DOBRA SZCZOTKA PROLINE CZYŚCI LEPIEJ

Mechaniczne usunięcie rdzy jest niezbędne, aby z powodzeniem zabezpieczyć czy też odnowić elementy metalowe. Nawet kiedy skorzystamy z preparatu antykorozyjnego – zawsze, dla lepszego efektu, rdzy trzeba pozbyć się mechanicznie. Nie ma lepszej metody niż użycie szczotki drucianej.

 

Narzędzie z drewnianą rączką znane jest od lat. Jeśli stawiamy na wygodniejszą pracę, lepiej wybrać nowocześniejszą konstrukcję z tworzywa sztucznego. Szczotka wykonana w tej technologii jest lżejsza i co bardzo istotne – ma doskonale wyprofilowaną rękojeść znakomicie dopasowującą się do dłoni. Poza tym łatwo utrzymać ją w doskonałym stanie wizualnym. Tworzywa sztuczne są bowiem odporne na zabrudzenia i łatwo je czyścić.
W marcu

oferta rynkowa narzędzi Proline została rozszerzona o rodzinę ręcznych szczotek technicznych. Łącznie do sprzedaży trafiło, aż dziewięć nowych produktów. Wszystkie wykonane są w jednorodnej konwencji technologicznej i kolorystycznej. Każdy model ma znakomicie wyprofilowaną rękojeść, a w części roboczej wykorzystano najwyższej jakości materiały służące do czyszczenia różnych podłoży. Mamy zatem dwa modele (32613, 32614), w których włosie stanowi tradycyjny drut stalowy. Będzie on idealny do czyszczenia płaszczyzn stalowych, spoin i usuwania zanieczyszczeń ze wszystkich materiałów z wyłączeniem stali nierdzewnej. W przypadku tej ostatniej należy użyć szczotki z włosiem z takiej właśnie stali. W ofercie PROLINE tego typu modele oznaczone zostały numerami 32623, 32624. Bez obaw możemy nim czyścić elementy ze stali nierdzewnej, mając pewność, że nie stracą odporności na korozję. W przypadku kiedy, zabrudzenia nie są mocno osadzone lub po prostu istnieje obawa spowodowania uszkodzenia oczyszczanych elementów, najlepiej będzie wykorzystać szczotki z włosiem nylonowym. Szczotki z nylonowego włókna ściernego przeznaczone są do nieagresywnego czyszczenia powierzchni metali nieżelaznych, stali zwykłej i nierdzewnej, drewna, tworzyw sztucznych, blach powlekanych. W ofercie PROLINE tego typu szczotki noszą oznaczenie: 32643, 32644.

Jeżeli w czasie czyszczenia nie możemy dopuścić do możliwości powstania przypadkowej iskry, trzeba skorzystać ze szczotek z włosiem wykonanym z mosiądzu. Oczywiście, takie rozwiązanie znajdziemy również wśród nowości PROLINE (32663, 32664).
W zależności od rodzaju zastosowanego włosia szczotki PROLINE dostępne są w dwóch typach rozmiarowych. Mniejsze – mają długość 260 mm, ale wyposażono je w większą ilość materiału ściernego. W tych modelach mamy cztery rzędy włosia, po 16 punktów. Dzięki temu osiągamy bardzo dużą wydajność czyszczenia. W szczotkach dłuższych włosia jest nieco mniej. Większą precyzję zapewniają trzy rzędy po 19 punktów.

Godne odnotowania jest także to, że dłuższe szczotki PROLINE wyposażono w twardy zdzierak. Jest on umiejscowiony na górnej części rękojeści i służy do usuwania największych zabrudzeń. Za jego pomocą czyszczenie jest bardzo wydajne i szybkie.
Na zakończenie warto dodać, że w ofercie PROLINE znajdziemy także uniwersalny zestaw trzech szczotek (32603). Decydując się na ich zakup, otrzymujemy wszechstronny pakiet składający się ze szczotki z włosiem ze stali nierdzewnej, nylonu oraz mosiądzu.
Nowe techniczne szczotki druciane PROLINE to ciekawy pomysł na rozszerzenie oferty narzędziowych placówek handlowych. Jednorodna kolorystyka, praktyczne opakowania i znakomitej jakości produkt to cechy, które gwarantują sukces handlowy. Oczywiście, jeśli zostanie on poparty rzetelną informacją sprzedażową.

JCh

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar