Einhell Germany AG na tajskim rynku

1 czerwca Einhell Germany AG, wiodący producent narzędzi dla majsterkowiczów i gospodarstw domowych, podjął kolejny ważny krok w realizacji swojej długoterminowej strategii wzrostu, nabywając 66,67% udziałów w tajskiej firmie Surazinsano Co. Ltd. Sprzedawca i współudziałowiec od dziesięcioleci odnosi sukcesy na tajskim rynku.

Einhell finalizuje wejście na tajski rynek DIY

Einhell Germany AG już wcześniej ogłosił, że dąży do dalszego wzrostu poprzez przejęcia – wraz z zakupem dwóch trzecich udziałów w tajskiej firmie Surazinsano Co. Ltd., niemiecka firma zakończyła proces swojego wejścia na tajlandzki rynek DIY, który jest największy w południowo-wschodniej Azji i ma obroty rzędu 3,8 miliarda euro. Odnotowując sprzedaż

na poziomie 18 milionów euro, firma sprzedaje głównie sprzęt spawalniczy, elektronarzędzia i myjki wysokociśnieniowe. Posiada również doskonałe kontakty na tajskim rynku DIY. Przejęcie daje Grupie Einhell dostęp do tajskiego rynku i jego lokalnych sprzedawców detalicznych oraz marketów budowlanych. Wraz z istniejącymi markami Einhell skupi się zarówno na wprowadzeniu platformy akumulatorowej Power X-Change, jak i na rozwoju kanału sprzedaży e-commerce.

Zarząd Einhell Germany AG: (od lewej) dr Christoph Urban (CIO), dr Markus Thannhuber (CTO), Andreas Kroiss (CEO), Jan Teichert (CFO)

Ważny kamień milowy strategii wzrostu

Aby umożliwić osiągnięcie średnioterminowych celów w zakresie przychodów, naszym celem jest konsekwentne rozszerzanie naszej międzynarodowej sieci dystrybucji na nowych rynkach DIY. Nabycie większościowych udziałów w Surazinsano Co. Ltd. jest kolejnym kamieniem milowym w realizacji naszej strategii wzrostu – mówi Andreas Kroiss, CEO Einhell Germany AG, komentując zakup.
W 2022 roku firma nabyła już 66,67% w kanadyjskiej spółce Outillages King Canada, Inc. Firma ta wypracowała bardzo silną pozycję jako dystrybutor elektronarzędzi, sprzętu przemysłowego i akcesoriów. W listopadzie 2022 r. nastąpiło też przejęcie wieloletniego partnera w Finlandii. Plan na najbliższe lata przewiduje dodanie do istniejącej organizacji kolejnych spółek zależnych zajmujących się sprzedażą. Einhell Germany AG obejmuje obecnie 48 spółek zależnych na całym świecie.

System akumulatorów Power X-Change napędza sukces

Wzrost i sukces biznesowy Einhell Germany AG jest napędzany głównie przez platformę akumulatorów Power X-Change, dzięki której Einhell oferuje najbardziej wszechstronny system akumulatorów dla ambitnych majsterkowiczów i gospodarstw domowych. Wszystkie akumulatory Power X-Change mogą być już używane w ponad 250 narzędziach klasy DIY. – W 2023 roku znacznie rozszerzymy niezwykle udaną platformę akumulatorów Power X-Change, zwiększając ją do 450 produktów do 2027 roku – poinformował Andreas Kroiss, dyrektor generalny Einhell.

Opr. HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments