Drabiny teleskopowe Vorel

Aluminiowe drabiny teleskopowe są idealnym rozwiązaniem zarówno dla użytkowników domowych, ogrodników, jak i profesjonalistów wykonujących prace instalatorskie czy remontowo-budowlane. Szerokie zastosowanie zawdzięczają unikalnej, teleskopowej budowie pozwalającej na rozłożenie do wymaganej długości. Natomiast po złożeniu zajmują bardzo niewiele miejsca, co jest szczególną zaletą.

W ofercie firmy TOYA znajdziemy dwa modele aluminiowych drabin teleskopowych – pojedynczą (model 17700) oraz przegubową (model 17703), która zasługuje na szczególną uwagę. Pozwala bowiem na rozłożenie w trzech pozycjach, czyli standardowo wysuwana, drabina przystawna, a także drabina krokowa (tzw. typ malarski). Natomiast dzięki możliwości regulacji stopnia rozłożenia (całkowite rozsunięcie jednej podłużnicy przy jednoczesnym

tylko częściowym rozsunięciu drugiej) pozwala na ustawienie drabiny np. na schodach.

                

Oba modele rozkładają się do długości maks. 3,8 m i mają nośność na poziomie 150 kg. Są także wykonane zgodnie z normą bezpieczeństwa EN-131. Elementem wyróżniającym drabiny VOREL na tle konkurencji jest użycie wysokiej jakości połączeń nylonowych, które w przeciwieństwie do taniego plastiku są odporne na działanie niskich temperatur (nie pękają na mrozie) oraz nie kruszeją pod wpływem czynników atmosferycznych. Wszystkie stopnie są zaś antypoślizgowe dzięki użyciu wyprofilowanych oraz ryflowanych szczebli. Nakładki antypoślizgowe zwiększają przyczepność do podłoża i dodatkowo zabezpieczają je przed zarysowaniem.

Zasadniczą zaletą obu modeli jest możliwość złożenia po zakończeniu pracy. Budowa teleskopowa pozwala na osiągnięcie długości wynoszącej zaledwie 85-88 cm. Pozwala to na bardzo wygodne przechowywanie drabin w dowolnym miejscu, m.in. w mieszkaniu w szafie, na balkonie, w piwnicy, garażu czy altanie. Wygodny uchwyt, niewielka waga oraz małe rozmiary ułatwiają także przenoszenie oraz zmniejszają ryzyko zarysowania ścian, zwłaszcza na klatkach schodowych i w wąskich korytarzach.

Rozwiązany został także problem z transportem drabin. Długość po złożeniu wynosząca 85-88 cm oraz płaski kształt powodują, iż mieszczą się one w bagażniku nawet niewielkiego samochodu osobowego i nie ma konieczności składania siedzeń, montowania bagażników dachowych czy nawet wypożyczania większych aut. Łatwość obsługi, wysoka jakość materiałów oraz kompaktowe rozmiary drabin VOREL z pewnością zadowolą wszystkich użytkowników przez wielelat.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments