EFEKTYWNE I MOBILNE: ODKURZACZE MAKITA VC4210L I VC4210M

Firma Makita ma w swojej ofercie dwa bardzo dobre, sieciowe odkurzacze przemysłowe: VC4210L i VC4210M. Wyróżniają się one szerokim spektrum zastosowań, dużą siłą ssania, niskim poziomem hałasu i wysokim poziomem mobilności.

Wysoka siła ssania i skuteczność pracy

W odkurzaczach Makita VC4210L i VC4210M zastosowano wydajne silniki o mocy nominalnej 1200W współpracujące z wysoce efektywnymi turbinami. Wytwarzają one podciśnienie powietrza wynoszące 25 kPa i jego przepływ o wielkości 4500l/min. Dzięki temu odkurzacze VC4210L i VC4210M zapewniają ponadprzeciętną efektywność odsysania pyłu i optymalną ochronę przed

nim oraz czyste i bezpieczne środowisko pracy*. Ich siłę ssania można regulować wygodnym w obsłudze pokrętłem, co pozwala optymalnie dostosować parametry pracy do zmiennych wymagań operacyjnych.

Dwie klasy filtracji i funkcja AutoClean

Odkurzacz Makita VC4210L przystosowany jest do usuwania pyłów klasy L. Natomiast w VC4210M mamy filtr klasy M oraz przepływomierz z kontrolną diodą LED i sygnałem dźwiękowym. Można nim więc usuwać, zgodnie certyfikatem, pyły klasy M, które są znacznie bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż pyły klasy L. Oba odkurzacze przeznaczone są zarówno do pracy na sucho, jak i mokro. Wyposażone są w zbiorniki o pojemności 34 l dla odpadów suchych i 30 l dla nieczystości mokrych. W przypadku zbierania odpadów suchych Makita zaleca stosowanie specjalnych worków, które wstępnie filtrują powietrze i umożliwiają bezpyłowe opróżnianie zbiorników.
W obu odkurzaczach mamy też funkcję AutoClean, która dba o to, aby nie dochodziło w nich do zatykania filtrów pyłem i spadku wydajności pracy. Jej działanie polega na automatycznym otrząsaniu filtrów w celu zapewnienia stałej i najwyższej efektywności odsysania.

Do sprzątania i współpracy ze wszystkimi elektronarzędziami

Odkurzacze Makita VC4210L i VC4210M wyposażone są w zanikowe gniazdko elektryczne do podłączenia przewodów elektronarzędzi o mocy nominalnej do 2400W. Możemy więc omawiane urządzenia nie tylko uruchamiać i wyłączać, używając do tego ich włącznika głównego, ale także podłączonych do nich elektronarzędzi. Makita umożliwiła także zdalną współpracę modeli VC4210L i VC4210M z elektronarzędziami akumulatorowymi, w tym celu należy adapter AWS WUT02 podłączyć do zanikowego gniazdka elektrycznego omawianych urządzeń.
Ponieważ odkurzacze Makita VC4210L i VC4210M mają funkcję AutoClean, mogą współpracować praktycznie z każdym dostępnym i odpowiednio przystosowanym elektronarzędziem przewodowym, jak też akumulatorowym. Jedynym ograniczeniem jest tu klasa pyłu. Dlatego zaleca się odkurzacz Makita VC4210M stosować do usuwania groźnych dla zdrowia pyłów klasy M.
Aby umożliwić pełną współpracę z produkowanymi przez siebie elektronarzędziami, Makita oferuje do prezentowanych odkurzaczy bardzo dużą liczbę systemowych akcesoriów, które umożliwiają szybkie i łatwe podłączenie wężów ssących do różnego typu adapterów i przystawek odsysających pył, wióry czy urobek, króćców pilarek itp. Akcesoria te zwiększają skuteczność usuwania pyłu i we współpracy z omawianymi odkurzaczami zapewniają czyste środowisko pracy, wolne od brudu i pyłu.
Oczywiście, omawiane odkurzacze Makita VC4210L i VC4210M przeznaczone są również do sprzątania – sprawdzą się w utrzymaniu w czystości warsztatów, zakładów produkcyjnych i usługowych, miejsc pracy na budowach itd. W tym celu Makita standardowo wyposażyła je w chromowaną rurę wygiętą (rękojeść), adapter z szybkim złączem do elektronarzędzi 36 mm, 4-metrowy wąż elastyczny ø 32 mm, 3 rury proste INOX i 2 ssawki (do podłóg oraz szczelinową).

Mobilne i wygodne w transporcie

Odkurzacze Makita VC4210L i VC4210M można nie tylko wykorzystać do usuwania pyłu podczas obróbki elektronarzędziami, ale także do ich transportu. Omawiane urządzenia mają bowiem płaską pokrywę silnika z zapięciami umożliwiającymi zamocowanie walizki systemowej MAKPAC. Pokrywa może być też wykorzystywana do odkładania współpracujących elektronarzędzi. Z kolei przemieszczanie odkurzaczy po warsztatach czy nierównych podłogach remontowanych czy wykańczanych obiektów oraz

stabilne ich ustawienie w miejscu pracy ułatwiają rurowy uchwyt metalowy (wyposażenie opcjonalne) oraz dwa duże koła zamontowane na metalowej osi i dwa małe kółka skrętne wyposażone w hamulce.

Prezentowane odkurzacze Makita VC4210L i VC4210M to urządzenia z najwyższej półki jakościowej, objęte są 3-letnią gwarancją producenta. Odznaczają się wysokim zaawansowaniem technicznym, ponadprzeciętną wydajnością i trwałością oraz zapewniają czyste środowisko w miejscu pracy.

* Pyły klasy L – o niskim zagrożeniu dla zdrowia, pyły klasy M – o średnim zagrożeniu dla zdrowia, pyły klasy H – o wysokim zagrożeniu dla zdrowia.

Dane techniczne odkurzaczy Makita VC4210L i VC4210M

Moc znamionowa1200 W
Pojemność zbiornika dla odpadów suchych/mokrych34/30 l
Maks. podciśnienie25 kPa
Wielkość przepływu4500 l/min
Klasa filtracji odkurzacza VC4210L/ VC4210ML/M
Poziom ciśnienia akustycznego60 dB(A)
Długość przewodu zasilającego7,5 m
Wymiary (D x S x W)575 x 385 x 605 mm
Waga (wg EPTA)16kg
LP
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments