MENUMENU
MENUMENU

Dociski kolankowe Bessey

Regulowane dociski kolankowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie montujemy elementy z metalu lub drewna. Mogą być wykorzystane na liniach przemysłowych, w stolarstwie, przy spawaniu i łączeniu konstrukcji stalowych czy też wytwarzaniu drzwi lub okien. Zaciski kolankowe Bessey wyróżnia szybkie i silne mocowanie przedmiotu oraz automatyczna regulacja zakresu rozwarcia.

 

 

 

Do wyboru mamy pionowy kolankowy zacisk Bessey (model STC-HH) do szybkiego i pewnego montażu obrabianych elementów o różnych wysokościach oraz poziomy (pchający – model STC-IHH) do mocowania przedmiotów o różnych długościach. Oba ściski są praktyczne i łatwe w obsłudze dzięki automatycznej regulacji

zakresu rozwarcia (tzw. dźwigni) i ręcznej regulacji siły docisku (maksymalnie do 2500 N). Dźwignia sprawia, że docisk kolankowy dopasowuje się automatycznie do wielkości obrabianego przedmiotu. Bezstopniowy zakres regulacji wynosi w przypadku docisków pionowych od 0 do 65 mm, a w poziomych – od 0 do 16 mm. Siła docisku zostaje prawie niezmieniona w całym zakresie pracy, dzięki czemu nie jest już wymagane czasochłonne ręczne ustawianie śruby dociskowej (nie wymaga regulacji oraz modyfikacji ustawień).

Drugie rozwiązanie zastosowane w konstrukcji zacisku pomaga precyzyjnie dopasować siłę nacisku za pomocą śruby nastawczej znajdującej się w złączu przegubowym. Siła docisku regulowana jest w zakresie do 2500 N w zależności od warunków stosowania. Dodatkowo duży ergonomiczny uchwyt z dwukomponentową rękojeścią zapewnia stabilne podparcie dla dłoni, a tym samym – pewne mocowanie.

Mocna i sztywna konstrukcja z wysokogatunkowej blachy gwarantuje wysoką żywotność docisku, a układ otworów w podstawie (rozstaw w milimetrach oraz calach) umożliwia mocowanie w każdych warunkach, np. na stole warsztatowym. Zaciski firmy Bessey znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle na liniach produkcyjnych, jak i w rzemiośle podczas prac spawalniczych oraz montażu elementów z metalu oraz drewna (więcej na www.agentools.pl).

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar

Wyrzynarka Dedra DED7965

Wyrzynarka Dedra DED7965 jest przeznaczona do precyzyjnego wycinania różnego rodzaju kształtów w drewnie, metalach i tworzywach sztucznych.

Urządzenie wyposażono w łatwy w obsłudze samozaciskowy system mocowania brzeszczotu, bardzo mocny 750-watowy silnik oraz regulację prędkości suwów brzeszczotu w zakresie 800-3000/min. Dzięki mechanizmowi podrzynania (tzw. pendulum) może ono pracować w trybie precyzyjnym (liniowym) albo w trzech trybach szybkiego cięcia o różnym stopniu elipsoidalnego ruchu brzeszczotu. Dzięki wygodnemu gumowanemu uchwytowi oraz obustronnej dźwigni służącej do ustawiania trybu pracy wyrzynarka przystosowana jest do użytkowników zarówno prawo-, jak i

leworęcznych. Stopa maszyny pozwala na obustronne odchylenie brzeszczotu o kąt 45°.

Wyposażona jest ona również w przyłącze do odciągu wiórów, dzięki czemu wióry mogą być usuwane ze strefy cięcia, poprawiając tym samym komfort pracy. Urządzenie dystrybuowane jest z brzeszczotami do cięcia drewna i metalu. Uniwersalny uchwyt roboczy wyrzynarki pozwala na użycie praktycznie każdego rodzaju brzeszczotu – nie tylko typu „T”, ale również z zakończeniem„U”.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu