Dociski kolankowe Bessey

Regulowane dociski kolankowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie montujemy elementy z metalu lub drewna. Mogą być wykorzystane na liniach przemysłowych, w stolarstwie, przy spawaniu i łączeniu konstrukcji stalowych czy też wytwarzaniu drzwi lub okien. Zaciski kolankowe Bessey wyróżnia szybkie i silne mocowanie przedmiotu oraz automatyczna regulacja zakresu rozwarcia.

 

 

 

Do wyboru mamy pionowy kolankowy zacisk Bessey (model STC-HH) do szybkiego i pewnego montażu obrabianych elementów o różnych wysokościach oraz poziomy (pchający – model STC-IHH) do mocowania przedmiotów o różnych długościach. Oba ściski są praktyczne i łatwe w obsłudze dzięki automatycznej regulacji

zakresu rozwarcia (tzw. dźwigni) i ręcznej regulacji siły docisku (maksymalnie do 2500 N). Dźwignia sprawia, że docisk kolankowy dopasowuje się automatycznie do wielkości obrabianego przedmiotu. Bezstopniowy zakres regulacji wynosi w przypadku docisków pionowych od 0 do 65 mm, a w poziomych – od 0 do 16 mm. Siła docisku zostaje prawie niezmieniona w całym zakresie pracy, dzięki czemu nie jest już wymagane czasochłonne ręczne ustawianie śruby dociskowej (nie wymaga regulacji oraz modyfikacji ustawień).

Drugie rozwiązanie zastosowane w konstrukcji zacisku pomaga precyzyjnie dopasować siłę nacisku za pomocą śruby nastawczej znajdującej się w złączu przegubowym. Siła docisku regulowana jest w zakresie do 2500 N w zależności od warunków stosowania. Dodatkowo duży ergonomiczny uchwyt z dwukomponentową rękojeścią zapewnia stabilne podparcie dla dłoni, a tym samym – pewne mocowanie.

Mocna i sztywna konstrukcja z wysokogatunkowej blachy gwarantuje wysoką żywotność docisku, a układ otworów w podstawie (rozstaw w milimetrach oraz calach) umożliwia mocowanie w każdych warunkach, np. na stole warsztatowym. Zaciski firmy Bessey znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle na liniach produkcyjnych, jak i w rzemiośle podczas prac spawalniczych oraz montażu elementów z metalu oraz drewna (więcej na www.agentools.pl).

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WĘŻE YATO DO URZĄDZEŃ PNEUMATYCZNYCH

Węże YATO to ważne elementy każdej instalacji pneumatycznej. Podlegają naturalnemu zużyciu podczas codziennej eksploatacji. Ulegają one przetarciom, złamaniom czy przypadkowym uszkodzeniom mechanicznym (np. przecięciom). Świetnie w tę sytuację wpisują się produkty YATO i właśnie wprowadzane do sprzedaży dwa nowe typy węży pneumatycznych.

 

Pierwszy z nich to wąż spiralny (YT-24201, YT-24209) wykonany z poliuretanu (PU) o maksymalnym ciśnieniu roboczym 1,2 MPa, długościach 5, 10 i 15 m i rozmiarach wewnętrznych 5.5, 6.5 i 8 mm. Wszystkie modele zakończone są standardowymi szybkozłączami ze sprężynami zabezpieczającymi przed przełamaniami przewodów. Konstrukcja – małe i gęsto ułożone zwoje – oszczędza miejsce przechowywania nieużywanego węża. Wysokiej jakości

tworzywo jest wytrzymałe na promieniowanie UV, niskie i wysokie temperatury, ścieranie i działanie agresywnych płynów (np. rozpuszczalników), a przy tym nie odkształca się i nawet po maksymalnym rozciągnięciu wraca do pierwotnych rozmiarów.

yt-24203-1

Wąż prosty YATO YT-24220–YT-24225 – wykonany z PVC – jest z kolei przeznaczony do pracy z nieco większym maksymalnym ciśnieniem, które wynosi 2,0 MPa. Takie parametry pracy zapewnia wysokiej jakości materiał oraz zbrojenie. Wąż występuje w długościach 10 i 20 m i średnicach wewnętrznych 8 i 10 mm. W tych modelach znajdziemy zakute końcówki ze standardowymi szybkozłączami.

Autor:   Marek Pudło

yt-24207-2

yt-24220-3

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu