Elektrody Spawmet

Firma Spawmet Sp z o.o. rozpoczęła produkcję 1 września 1995 r. od drutów rdzeniowych oraz spawalniczych i stopniowo rozwijała swoją działalność gospodarczą.

Kilkunastoosobowy zespół Spawmetu rozrastał się z dnia na dzień. Wiosną 1996 r. wdrożono kolejny etap produkcji – elektrody rutylowe. „Super 46” cieszyła się powodzeniem wśród indywidualnych klientów, w tym wielu rolników. Znak firmowy zaistniał na rynku. Już w 1997 r. zakład uzyskał dopuszczenia Niemieckiego Towarzystwa Nadzoru Technicznego TÜV oraz krajowego Urzędu Dozoru Technicznego na produkcję materiałów spawalniczych i swoje wyroby.

W 1999 r. wielkim sukcesem okazało się wypuszczenie na rynek elektrod zasadowych. Dopuszczenie ich przez Morskie Towarzystwa Klasyfikacyjne: PRS, GL i DNV otworzyło drogę do hermetycznej branży stoczniowej. Przybywało chętnych do współpracy. Wyroby Spawmet używane są produkcji do statków przez armatorów z całego świata. Pojawiają się również zamówienia z branży przemysłowej.

Spawmet decyduje się na współpracę z ośrodkami badawczymi i udoskonalenia techniczne oraz rozszerzenie wachlarza wyrobów. Rok 2001 to wprowadzenie elektrod do spawania stali austenitycznych, 2003 r. –
elektrod do napawania, 2004 r. – elektrod do spawania żeliwa oraz drutów do spawania stali kwasoodpornych metodą TIG/MAG. Dobra strategia rozwoju firmy, upór oraz łut szczęścia doprowadzają ją do pełnego sukcesu.

W kwietniu 2007 r. firma Spawmet dołącza do amerykańskiego koncernu Lincoln Electric. Otwierają się większe możliwości rozwoju. W roku 2011, w oparciu o doświadczenia produkcji elektrod w Świętochłowicach, zostaje uruchomiona Dzierżoniowie najnowocześniejsza w Europie fabryka elektrod, której moce produkcyjne mogą zaspokoić potrzeby rozwijających się rynków Europy Wschodniej. Produkowana jest tutaj szeroka gama elektrod spawalniczych o różnym przeznaczeniu, średnicy oraz długości, aby sprostać oczekiwaniom klientów oraz rynku. Produkty te oznaczane są zarówno markami Lincoln Electric, jak i Spawmet.

Koncern Lincoln Electric ogromną wagę przywiązuje do jakości surowców używanych w procesie produkcji. Są one wyselekcjonowane według szczegółowych wymagań. Każdy dostawca jest objęty ścisłym nadzorem jakościowym. Zanim dana partia trafi na linię produkcyjną, jest poddawana badaniom, a wynik jest rygorystycznie sprawdzany ze specyfikacją technologiczną produktu.

Stal walcowana jest dostarczana do fabryki przez certyfikowanych dostawców, a sam proces weryfikacji każdego z nich jest bardzo wnikliwy i podlega rygorystycznym procedurom. Tylko tak surowe podejście gwarantuje oczekiwany poziom jakości. W przypadku stali przed dopuszczeniem do procesu produkcji badany jest każdorazowo jej skład chemiczny. Proces przygotowywania masy jest w pełni zautomatyzowany. Pozwala to zagwarantować stały skład chemiczny, a przez to dobrą jakość otuliny. Ścisła weryfikacja i kontrola, począwszy od surowców, a kończąc na produkcie finalnym, daje firmie gwarancje, że elektrody, które trafiają do odbiorcy, są najwyższej jakości.

Gama produktów Spawmet
Materiałów Spawmet używają „złote rączki” a także duże, profesjonalne firmy. Produkty cieszą się dużym zainteresowaniem. Elektroda Perfectt dzięki gwarancji wykonania poprawnej spoiny oraz przystosowaniu do spawania małymi spawarkami transformatorowymi zdobyła szerokie uznanie wśród majsterkowiczów. Z kolei elektroda Rekord 38 przypadła do gustu profesjonalistom, którzy z jej pomocą mogą bez problemu spawać w pozycjach przymusowych, a także wykonywać warstwy przetopowe. Extra 46 jest dobrze znana i ceniona wśród kotlarzy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat produktów, prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami techniczno-handlowymi: (Polska północna – tel. 697 179 767, Polska południowa – 603 360 219).

 

Przegląd zastosowań wybranych elektrod Spawmet

Zastosowanie

Zalecane gatunki

Uniwersalne zastosowanie, bardzo dobra zajarzalność wtórna elektrody

Perfectt, Super 46, Normal EP

Spawanie elementów cienkościennych, umożliwia stabilne spawanie niskimi prądami

Perfectt

Spawanie małymi transformatorami zasilanymi z sieci 220V – Uo ≥ 42 V

Perfectt

Spawanie we wszystkich pozycjach szczególnie w pozycji z góry na dół

Super 46

Spawanie warstw przetopowych w pozycjach przymusowych

Rekord 38, Extra 46S

Dobra odbijalność żużla w spoinach pachwinowych i przy małym zukosowaniu rowka

Extra 46, Extra 46S, Rekord 38

Szczególne wymagania czystości spoin – badania RTG

Rekord 38, EBE

Części przeznaczone do cynkowania i emaliowania bezpośrednio po spawaniu – Si w spoinie 0,15-0,25 %

Extra 46, Extra 46S

Wymagane wysokie właściwości mechaniczne spoin – wysoka udarność w niskich temperaturach

EBE

Wymagana wysoka wydajność – odporność na wysoki prąd spawania (przydatność do prac akordowych)

Extra 46

Spawanie regeneracyjne elementów zużytych, twardość warstwy napawanej 50 – 55 HRc

BN 55, BN 45, BN35

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments