ELEKTROVIP MegaPARTNERem LŁ

ELEKTROVIP to młoda siedlecka firma, która rozwija się dynamicznie od momentu powstania. W listopadzie dołączyła do MegaPARTNERów wrocławskiej firmy LŁ. Jak wiadomo, LŁ jest wyłącznym importerem na rynek polski wielu tak znanych i renomowanych marek narzędziowych, jak: Collomix, Starmix, Kress, Steinel, Felo, Bondhus, NWS, Proxxon itd.

ELEKTROVIP już mocno zaznaczył swoją obecność w branży narzędziowej. – Powstaliśmy zaledwie 6 lat temu jako 2-osobowa firma rodzinna w niesprzyjającym okresie dekoniunktury na rynku – informuje Bartosz Matlakowski, właściciel ELEKTROVIPa. – Firma jest kontynuacją mojej wcześniejszej pracy zawodowej, a jej profil wynikiem analizy rynku technicznego

i budowlanego. Tak jak większość polskich firm handlowych zaczynaliśmy od małego punktu handlowego, potem zmieniliśmy lokal na większy, 80-metrowy, a teraz mamy 160 m kw. sklepu i już brakuje nam miejsca. Obecnie w firmie pracuje sześć osób.

ELEKTROVIP rozpoczął współpracę z LŁ cztery lata temu. – Zaczęliśmy od dystrybucji produktów Steinela – wspomina Bartosz Matlakowski. – Przyznam, że nie był to nasz pomysł, lecz klientów, którzy pytali o opalarki niemieckiej firmy. Jak wiadomo, są to najlepsze opalarki na rynku. Idąc za głosem rynku, skontaktowaliśmy się z LŁ. I tak oto rozpoczęła się nasza współpraca. Potem poszliśmy za ciosem i w naszej ofercie pojawiły się takie marki dystrybuowane przez LŁ, jak: Starmix, Kress, Sola, Proxxon, Collomix, Wolfcraft, itd. Sukcesywnie zacieśnialiśmy współpracę aż do podjęcia wspólnej decyzji o wejściu do grona MegaPARTNERów.

      

Bartosz Matlakowski w doborze dostawców dla ELEKTROVIPa kieruje się jakością zarówno oferowanego sprzętu, jak i współpracy: – Uważam, że klientom należy oferować urządzenia, które spełniają ich oczekiwania pod względem efektywności pracy, trwałości i ceny. Jednakże, żeby sprzedaż sprzętu i akcesoriów rozwijała się, konieczna jest dobra współpraca pomiędzy nami i dostawcą, a więc bardzo dobry serwis, szybka logistyka, dostępność towaru na najwyższym poziomie, wsparcie marketingowe, jak też przyjazna dla nas polityka handlowa. Te wszystkie kryteria spełnia firma LŁ, co pozwoliło nam na bezpieczne oferowanie jej sprzętu oraz stały rozwój współpracy.

Piotr Wójcik, regionalny koordynalny sprzedaży w LŁ, uważa, że współpraca obu firm opiera się na wzajemnym zaufaniu: – ELEKTROVIP nie boi się nowych wyzwań i stale rozszerza swój asortyment, opierając się często na naszej ofercie. Dzięki temu co roku kilkakrotnie zwiększamy nasze obroty.

Siedlecka firma obsługuje zarówno mniejsze punkty handlowe, jak i firmy wykonawcze. – Nie lekceważymy naszych odbiorców detalicznych, ale przede wszystkim skupiamy się na rynku firm wykonawczych: budowlanych, remontowych, stolarskich, meblarskich, instalatorskich, serwisowych, itd. Nasze oferta skierowana więc jest do prawdziwych profesjonalistów. Klienci lubią być przez nas obsługiwani, bo mamy bardzo szeroki asortyment produktów: od elektronarzędzi, przez akcesoria i agregaty, do spawalnictwa. Oferujemy przy tym narzędzia z najwyższej półki, jak też dobry sprzęt w rozsądnej cenie. Każdy profesjonalista znajdzie więc u nas odpowiednie dla siebie narzędzie.

ELEKTROVIP zarobione środki inwestuje w rozwój asortymentu i swojej infrastruktury, oraz w rozszerzenie obsługiwanego rynku. – Obecnie budujemy własną siedzibę, w której znajdzie się duży magazyn, salon narzędziowy i biura, i rozpoczynamy ekspansję w całym kraju. Planujemy szybko stać się firmą ogólnopolską.


ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments