Elektronarzędzia Tryton 20V dla montażystów stolarki budowlanej

Tryton 20V to systemowe elektronarzędzia akumulatorowe o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Wykonamy nimi z powodzeniem prace budowlane, a w tym montaż stolarki budowlanej.

System akumulatorowy Tryton 20V dla montażystów stolarki budowlanej

Przypomnijmy, w 2019 roku Profix wprowadził do sprzedaży akumulatorowe elektronarzędzia z linii Tryton 20V mające wspólne, systemowe zasilanie. Tworzą go 18-woltowe, litowo-jonowe akumulatory o pojemności 1.5, 2.0 i 4,0 Ah. Do ich ładowania służą dwa modele ładowarek: standardowy TJ3LD i szybki TJ1LD. Wśród elektronarzędzi z linii Tryton 20V znajdują się urządzenia przeznaczone do prac budowalnych, które z powodzeniem mogą wykorzystać montażyści stolarki budowlanej. Wśród nich należy wymienić wyrzynarkę TJR50,

piłę szablastą TJPS70/TJPS70AL, pilarkę tarczową Tryton TJP60. Jeśli dodać do tego nowość spoza Systemu 20V młotowiertarkę Tryton TMM20, to mamy elektro-dream-team TRYTONA dla każdej ekipy remontowej, montażowej i wykończeniowej!

Wyrzynarka akumulatorowa Tryton TJR50

Przetniemy nią elementy drewniane o grubości do 65 mm, zaś stalowe – do 6 mm. Wyrzynarka akumulatorowa ma więc bardzo szeroki zakres zastosowań – można nią ciąć deski, panele, płyty wiórowe, listwy, opaski oraz niewielkie elementy metalowe. Sprzęt doskonale sprawdzi się też w cięciu blach, PCV, pleksi itd. Wytniemy nim także dokładnie różnego rodzaju kształty owalne czy wielokątne w drewnie i tworzywach sztucznych. Podczas montażu stolarki budowlanej wyrzynarkę Tryton TJR50 możemy z powodzeniem wykorzystać do dokładnego docinania listew i opasek wykonanych zarówno z drewna, jak i materiałów drewnopochodnych czy tworzyw sztucznych.
Wyrzynarka akumulatorowa Tryton TJR50 napędzana jest komutatorowym silnikiem prądu stałego, którego prędkość pracy można regulować w zakresie 0-2400 suwów/min. Obsługę urządzenia ułatwia szybkomocujący uchwyt brzeszczotu, obsługiwany beznarzędziowo. Co ważne, w jej układzie napędowym zastosowano 3-stopniowy mechanizm podrzynania, który umożliwia cięcie materiałów drewnianych z optymalnymi parametrami skrawania. Pozycję kątową stopy wyrzynarki można regulować i ciąć skośnie w pionie w zakresie 0°-45°. Montuje się też w niej prowadnicę równoległą umożliwiającą wykonywanie dokładnych, powtarzalnych cięć prostoliniowych. Omawiana wyrzynarka akumulatorowa ma też króciec do przyłączenia odkurzacza. Dzięki temu można nim pracować bezpyłowo. Niewątpliwie, ważną cechą prezentowanej wyrzynarki akumulatorowej Tryton TJR50 jest wyposażenie jej w laserowy wskaźnik cięcia oraz diodę LED doświetlającą miejsce pracy. Te dwa praktyczne rozwiązania niewątpliwie wydatnie ułatwiają montaż stolarki budowlanej.

Pilarka szablasta akumulatorowa Tryton TJPS70/TJPS70AL

Można wykonać nią wiele zróżnicowanych operacji – od cięcia drewna litego, płyt drewnopodobnych, do materiałów elementów metalowych, takich jak: blachy, profile, rury itp. Pilarka Tryton TJPS70/TJPS70AL sprawdzi się więc doskonale podczas wymiany stolarki budowlanej. Przetniemy nią sprawnie stare ościeżnice okienne czy drzwiowe wykonane z drewna lub stali, co – jak wiadomo – pozwala na ich szybki demontaż. Korzystając z niej, możemy skorygować też wymiary otworów okiennych czy drzwiowych i optymalnie dopasować je do nowej stolarki.
Omawiana pilarka szablasta akumulatorowa Tryton TJPS70/TJPS70AL napędza jest silnikiem komutatorowym prądu stałego, który za pośrednictwem przekładni generuje 0-3000 suwów/min. Są one płynnie regulowane elektronicznie za pomocą włącznika spustowego, co umożliwia łatwe dobranie ich wielkości do specyfiki wykonywanej operacji cięcia. Przypadkowe uruchomienie pilarki z kolei uniemożliwia blokada włącznika.
Omawiana pilarka szablasta akumulatorowa wyposażona jest w beznarzędziowy uchwyt brzeszczotu. Aby zamontować/zdemontować brzeszczot, należy jedynie obrócić specjalny pierścień i włożyć lub wyjąć to akcesorium z gniazda mocującego. Prezentowana pilarka szablasta akumulatorowa ma też stopkę oporową, która umożliwia dociśnięcie jej do powierzchni elementu obrabianego. Stabilizuje ona pracę i umożliwia dokładne cięcie po wyznaczonej linii. Niewątpliwie, ułatwia je dioda LED mocno doświetlająca miejsce obróbki. Omawiane urządzenie wyposażono w ergonomiczny uchwyt główny o kształcie „D” pokryty antypoślizgową, miękką okładziną. Znajdziemy ją także na obudowie przekładni, która w pilarce

szablastej – jak wiadomo – pełni także rolę dodatkowego uchwytu.

Pilarka tarczowa akumulatorowa Tryton TJP60

Napędza ją komutatorowy silnik prądu stałego, który generuje obroty wynoszące 4000/min. W pilarce stosuje się tarcze o średnicy 150 mm. Umożliwiają one cięcie materiałów drewnianych – drewna litego czy różnego rodzaju płyt wiórowych lub pilśniowych – o maksymalnej grubości 48 mm. W pracach prowadzonych podczas montażu stolarki okiennej pilarka tarczowa Tryton TJP60 znajdzie swoje zastosowanie podczas wycinania w deskach dachowych otworów okiennych. Można jej też użyć do skracania drzwi, które pozwoli dokładnie je dopasować do wysokości ościeżnicy, do wymiarowania progów, docinania listew, opasek drewnianych itd.
Bezprzewodowa pilarka tarczowa Tryton TJP60W wyposażona jest w dwie, metalowe osłony tarczy: górną stałą i dolną ruchomą. W górnej znajduje się krócieć do podłączenia węża odkurzacza przemysłowego. Dzięki temu można efektywnie odsysać wióry i pracować w czystym środowisku. Stopa omawianej pilarki tarczowej wykonana jest z aluminium. Mocuje się w niej prowadnicę równoległą, która umożliwia dokładne wycinanie elementów o tej samej szerokości lub długości.
Prezentowana pilarka wyposażona jest w regulacje głębokości cięcia od 0 do 48 mm i kąta cięcia w zakresie 0-50°. Dokładne ustawienie skosu cięcia ułatwia czytelna podziałka kątowa. Pracę niewątpliwie precyzuje też laserowy wskaźnik linii cięcia. Z kolei mocowanie tarczy pilarskiej na wrzecionie omawianego sprzętu odbywa się u użyciem klucza imbusowego. Przyspiesza je blokada wrzeciona.
Do prowadzenia i trzymania urządzenia służą ergonomiczne rękojeści pokryte miękką okładziną antypoślizgową. Jego włącznik zabezpieczono blokadą przed przypadkowym uruchomieniem. Pilarka tarczowa Tryton TJP60 jest więc bezpieczna w pracy i transporcie.

Młotowiertarka akumulatorowa Tryton TMM20

Ma ergonomiczną konstrukcję „L”. Zastosowano w niej 1-biegową przekładnię i pneumatyczny mechanizm udarowy. Urządzenie wyposażone jest też w prawe/lewe obroty i elektronikę sterującą szybkością pracy. Młotowiertarka akumulatorowa TMM20 generuje obroty od 0 do 1850 min-1 i udary o częstotliwości 0-4800/min z maksymalną energią 2,0 J. Oferuje użytkownikom trzy tryby pracy: wiercenie udarowe i bezudarowe oraz podkuwanie. Do ich wyboru służy przełącznik znajdujący się z lewej strony obudowy przekładni. Ma on także 4 ustawienie przeznaczone do regulacji pozycji kątowej dłuta. Z kolei do mocowania wierteł udarowych, koronek, osprzętu do podkuwania oraz akcesoriów dodatkowych, np. uchwytu wiertarskiego do wiercenia bezudarowego, służy uchwyt SDS-plus. Operowanie omawianym elektronarzędziem ułatwiają miękkie, antypoślizgowe okładziny znajdujące się na rękojeści głównej i częściach chwytnych. Omawiana młotowiertarka akumulatorowa wyposażona jest też w diodę LED przeznaczoną do doświetlania miejsca pracy.
Młotowiertarka umożliwia wykonanie otworów montażowych o średnicach 8-12 mm, które najczęściej stosowane są do mocowania stolarki budowlanej. Możemy pracować ją zarówno w twardym betonie, jak i miękkim betonie komórkowym, abrazyjnej cegle czy porothermie. Co ważne, funkcja wiercenia bezudarowego umożliwi nam wywiercenie otworów w ościeżnicach drewnianych lub metalowych. Z kolei tryb podkuwania wykorzystamy podczas demontażu starej i zużytej stolarki budowlanej. Choć Młotowiertarka to (z uwagi na sporą moc) nie współdzieli akumulatora z resztą rodziny 20V, to będzie z pewnością jej idealnym dopełnieniem.

Jak widać z tego krótkiego

przeglądu, linia systemowych, akumulatorowych elektronarzędzi TRYTON 20V zawiera urządzenia, którymi sprawnie wykonamy większość prac przy wymianie stolarki budowlanej. Co ważne, zrobimy to w sposób bezpieczny, czysty i przyjazny dla środowiska.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments