ELEKTRYCZNE PRZECINARKI DEDRA DO GLAZURY

Elektryczne przecinarki stają się podstawowym wyposażeniem glazurników, gdyż dzięki nim precyzja i tempo wykonywania prac znacznie wzrasta. W ofercie firmy Dedry można znaleźć szeroką gamę tego typu urządzeń: od ręcznych przecinarek służących do doraźnych zastosowań amatorskich, przez niewielkie stołowe urządzenia umożliwiające bardziej zaawansowane cięcia (pod kątem do 45°) niewielkich płytek ceramicznych, aż po maszyny pozwalające ciąć duże płytki ścienne, podłogowe, płyty kamienne o maksymalnych rozmiarach przekraczających 1 m i grubości do 60 mm. Wszystkie przecinarki są przystosowane do pracy na mokro.

Przecinarki elektryczne do płytek glazurniczych z przesuwną głowicą tnącą (DED7711, DED7731, DED7827, DED7828, DED7831, DED7824) są urządzeniami przeznaczonymi dla profesjonalistów. Cięcie

płytek odbywa się za pomocą tarczy diamentowej zamontowanej na ruchomej głowicy. Podczas pracy materiał obrabiany leży nieruchomo na stole, operator urządzenia za pomocą dźwigni przesuwa głowicę z tarczą i, dociskając ją do materiału, dokonuje operacji cięcia. Rama z głowicą jest uchylna i pozwala na fazowanie materiału pod kątem do 45°. Zastosowany system ślizgowy przemieszczania tarczy umożliwia płynną pracę i szybkie, precyzyjne cięcie płytek. Urządzenia, w zależności od modelu, umożliwiają cięcie w prostokąt płytek o rozmiarach aż do 1020 mm (w karo do 720 mm) i grubości do 60 mm (pod kątem 45° do 38 mm). Przecinarkami przetniemy materiały ceramiczne (glazura, terakota, gres szkliwiony, gres techniczny) i naturalne, takie jak: kamień czy marmur, cegły lub cegły klinkierowe. Wszystkie modele wyposażone są w system chłodzenia wodą, co eliminuje pylenie i dodatkowo chłodzi tarczę diamentową.

ok_glazura_3

Małe przecinarki stołowe z uchylnym blatem (DED7712, DED7701, DED7711, A044010, A040040) są urządzeniami do zastosowań profesjonalnych i pozwalają na przecinanie mniejszych płytek zarówno pod kątem 90°, jak i 45°. Odpowiedni przymiar pozwala również na wykonanie cięć w karo. Dzięki niewielkim wymiarom przecinarki zajmują mało miejsca, co przy prowadzeniu prac w pomieszczeniach mieszkalnych ma duże znaczenie. Płytkę podczas cięcia prowadzi się ręcznie, a zastosowanie listwy przymiaru pozwala na precyzyjne wykonanie cięcia po wyznaczonej linii. Blat można odchylić w zakresie 0–45° i fazować krawędzie płytek w celu dokładnego ich dopasowania. Użycie tarcz diamentowych umożliwia cięcie glazury, terakoty i gresu. Dzięki zastosowaniu chłodzenia wodą wyeliminowano pylenie i nadmierne rozgrzewanie się tarczy, co znacznie zwiększa jej żywotność.

DED7824
Gamę omówionych maszyn uzupełniają ręczne przecinarki do glazury DED7940 i A140100 przeznaczone do zastosowań domowych i amatorskich. Urządzenia wyposażone są w tarcze 110 mm (A140100) i 115 mm DED7940), co pozwala na przecinanie płytek o grubości do 35 mm. W przypadku przecinarki DED7940 dzięki zastosowaniu ruchomej i odchylonej stopy możliwe jest cięcie pod kątem do 45° na grubość do 27 mm. W obu urządzeniach mamy system chłodzenia wodą, który eliminuje pylenie i dzięki obniżeniu temperatury tarczy pozwala na szybszą pracę. Tarczami diamentowymi, w które wyposażone są przecinarki, przetniemy ceramikę, kamień, marmur i inne twarde materiały mineralne.

opr. HB (mat. Dedra)

DED7711

DED7712

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments