Efektywne przetwarzanie drewna: wybór idealnej brykieciarki do trocin

Podczas tworzenia brykietu należy usunąć wilgoć, która niszczy materiał. Trzeba także przygotować odpowiednie walce bądź kostki. Do tego celu wykorzystuje się brykieciarkę. Jaki model wybrać i jak dużą rolę odgrywa ona w przemyśle produkcyjnym?

Brykieciarka do trocin – efektywność i funkcjonalność na najwyższym poziomie

Podczas tworzenia brykietu z trocin bezwzględnie należy wyeliminować możliwie jak największą ilość wilgoci. Tylko wtedy uzyskuje się materiał nadający się do spalania, który cechuje dobra wydajność cieplna. Do uzyskania takiego efektu potrzebna jest brykieciarka. Właśnie dzięki

takiemu urządzeniu możecie przygotować brykiet, który jest jednolity i zapewnia najbardziej wydajny proces spalania. Taki brykiet nie generuje dużej ilości popiołu, a więc jest to rozwiązanie bardziej ekologiczne, dzięki któremu nie powstaje duży bałagan. Brykieciarka umożliwia przygotowanie materiału, który jest w pełni naturalny, bez dodatku jakichkolwiek chemicznych składników. Do wyboru są różnego rodzaju brykieciarki. Jeżeli zależy Wam na szybkości pracy, to wybierzcie model, który posiada duży i mocny silnik. Przydatna jest także funkcja pakowarki. Dzięki temu materiał przygotujecie również do transportu naprawdę łatwo i szybko.

Brykieciarka hydrauliczna – duża wydajność pracy

Bardzo dobrym wyborem wydaje się brykieciarka hydrauliczna. Tego typu model posiada specjalnie przygotowany system hydrauliczny. Wykorzystuje on siłę kompresji, a więc wywiera wysokie ciśnienie na surowiec, jakim są trociny. Dzieje się to przy użyciu układu hydraulicznego. Tego typu model formuje również dane brykiety w identyczne matryce. Nadaje się także do materiałów, które posiadają naturalnie wysoką wilgotność. Jednocześnie dobrze osuszają trociny i pozwalają uzyskać spójność brykietu. Dzięki zastosowaniu zasobnika znacząco można ułatwić sobie pracę. Można wręcz powiedzieć, że urządzenie jest bezobsługowe. Cały proces odbywa się za pomocą intuicyjnego systemu sterowania. Pamiętajcie, by wybierać urządzenia naprawdę dobrej jakości, które posiadają wzmocnione systemy bezpieczeństwa, a do tego są wydajne. Mogą one przetwarzać także luźne materiały, a następnie tworzyć z nich zbite brykiety. W ten sposób dany odpad jest surowcem wtórnym, ponownie wykorzystywanym.

Artykuł Sponsorowany(AS)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments