EDE: CHCEMY BYĆ SILNYM PARTNEREM POLSKIEGO RYNKU. III Targi Narzędziowe E/D/E w Dolsku

Już po raz trzeci na targach w Dolsku 18 polskich firm należących do grupy E/D/E International spotkało się z dostawcami. Głównym celem targów było dalsze zacieśnienie współpracy między handlem narzędziowym i przemysłem.

III Targi Narzędziowe E/D/E w Dolsku uroczyście otworzyli Annegret Franzen, prezes EDE International (po lewej stronie), Martin Ochelski, sales manager E/D/E International (środku), i Rainer Brombach, kierownik Działu Elektronarzędzi w E/D/E (po prawej)

Co dwa lata EDE International zaprasza na targi w Polsce. Ich celem, oprócz

wspomnianego zacieśnienia współpracy handlu i przemysłu, jest też danie silnych impulsów do jej intensyfikacji oraz doskonalenia. – Rynek w Polsce stale rośnie, a my chcemy być silnym i kompleksowym partnerem dla naszych polskich członków, firm o średniej wielkości – wyjaśnił Martin Ochelski, sales manager na Austrię, Szwajcarię i Europę Wschodnią w EDE International. Martin Ochelski wraz z Iloną Kołodziejczyk, członkiem polskiego zespołu EDE International, był odpowiedzialny za organizację targów w Dolsku. Swoje produkty i innowacje z dziedziny elektronarzędzi, narzędzi ręcznych i precyzyjnych oraz wyposażenia zakładów zaprezentowało na nich 26 dostawców. W targach uczestniczyło ponad 200 osób.

Stoisko marki FORMAT

Ważnym tematem dolskich targów był e-commerce. Podczas panelu poświęconego sprzedaży internetowej Martin Kielbasa, ekspert E/D/E w dziedzinie e-Commerce, zaprezentował Multishop. Wystąpienie to spotkało się z dużym zainteresowaniem polskich członków EDE International i było szeroko dyskutowane. – Bardzo istotną zaletą naszego systemu jest wysoki stopień zintegrowania z firmami członkowskimi, zważywszy to, że zachowania zakupowe w Polsce są zupełnie inne niż w Niemczech. Jako EDE International wspieramy silnie naszych członków w umacnianiu ich pozycji konkurencyjnej w dziedzinie e-Commerce – stwierdził Martin Kielbasa.

Podczas targów na specjalnym stoisku zaprezentowano również markę handlową FORMAT należącą do E/D/E. Polscy partnerzy handlowi EDE International nie tylko mogli zapoznać się z nowymi produktami, ale także otrzymali obszerne informacje dotyczące marki FORMAT. Jej produkty i ideologię marketingową przedstawił Björn van de Pavert, product manager w EDE International. – Koncepcja sprzedaży narzędzi FORMATplus związana z naszą marką ugruntowała się w ostatnich latach w Polsce i jest nadal dobrze przyjmowana – stwierdził Björn van de Pavert. Na targach własne stoisko miały też marki FORTIS i E-Coll, na którym zachęcano polskich partnerów do zainteresowania się produktami ochrony pracy i chemii przemysłowej.

W przeddzień targów odbyła się uroczysta kolacja, podczas której polscy dystrybutorzy mogli w dobrej atmosferze porozmawiać z dostawcami. Niespodzianką dla uczestników był występ znanego polskiego satyryka Marcina Dańca. – Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu trzeciej edycji targów w Dolsku. Dzięki takim wydarzeniom i ich rezultatom możemy stale zacieśniać współpracę z naszymi polskimi partnerami handlowymi i dostawcami – podsumował targi Martin Ochelski.

opr. HB

 

 

O Einkaufsbüro Deutscher Eisenhändler GmbH (E/D/E)

E/D/E jest największą w Europie grupą handlowo-marketingową zrzeszającą około 1000 średnich przedsiębiorstw handlowych działających w ramach grup zakupowych i prawie 300 innych sprzedawców. Firmy te handlują narzędziami, maszynami i urządzeniami, okuciami i elementami budowlanymi, produktami z zakresu hydrauliki
i grzejnictwa, stalami i produktami z zakresu techniki mocowania, spawalnictwa, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz technologii przemysłowych. Większość z tych firm członkowskich zaopatruje głównie odbiorców z branży przemysłowej, rzemieślniczej i klientów lokalnych. Do grupy E/D/E należy również EDE International AG z siedzibą w Zurychu, która rozpoczęła swoją działalność z końcem 2011 r. i od tego czasu zajmuje się wszystkimi transakcjami poza granicami Niemiec. Koncentruje się na tworzeniu sieci, koncepcji dystrybucji i dostosowywaniu do danego kraju działań wyznaczonych przez E/D/E,

które obecnie w 25 krajach mają na celu osiągnięcie bardzo dobrych wyników.

Opinie wystawców i gości targowych

Dariusz Szczęśniak, NILFISK Polska: – Będziemy długo wspominać targi w Dolsku. Była na nich szczególna, niemalże rodzinna atmosfera. Wysoko oceniamy wspaniałą ich scenerię i organizację, która stała na najwyższym poziomie.

Wojciech Regucki, BISON CHUCKS S.A.: – Udział w targach w Dolsku umożliwił nam bezpośredni kontakt zarówno z naszymi obecnymi, jak i potencjalnymi klientami. Mieliśmy okazję zaprezentować nowe imadło precyzyjne z przesuwanym modułem samocentrującym typu 6651 i otrzymaliśmy fachowe opinie na temat oferowanych produktów i usług od dużej liczby odwiedzających nasze stoisko.

Zbigniew Wróblewski, W-Z: – To już trzeci nasz udział w dolskich targach. Międzynarodowe środowisko przemysłowe, organizacja, dyskusje techniczne
i zarządzanie E/D/E są dobrze dostosowane do potrzeb naszej firmy. Mogliśmy wykorzystać to spotkanie i wymienić doświadczenia biznesowe z producentami i partnerami E/D/E z branży.

Dorota Cziber, Ditzinger: – Tegoroczne targi w Dolsku zostały po raz kolejny profesjonalnie zorganizowane i były wielkim sukcesem wszystkich ich uczestników. Potwierdza to duża liczba odwiedzających. Możliwość bezpośrednich i bliskich kontaktów z producentami to dla nas ogromne korzyści. Targi w Dolsku to miejsce, gdzie w sposób zoptymalizowany czasowo można prowadzić wszechstronne rozmowy i skorzystać z interesujących ofert.

Dariusz Kempa, TADO: – Targi w Dolsku to doskonała okazja do poznania nowości, zarówno tych produktowych, jak i dotyczących prezentacji nowych dostawców. Zawsze jest to również miejsce, gdzie spotykamy się z dostawcami, wymieniamy uwagi na temat sprzedaży ich marek, ewentualnych zagadnień technicznych i sytuacji rynkowej. Dolsk to czas, gdzie można w końcu zostawić na boku papierki i komputer, a dotknąć prawdziwego narzędzia, posłuchać cennych uwag specjalistów prezentujących urządzenia. Jest to w końcu doskonała okazja, aby spędzić czas w miłej wieczornej atmosferze, pośmiać się z najnowszych przemyśleń pana Dańca, porozmawiać nieformalnie ze współpracownikami i zaprzyjaźnionymi firmami partnerskimi.

 

Targowy bankiet uświetnił występ Marcina Dańca, znanego polskiego artysty kabaretowego

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar