DREMEL, czyli jak wykonać ekologiczną biżuterię?

Ekologiczne podejście do życia już dawno przestało być domeną wyłącznie zagorzałych aktywistów. Jest ono właściwe coraz większej liczbie osób, wpływając na ich codzienne zachowania. Troska o środowisko przejawia się m.in. w powtórnym wykorzystywaniu zużytych materiałów i nadawaniu im realnej wartości. Marka Dremel podpowiada, jak w „modny” sposób wyrazić swoje ekologiczne przekonania i samodzielnie wykonać bransoletkę z nieprzydatnych przedmiotów codziennego użytku.

 

 

Własnoręcznie wykonana biżuteria stała się hitem na świecie. O jej popularności świadczą tysiące serwisów internetowych, oferujących wyroby stworzone z drucików, śrubek, modeliny, koralików, muszelek czy różnego typu plecionek. Nadawanie nowego kształtu nieprzydatnym z pozoru

przedmiotom pozwala na uwolnienie kreatywności i jest doskonałą zabawą. Narzędzia Dremel pomagają w łatwy sposób osiągnąć doskonały efekt i stworzyć oryginalną bransoletkę, która idealnie podkreśla niezależne i świadome podejście zarówno do mody jak i do ekologii. Niezwykle proste grawerowanie zapewni nam narzędzie Dremel Engraver, precyzyjne cięcie to zadanie dla tarczy tnącej i Dremel 300 Series, reszta pozostaje kwestią wyobraźni i wybranego stylu.

Z pozoru niepotrzebne przedmioty mogą okazać się znakomitymi elementami w tworzeniu niepowtarzalnej biżuterii. Wystarczy przeszukać skrzynkę z narzędziami, szafki kuchenne, szuflady lub pudełka z drobiazgami. Do wykonania bransoletki proponujemy zaopatrzenie się w kilka agrafek, podkładki pod śrubki, drut miedziany i stalowy oraz przezroczyste koraliki. Najpierw należy uciąć kawałek drutu stalowego i okręć trzy razy dookoła grubego pisaka, tworząc ładne kółko. W ten sam sposób wykonaj jeszcze sześć kółek. Następnie utniemy kawałek drutu miedzianego i okręcimy go dookoła kółek mocno i równomiernie. Potem łączymy druciane kółka za pomocą ogniw. Na jednym z końców powstałej „gąsienicy” mocujemy zapięcie. Teraz czas wykorzystać pozostałe elementy, które uzupełnią naszą bransoletkę. Kładziemy na stoliku projektowym kawałek drewna jako podkładkę  i mocujemy do niego agrafkę. Następnie za pomocą narzędzia Dremel 300 z wałkiem giętkim (225) i tarczą tnącą Ucinamy jej ostrą końcówkę. Powtórzamy tę czynność z pozostałymi agrafkami. Potem używając narzędzia Dremel Engraver z diamentową końcówką, grawerujemy na uprzednio przygotowanych podkładkach ulubione wzory. Następnie mocujemy podkładki do bransoletki miedzianym drutem. Na agrafki i spinacze nawlekamy przezroczyste koraliki. Okrągłymi szczypcami wyginamy je, tworząc różne kształty z pętelką do zawieszenia na bransoletkę.

Tak wykonana bransoletka to jedynie inspiracja dla ogromnych możliwości, jakie dają wielofunkcyjne narzędzia Dremel. Nadawanie nowego życia przedmiotom pozwoli nie tylko zrobić porządek w szufladach, ale również wykreuje pozytywny, ekologiczny wizerunek świadomego i oryginalnego indywidualisty o własnym stylu i niebanalnych pomysłach.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments