tereny targowe, powstała nowoczesna, wielofunkcyjna hala, miejsca parkingowe. Zmodernizowano także obiekt hotelowo-gastronomiczny, który od lipca br. funkcjonuje jako hotel Dębowiec. Jesteśmy przekonani, że podjęte inwestycje, jak również klimat bielskich targów oraz bliskość gór będą spełniały oczekiwania i wymagania naszych gości. Życzę Państwu udanych i owocnych targów ENERGETAB 2012 .
Energetab 2012 był rekordowy zarówno pod względem liczby wystawców, jak i powierzchni zajętej przez ich ekspozycje. Wśród ponad 700 dostawców najnowocześniejszych produktów dla energetyki z kilkunastu krajów europejskich i Chin nie zabrakło globalnych korporacji, jak też najważniejszych polskich przedsiębiorstw z tej branży. Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz bardzo wiele mniej formalnych, ale równie ważnych spotkań wystawców z ich klientami odpowiadającymi za poważne inwestycje i modernizacje przeprowadzane bądź przygotowywane w polskiej energetyce.
Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: od stacji transformatorowych, wyłączników czy rozłączników, po aparaty i systemy nadzoru, pomiarów i zabezpieczeń, maszty oświetleniowe i oprawy, zwłaszcza przystosowane do LED-owych źródeł światła, kable i przewody, urządzenia UPS czy pojazdy specjalistyczne dla energetyki. Spośród 52 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu targowego na wyróżniający się produkt, najbardziej prestiżowe wyróżnienie – Puchar Ministra Gospodarki – otrzymała firma BELOS-PLP S.A. za osprzęt do przewodów HTLS. Puchar Prezesa PTPiREE otrzymał Instytut Energetyki – Zakład Doświadczalny w Białymstoku za rozłącznik napowietrzny SN typu SRNkp-24/400 z napędem elektromechanicznym. Złoty Medal 25. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich otrzymała ELEKTROBUDOWA S.A., natomiast Złoty Medal PGE Energia Odnawialna S.A. – firma ZPUE S.A. za rozproszony system odbioru energii z elektrowni fotowoltaicznej o mocy od 0,5 do 20 MW.

Stoisko firmy Adiam

 

 

Stoisko wewnętrzne Lange Łukaszuk

 

Stoisko zewnętrzne Lange Łukaszuk

 

Pokazy na stoisku firmy Baier-Lewico


Stoisko firmy Duss

 

 

*Zdjęcie tytułowe: Stoisko firmy Agentools

 

 


ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments