EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE 2018 ZAKOŃCZONE DUŻYM SUKCESEM

Targi EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE, które odbyły się w Kolonii w dniach 4-7 marca br., odwiedziło ponad 47.000 zwiedzających z 143 krajów świata. Wzięło w nich udział 2770 wystawców w 58 państw. Kolońska impreza, odnosząc w tym roku istotny sukces, po raz kolejny potwierdziła swoje globalne znaczenie najważniejszych światowych targów w branży metalowej.

W tym roku na EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE można było zapoznać się z ofertą 2770 wystawców z 58 krajów (w 2016 r. – 2672 firm z 55 państw). Na stoiskach gościło ponad 47.000 zwiedzających z 143 krajów. Było ich zatem o 9% więcej w stosunku do

liczby zwiedzających poprzedniej edycji tych targów z 2016 roku (43.014 z 124 państw). Jak wiadomo, menedżerzy podejmujący kluczowe decyzje w firmach wykorzystują EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE jako platformę umożliwiającą im szybkie zapoznanie się z nowymi produktami, innowacjami i trendami rynkowymi. Dlatego organizator targów, Koelnmesse, w szczególny sposób dba o wysoki poziom ich umiędzynarodowienia. – W tym roku 87% wystawców i ponad 70% zwiedzających przyjechało do Kolonii z zagranicy – poinformowała Katharina C. Hamma, chief operating officer of Koelnmesse GmbH. – Wystawcy na swoich stoiskach odnotowali bardzo dużą frekwencję, co pokazuje nieprzerwany rozwój globalnego rynku artykułów metalowych. W tym roku, moim zdaniem, po raz kolejny w swojej długiej historii EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE utrzymał pozycję najważniejszego wydarzenia w branży metalowej na świecie.

HARDWARE_FAIR-23-
Gdy zanalizujemy dane statystycznie zebrane podczas EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE, okazuje się, że wzrost ich umiędzynarodowienia przekroczył prognozowane średnie jego zwiększenie. Odnotowano znaczący wzrost liczby zwiedzających pochodzących z Azji, głównie z Japonii, jak też z północnej i południowej Ameryki, Afryki oraz Rosji. Tylko z USA przyjechało o 12% więcej gości targowych niż w ub. latach. Przy tym, co ważne, liczba zwiedzających z Niemiec pozostała na stałym poziomie.

HARDWARE_FAIR-22

Laureaci nagrody EISEN

EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE ponownie zakończył się dużym sukcesem – ocenił John W. Herbert, general secretary European DIY Retail Association (EDRA) and Global Home Improvement Network (GHIN). – Dłuższy o jeden dzień czas trwania targów był szczególnie doceniony przez zwiedzających z zagranicy. Liczba tzw. głównych kupców zagranicznych, których przyjęliśmy w Kolonii, była znacząco większa niż dwa lata temu. Każda z naszych członkowskich sieci detalicznych wysłała na nie co najmniej po 15 głównych kupców. Oznacza to wzrost ich liczebności w stosunku do poprzedniej edycji imprezy i pozytywny merytoryczny rozwój targów.
Wzrost liczby gości targowych szczególnie pozytywnie ocenili wystawcy EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE z branży narzędziowej. – Jesteśmy zadowoleni z frekwencji zwiedzających targi, szczególnie ze wzrostu liczby nowych kontaktów z kontrahentami przybyłymi z południowych regionów Ameryki i Europy – stwierdził J. Wolfgang Kirchhoff, chairman of the Advisory Board of EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE. – Odnotowaliśmy też zwiększoną obecność gości z USA, których brakowało w ostatnich latach. Tegoroczne targi, jak sądzę, dzięki m.in. wdrożonym modyfikacjom ich koncepcji w pełni zaspokoiły oczekiwania wystawców.

HARDWARE_FAIR-25

Na stoisku Klingspor zastaliśmy (od leweJ): Krzysztofa Kubicę, dyrektora handlowego Klingspor Sp. z o.o., i Jana Gaja, dyrektora zarządzającego Klingspor Sp. z o.o.

Z punktu widzenia Trade Association of the Tool Industry e.V. (FWI) EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE było też bardzo udaną imprezą. – Cztery dni targowe dla wystawców z hali 10., w której zgrupowano głównie firmy produkujące narzędzia

profesjonalne, okazały się w zupełności wystarczające do obsługi kontrahentów – ocenił Rainer Langelüddecke, dyrektor zarządzający FWI. – EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE dla producentów narzędzi są niezmiernie ważne z powodu wysokiego stopnia ich umiędzynarodowienia. Firmy należące do FWI bowiem 70% swojej produkcji eksportują do 212 krajów świata. Wielu ich zagranicznych partnerów przyjeżdża na kolońską imprezę, gdyż ułatwia ona podtrzymywanie i rozwijanie relacji biznesowych.
Ważnym i szeroko dyskutowanym tematem na EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE była digitalizacja. Poświęcono jej wiele spotkań tematycznych, które znalazły się w bogatym programie imprez okołotargowych. Jedną z najważniejszych był 2-dniowy dSummit. W jego ramach odbyły się wykłady i miało miejsce EISENforum. Należy tu też odnotować Start-up Village oraz specjalne wydarzenie 3D printing – Additive Production. Ważną imprezą targową były również BME Buyers Days, w których programie znalazły się Hardware Seminar i Trainee Day.

HARDWARE_FAIR-12

Marek i Piotr Hanyga byli gospodarzami na stoisku Merit Link

W pierwszym dniu targów na Welcome Party już czwarty raz wręczono nagrody EISEN. Do finału konkursu nominowano 12 firm. EISEN CSR 2018 otrzymał KNIPEX-Werk C. Gustav Putsch KG za wysoki poziom społecznej i środowiskowej odpowiedzialności biznesu. Natomiast nagrodą EISEN 2018 w kategorii innowacji uhonorowano firmy: HAZET-Werk Hermann Zerver Gmbh & Co. (za klucz dynamometryczny 916 HP), KNIPEX-Werk C. Gustav Putsch KG (za obcinaki do linek stalowych 95 62 160) oraz Wiha Werkzeuge GmbH (za elektryczny wkrętak precyzyjny Wiha SpeedE). Laureatów nagrody EISEN 2018 wyłoniło jury złożone z ekspertów branżowych i przedstawicieli Koelnmesse.
Z punktu widzenia osoby, która w EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE bierze udział od 1999 r., impreza ponownie nabrała dużego tempa i wigoru. Wysoka frekwencja zwiedzających była widoczna na halach. Odczuwany był też pozytywny nastrój, a nasi rozmówcy oraz polscy wystawcy, byli zadowoleni z przebiegu targów. Sądzimy, że tegoroczny EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE pokazał dobrą koniunkturę w światowej branży metalowej, w którą pozytywnie wpisuje się również polski rynek. Następny EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE odbędzie się w dniach 1-4 marca 2020 r.

pins

HARDWARE_FAIR-21

Silna załoga PS Trading

HARDWARE_FAIR-5

Mocny team Agentools na stoisku Wera (w środku Arkadiusz Baraniok szef i właściciel Agentools)

HARDWARE_FAIR-7

Andrzej Sujecki z Agentools prezentuje narzędzia Knipex

HARDWARE_FAIR-9

Mocny team Wiha Polska

HARDWARE_FAIR-10

HARDWARE_FAIR-6-

HARDWARE_FAIR-15

O nowościach produktowych firmy PFERD opowiedział nam Grzegorz Koczur, prezes Pferd-VSM Sp. z o.o.

HARDWARE_FAIR-19

HARDWARE_FAIR-8_

HARDWARE_FAIR-20

HARDWARE_FAIR-2

HARDWARE_FAIR-29

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments