EISENWARENMESSE 2021 URUCHAMIAJĄ SILNIK GOSPODARKI

EISENWARENMESSE – Międzynarodowe Targi Artykułów Metalowych – odbędą się w Kolonii w dniach 21-24 lutego 2021 r. pod hasłem „Uruchamiamy silnik”. Jako jedne z pierwszych targów hybrydowych łączą bezpieczną zdrowotnie imprezę z wirtualną platformą internetową.

Hybrydowe EISENWARENMESSE 2021

Szeroki zakres tematyczny oraz bogaty program imprez i warsztatów na EISENWARENMESSE 2021 został bardzo dobrze przyjęty przez wystawców. Do tej pory swoje uczestnictwo zadeklarowało 2762 firmy, w tym takie międzynarodowe podmioty, jak Metabo z Cordless Alliance System (CAS), Gesipa, HAZET, Pferd Rüggeberg, Proxxon, Prebena, Reyher, Scheppach, Stanley Black & Decker, Wiha, Witte i Kukko. Na odwiedzających czekają innowacyjne rozwiązania w zakresie e-commerce, druku 3D

i technologii 5G, a także unikalne nowe produkty i technologie.
Obecność na EISENWARENMESSE to absolutna konieczność dla każdego, kto interesuje się przyszłością branży metalowej i najnowszymi trendami. W przyszłym roku targi te będą miały innowacyjny, hybrydowy format łączący realne wydarzenia i z wirtualną platformą online. Fizyczne prezentacje produktów i pierwszorzędne formaty sieciowe zostaną bowiem wzbogacone o ekscytujące cyfrowe formaty targowe. Dzięki temu EISENWARENMESSE 2021 będą miały większy zasięg, co oznacza dla wystawców dodatkowe możliwości biznesowe wykraczające po szerokie międzynarodowe grono zwiedzających.

Digital European Press Conference (Kolonia): Michael Atug, digital rockstar, Dr. Jürgen Amann,
Chief Executive Officer KölnTourismus GmbH, Matthias Becker, Director INTERNATIONALE EISENWARENMESSE, Wolfgang J. Kirchhoff, Chairman of the AdvisoryBoard of EISENWARENMESSE, Catja Caspary, Vice President, Oliver Frese Chief Operating Officer, Dieter Könnens

Narzędzia i sprzęt, czyli główna specjalność EISENWARENMESSE

W 2021 r. w Kolonii ponownie zaprezentuje się cały rynek sprzętu i akcesoriów technicznych. Segment narzędzi znów będzie stanowił główną część targów. Wielu znanych ich producentów zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia, począwszy od narzędzi ręcznych i akcesoriów narzędziowych po elektronarzędzia i obrabiarki. Oprócz nowoczesnych rozwiązań z zakresu techniki zamocowań i montażu, nacisk zostanie położony również na rozwiązania upraszczające i przyspieszające procesy pracy. Obszar zaopatrzenia przemysłu będzie reprezentowany przez ok. 450 wystawców, którzy zaprezentują bogaty asortyment sprężarek, myjek wysokociśnieniowych, narzędzi do spawania i lutowania, urządzeń warsztatowych i magazynowych, armatury magazynowej, drabin i rusztowań, jak również produktów z zakresu bezpieczeństwa pracy.

Start-up Village, Halle 5.1

Międzynarodowy DIY Boulevard

W 2021 roku popularny bulwar DIY Boulevard po raz pierwszy będzie miał charakter międzynarodowy – udział w nim bowiem weźmie 13 wystawców z zagranicy. Dzięki dobudowaniu hali 11.2 dostępna będzie większa powierzchnia wystawiennicza wykorzystywana do współpracy z Niemieckim Stowarzyszeniem Producentów Domów i Ogrodów (HHG) i fediymą. Na powierzchni 240 m kw. swoje nowości zaprezentują firmy z branży budowlanej, domowej i ogrodniczej.

Start-up Village, Augment SAS

Nowe platformy i wydarzenia

Nowe platformy tematyczne i innowacyjne wydarzenia specjalne na EISENWARENMESSE to wartości dodane istotne dla wystawców i zwiedzających. Obszar e-commerce będzie skupiony na megatrendzie cyfryzacji: na innowacyjnych, przełomowych metodach płatności, systemach sklepowych, planowaniu zasobów przedsiębiorstwa (ERP), hostingu, optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) itd. Na targach w dniach 23 i 24 lutego pojawią się też giganci online, tacy jak Facebook i eBay, a także dostawcy biznesowi, tacy jak Shopware. Prezentacjom towarzyszyć będzie równie ekscytująca scena, jak też program wykładów eksperckich, które m.in. wygłoszą Michael Atug, gwiazda cyfryzacji, i Frank Thelen, guru digitalizacji (zob. także: https://www. eisenwarenmesse.de/events/events/ecommerce-area/).

Program imprez i wydarzeń specjalnych

W 2021 r. produkty, które były nominowane do nagrody EISEN 2020 za innowacyjność i zostały nią uhonorowane, zostaną zaprezentowane w wyeksponowanym miejscu. Federalne Stowarzyszenie Gospodarki Materiałowej, Zakupów i Logistyki (BME), odpowiadając na entuzjastyczny oddźwięk

uczestników targów i chcąc rozwijać współpracę z Koelnmesse, ponownie zorganizuje „Dzień Kupca” w dniu 23 lutego 2021 r. Wśród poruszonych na nim tematów znajdą się najważniejsze kwestie dotyczące zakupów, e-procurement, zaopatrzenie w stal itd. Kolejne tematy związane z trendami w branży metalowej to druk 3D i technologia 5G. W „Factory in a Box” firma Nokia przedstawi praktyczne przykłady i da przegląd potencjału sieci kampusów, innowacyjnych zastosowań przemysłowych technologii 5G i technicznych możliwości jej wdrożenia.

Europejska Konferencja prasowa INTERNATIONALE EISENWARENMESSE Stockholm

EISENWARENMESSE@home – cyfrowe doświadczenia targowe

Dzięki koncepcji hybrydowej EISENWARENMESSE 2021 staną się również cyfrowym doświadczeniem. Cały program imprezy będzie transmitowany i dostępny w internecie na żywo. Dla interakcji i wymiany opinii będą dostępne markowe salony i sceny, na których wystawcy będą mogli zaprezentować siebie i swoje produkty. Nawiązanie bezpośredniej współpracy z klientami i partnerami ułatwi im wirtualna kawiarnia. Cyfrowe narzędzia sprawią również, że kojarzenie partnerów biznesowych stanie się nieograniczone i bardziej zindywidualizowane. Np. Discovery Graph oferuje bardzo prosty i efektywny sposób nawiązywania nowych kontaktów poprzez inteligentny wizualny filtr wyszukiwania.

Europejska Konferencja prasowa INTERNATIONALE EISENWARENMESSE Stockholm

#ROCK-SAFE4business – kompleksowy program ochrony przed covid-19

Dzięki zorganizowaniu EISENWARENMESSE 2021 jako imprezy hybrydowej Koelnmesse spełnia wymogi ochrony wystawców i zwiedzających przed covid-19. Maksymalne bezpieczeństwo zapewnia kompleksowa koncepcja higieny biznesowej #B-SAFE4 z ultranowoczesnymi systemami wentylacyjnymi, poszerzonymi do pięciu metrów korytarzami oraz dobudowanymi halami wystawienniczymi, które umożliwiają osobiste spotkania przy zachowaniu odpowiedniego dystansu. Wszystkie te rozwiązania Koelnmesse pokazało w #BSAFE4BUSINESS-village na powierzchni ok. 5000 m kw. w hali nr 9.
W 2021 roku EISENWARENMESSE w Kolonii po raz kolejny zaoferują silną grupę wystawców i wiele wartości dodanych istotnych dla wszystkich uczestników tych targów. Jesteśmy dobrze przygotowani – zadeklarował Matthias Becker, dyrektor targów. – Poza dużą różnorodnością tematów i najwyższej klasy programem wspierającym, determinacja biznesowa branży – jak wiadomo – odgrywa również znaczącą rolę w sukcesie komercyjnym imprezy targowej. Dzięki naszej hybrydowej koncepcji tworzymy nieodzowną platformę biznesową do tworzenia sieci kontaktów z interesariuszami, reaktywowania relacji biznesowych i tworzenia nowych przedsięwzięć. Wszystko to celu szybkiego i trwałego rozwoju naszej branży.

Digital European Press Conference (Kolonia)

opr. pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments