EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE ODBĘDĄ SIĘ WE WRZEŚNIU 2022 R.

Jednorazowe przesunięcie EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE na jesień br. zapewni maksymalny udział w targach wystawców i zwiedzających, w tym z istotnych dla branży narzędziowej azjatyckich rynków zbytu i produkcji.

Naszym celem jako wiodących na świecie targów branży metalowych jest zapewnienie kompleksowego przeglądu globalnego rynku oraz zbliżenie dostawców i kupujących z całego świata. Mając to na uwadze, wspólnie ze stowarzyszeniami i wystawcami podjęliśmy decyzję, że targi EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE odbędą się w dniach od 25 do 28

września 2022 r., zamiast w pierwotnie zaplanowanym terminie od 6 do 9 marca 2022 r. – poinformował Oliver Frese, dyrektor operacyjny Koelnmesse.
Ponieważ sytuacja pandemiczna na całym świecie nadal jest trudna i w marcu spodziewane są restrykcyjne ograniczenia w podróżowaniu, zwłaszcza na ważnych azjatyckich rynkach zagranicznych, przeniesienie terminu targów na wrzesień jest korzystne dla wszystkich ich uczestników. Wystawcy mogą zaplanować swoje aktywności wrześniowe z dłuższym wyprzedzeniem i oczekiwać na zwyczajową międzynarodową publiczność, w tym również z Azji. Zaś zwiedzający mogą liczyć na renomowane grono wystawców i atrakcyjny program imprezy, ukształtowany przez dużą liczbę prezentujących się firm.
Dzięki jesiennym targom Anuga Food Fair i International Dental Show (IDS) udowodniliśmy, że targi z koncepcją higieny i bezpieczeństwa Koelnmesse są ponownie możliwe na poziomie międzynarodowym i mogą być realizowane w sposób bezpieczny dla wszystkich. Ponadto nasi klienci byli bardzo zadowoleni z działalności biznesowej podczas tych imprez – stwierdził zaznaczył Oliver Frese. – Jednak, aby w pełni wykorzystać siłę bezpośrednich spotkań biznesowych na międzynarodowych targach, muszą być spełnione pewne warunki specyficzne dla danej branży. W przypadku EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE ich zasięg będzie we wrześniu znacznie większy dzięki udziałowi firmy z rynków azjatyckich.
Azjatycki rynek produkcji i sprzedaży odgrywa ważną rolę w branży metalowej. Wiele krajów azjatyckich ponownie wskazało Niemcy i wiele regionów Europy jako obszary dużego ryzyka pandemicznego z powodu wysokiej liczby zachorowań, co wiąże się z utrudnieniami w podróżowaniu do tych krajów. Na podstawie doświadczeń z 2021 roku i w miarę postępu globalnej kampanii szczepień sytuacja powinna się poprawić we wrześniu 2022 roku.
Decyzja o przełożeniu targów EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE została więc podjęta niezależnie od sytuacji innych targów wiosennych z portfolio Koelnmesse, które mają znacznie różniących się wystawców i odwiedzających.

Pełne wsparcie ze strony branży

Branża potrzebuje silnych targów EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR, aby zbudować długoterminowy sukces – tak skomentował Wolfgang J. Kirchhoff, przewodniczący Rady Doradczej i dyrektor zarządzający Witte Tools. – Jeśli warunki do tego są lepsze we wrześniu niż w marcu, to przesunięcie terminu jest jedyną logiczną i słuszną decyzją dla branży i targów. Z kolei Stefan Horst, dyrektor zarządzający niemieckiego stowarzyszenia producentów narzędzi (FWI), komentując przesunięcie terminu, powiedział: – Niemiecki przemysł narzędziowy jest silnie zorientowany na eksport. Dlatego potrzebujemy międzynarodowych, szeroko uczęszczanych targów INTERNATIONAL HARDWARE FAIR i jesteśmy pewni, że dzięki przesunięciu terminu osiągniemy ten cel.
Dla Norberta Lindemanna, dyrektora zarządzającego Herstellerverband Haus & Garten e.V. (Niemieckim Stowarzyszeniem Producentów Domów i Ogrodów) INTERNATIONAL HARDWARE FAIR to ważny instrument, który w tych burzliwych czasach pozwala branży przygotować się na przyszłość. – Dzięki przesunięciu terminu wszystkie wystawiające się firmy będą mogły poświęcić całą swoją uwagę przygotowaniom do targów po zapowiadającej się ciężkiej zimie – powiedział Norbert Lindemann.
Z kolei zdaniem Johna Herberta, sekretarza generalnego European DIY Retail Association/Global Home Improvement Network (EDRA/GHIN) targi są kołem ratunkowym międzynarodowej działalności gospodarczej i odgrywają ogromną rolę w stawianiu na nogi dotkniętej pandemią gospodarki światowej. – EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR są jedną z imprez, w których

zawsze zalecamy udział naszym członkom. Fakt, że będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć się ponownie w Kolonii, w żaden sposób nie umniejsza naszego oczekiwania – powiedział John Herbert.

Marcowa impreza nie jest schematem

Zaplanowane w ramach EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR i gotowe do działania są wystawy specjalne i platformy tematyczne, takie jak strefa eCommerce, prezentująca innowacyjne rozwiązania i strategie dla detalistów w zakresie płatności, systemów sklepowych, ERP, hostingu, optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i wielokanałowości. Cyfrowe rozszerzenie EISENWARENMESSE @home będzie dostępne również we wrześniu. – Niemniej jednak nie chcemy po prostu wziąć planów z marca i wykorzystać ich we wrześniu: świat po prostu zmienia się zbyt szybko – powiedział Matthias Becker, dyrektor EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE. – Będziemy przyglądać się aktualnym gorącym tematom w branży i odpowiednio dostosowywać plany.

opr. HB (mat. Koelnmesse)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments