EISENWARENMESSE w 2018 r.

Zbliża się kolejna edycja EISENWARENMESSE (INTERNATIONAL HARDWARE FAIR) odbędzie się w dniach 4-7 marca 2018 roku w Kolonii. Podczas niej nie tylko można będzie zapoznać się z bogatą ofertą targów i nawiązać kontakty z nowymi klientami oraz podtrzymać relacje z kontrahentami, ale także zajrzeć w cyfrową przyszłość branży metalowej.

Eisenwarenmesse – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE 2018 pod względem frekwencji zapowiadają się podobnie jak poprzednia edycja tych targów z 2016 r. – 95% powierzchni targów jest już zarezerwowane – poinformowała na konferencji prasowej w Hamburgu Katharina C. Hamma, dyrektor operacyjny Koelnmesse GmbH, organizatora kolońskiej imprezy. – Pozostało do wynajęcia jedynie niewiele indywidualnych

powierzchni. Mogę więc prawie ze 100-proc. prawdopodobieństwem powiedzieć, że w marcu do Kolonii przyjedzie ok. 2700 wystawców z ponad 50 krajów. Eisenwarenmesse – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE 2018 z powierzchnią wystawienniczą 144 tys. m kw. są więc nadal największymi targami branży metalowej na świecie. Ich pozycji lidera nic obecnie nie zagraża. Tak jak w każdej z edycji, w targach wezmą udział najbardziej renomowane firmy w świecie z branży metalowej i narzędziowej, jak też średnie podmioty z Azji, Indii, Ameryki Północnej, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii itd. – Udział wystawców zagranicznych będzie rekordowy i zapewne przekroczy 60% – stwierdziła Katharina C. Hamma. – Targi odwiedzą goście, którzy przybędą do Kolonii z ponad 120 krajów. Ponieważ digitalizacja biznesu jest obecnie znacząca, postanowiliśmy zaadresować targi do profesjonalnych użytkowników produktów prezentowanych na nich. Jednakże nadal Eisenwarenmesse – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE zorientowane są głównie na międzynarodowy handel i innowacyjne firmy średniej wielkości, które ze względów finansowych nie są w stanie efektywnie działać w skali globalnej. Moim zdaniem, nie ma od Kolonii lepszego miejsca na świecie do pokazywania innowacji przez firmy średniej wielkości.

Od lewej: J. Wolfgang Kirchhoff – prezydent Rady Doradczej EISENWARENMESSE – International Hardware Fair, Katharina C. Hamma – dyrektor operacyjny Koelnmesse GmbH, Sarah Becker-Kraft – menadżer ds. komunikacji

Wyrazem zogniskowania targów na innowacjach, jest rozwój koncepcji DIY Boeulevard. W 2018 r. przestrzeń prezentacyjna DIY Boeulevard będzie bardziej atrakcyjna niż w 2016 r. dla wystawców i zwiedzających. Wystawcy będą mogli przedstawić na niej swoje najnowsze produkty oraz rozwiązania i innowacje oraz zaprezentować swoje kluczowe kompetencje, natomiast całość swojej oferty pokażą na stoisku w którejś z hal wystawienniczych. Ważne tematy poruszane DIY Boeulevard będą linkowane z nowymi technologiami. – Dzięki naszemu EISEN Meter, przeglądowi on-line dostępnemu na stronie internetowej targów, jesteśmy w stanie odkryć ważne wydarzenia w ich początkowym stadium i poinformować o nich uczestników rynku – powiedziała Katharina C. Hamma.

Eisenwarenmesse_2018-5
Ważnym punktem programu targów będzie E-Commerce Arena. W ramach niej odbędzie się 2-dniowy dSummit. Jego tematem będzie digitalizacja biznesu. – Stanowi ona obecnie wielkie wyzwanie dla branży metalowej – stwierdziła Katharina C. Hamma. – Networking to dla niej zarówno wielka szansa, jak i duże ryzyko. W ramach dSummit swoje stoiska będą mieli tacy internetowi gracze, jak: Mercateo, Nexmart i Rakuten.

Na Eisenwarenmesse – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE 2018 nie zabraknie też startupów. W wiosce Start-up młode firmy zaprezentują nowe idee i swoją witalność i kreatywność. Nie zabraknie też najnowszych technologii, a wśród nich druku 3D. Zgodnie z przewidywaniami futurologów holenderskich, do 2060 r. 50% dóbr będzie wytwarzane dodatkowymi metodami produkcji i przez drukarki 3D. Tegoroczna edycja targów stwarza więc dla przemysłu metalowego szansę wykorzystania potencjału technologii druku 3D. Warte odnotowania jest to, że pewne firmy rozpoczęły oferowanie serwisu druku 3D wraz platformami dla użytkowników produktów DIY, np. majsterkowiczów, co pozwala im na

wykonywanie własnych projektów i precyzyjne wytwarzanie indywidualne, w tym też części zamiennych. Podczas targów zorganizowana będzie wraz HAUTE INNOVATION z Berlina specjalna wystawa. Będzie ona fascynującym wglądem w świat jutra i technologii druku 3D.
Oczywiście głównym tematem Eisenwarenmesse – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR COLOGNE 2018 pozostaną nadal narzędzia, osprzęt, zamocowania i zabezpieczenia oraz artykuły służące do usprawniania domów oraz mieszkań, które są prezentowane na nich przez wystawców z całego świata. Jak wyjdą one z konfrontacji ze zdigitalizowanym światem i technologiami jutra oraz drukiem 3D, wskaże zapewne marcowa wystawa w Kolonii. Nie będzie to jednak odpowiedź definitywna. Da nią zapewne przyszłość.

pins

 

Eisenwarenmesse_2018-4

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments