Do intensywnej eksploatacji. Ergonomiczne kompaktowe szlifierki kątowe FEIN ErgoGrip

FEIN wprowadza na rynek nowe kompaktowe szlifierki kątowe wyposażone w ergonomiczny uchwyt o całkowicie nowej koncepcji.

Dzięki przedłużonemu, zwężającemu się do tyłu uchwytowi szlifierki kątowe FEIN ErgoGrip są niezwykle poręczne i stworzone do bardzo intensywnej pracy. Przeznaczone są dla użytkowników z branży przemysłowej i rzemiosła, którzy potrzebują narzędzia do częstego i ciężkiego szlifowania oraz cięcia. Dostępne są w sprzedaży w specjalistycznych sklepach od kwietnia 2015 r.


Ergonomiczny uchwyt do intensywnej pracy

W Ameryce Północnej już od kilkudziesięciu lat stosuje tzw. urządzenia z uchwytem „rat tail” (szczurzy ogon). Wielką

zaletą tego nierozpowszechnionego jeszcze w Europie uchwytu jest bezpieczne trzymanie i prowadzenie urządzenia w każdej pozycji. Szlifierki kątowej nie trzyma się ręką za obudowę silnika, lecz chwyta za wąski uchwyt stanowiący jej przedłużenie. Dzięki temu operator może skuteczniej dociskać ściernicę zamontowaną na szlifierce do obrabianego materiału. Firma FEIN jako pierwsza wprowadza na rynek szlifierki kątowe o takiej konstrukcji we wszystkich klasach mocy od 1100 do 1500 W, w tym też przeznaczone do obróbki stali nierdzewnej.
Zakład produkujący elektronarzędzia FEIN ma ponad 100-letnie doświadczenie w dziedzinie rozwoju szlifierek kątowych. – W ramach przeprowadzonych przez nas badań i testów praktycznych powstało wiele różnych wzorów uchwytów, co pozwoliło nam określić optymalny ich kształt – informuje Rainer Warnicki, dyrektor Działu Rozwoju Produktów w firmie FEIN. – Naszym głównym celem było uzyskanie maksymalnej powierzchni styku dłoni z uchwytem. Zgłoszony przez firmę FEIN do ochrony patentowej wąski uchwyt ma dużą powierzchnię styku z dłonią, dzięki czemu użytkownik nie musi aplikować sporej siły i wolniej się męczy. Przy tym nasze nowe szlifierki kątowe ważące 2,4 kg należą do najlżejszych na rynku.

Większa kontrola i bezpieczeństwo
Nowe kompaktowe szlifierki kątowe FEIN ErgoGrip wyposażone są w wąski uchwyt o wypukłej powierzchni. Jego długość wynosi aż 120 mm, dzięki czemu urządzenia te można trzymać wygodnie nawet w grubych rękawicach spawalniczych. Szlifierki umożliwiają wygodną zmianę rąk, co ułatwia obróbkę elementów o bardziej złożonej konstrukcji. Są dostępne w dwóch wersjach: albo z włącznikiem z blokadą załączenia, albo z włącznikiem czuwakowym wymagającym naciskania przez cały czas pracy maszyny. Maszyny mające włącznik czuwakowy przeznaczone są głównie do użytku w zakładach przemysłowych dbających o spełnianie wysokich norm bezpieczeństwa pracy, na przykład w rafineriach czy fabrykach produkujących zbiorniki. Obie wersje szlifierek obsługuje się wygodnie, używając tylko dwóch palców.


Kompaktowe szlifierki kątowe w jakości przemysłowej

Wszystkie szlifierki kątowe FEIN są konstruowane, produkowane i montowane w zakładzie firmy znajdującym się w Schwäbisch Gmünd-Bargau. Kompaktowe szlifierki kątowe FEIN pracują niezależnie od obciążenia z wysoką i stabilną prędkością obrotową. Dzięki dużej zawartości miedzi w silnikach osiągają wydajność wyższą nawet o 30 proc. od wydajności konkurencyjnych produktów tej samej klasy mocy. Dodatkowo mają też szczotki węglowe mające żywotność dłuższą o 30 proc. Taką wydajność i trwałość osiągnięto dzięki perfekcyjnemu współdziałaniu głównych komponentów, czyli silnika i przekładni, oraz dzięki specjalnej wentylacji schładzającej szczotki węglowe. Przekładnia jest wykonana w całości z metalu, co zapewnia wysoką wytrzymałość i trwałość szlifierkom eksploatowanym nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Głowicę przekładni można obracać co 90 st, co umożliwia użytkownikowi przyjęcie wygodnej pozycji podczas cięcia i szlifowania. Urządzenia mają blokadę wrzeciona oraz regulowaną i demontowalną stabilną osłonę. Wszystkie wersje szlifierek wyposażono w 4-metrowy kabel przemysłowy H07.

Trzy linie produktów
Kompaktowe szlifierki kątowe z uchwytem FEIN ErgoGrip są dostępne w tych samych liniach produktowych co modele klasycznej konstrukcji, w których uchwyt główny stanowi obudowa. Możemy wybrać maszynę z włącznikiem czuwakowym lub z blokadą załączenia. Kompaktowe szlifierki kątowe FEIN ErgoGrip z linii podstawowej Solid z silnikiem 1100 W to poręczne szlifierki do gratowania, szlifowania i cięcia. Pracują z mocą 1100 W, stosuje się

w nich tarcze szlifierskie o średnicy 125 mm. Ich sugerowana cena netto wynosi 625,80 zł.
Kompaktowe szlifierki kątowe z uchwytem FEIN ErgoGrip z linii Power są wyposażone w elektroniczną regulację obrotów POWERtronic, dzięki czemu mają moc o 400 W wyższą, niż urządzenia tej samej wielkości z linii Solid. Dodatkowo zastosowano w nich liczne funkcje zabezpieczeń. Funkcja łagodnego rozruchu umożliwia płynne i bezpieczne uruchomienie urządzenia. Zabezpieczenie przed ponownym uruchomieniem zapobiega przypadkowemu uruchomieniu urządzenia po nagłej przerwie dostawy prądu – po przywróceniu zasilania szlifierka nie uruchamia się samoczynnie, lecz trzeba ją włączyć. Jeśli zaś dojdzie do zablokowania tarczy, układ kontrolny wyłączy urządzenie, aby nie dopuścić do jego przekręcenia się w dłoni. Dodatkowo mamy elektroniczną ochronę przed przeciążeniem, która zabezpiecza silnik przed uszkodzeniem. Sugerowana cena netto szlifierki o mocy 1500 W z tarczą o średnicy 125 lub 150 mm wynosi 835,80 zł.

Kompaktowe szlifierki kątowe z uchwytem FEIN ErgoGrip z linii Inox przeznaczone są do obróbki stali nierdzewnej. Wyposażono je w elektroniczną regulację prędkości obrotowej w zakresie od 2500 do 8000/min. Zaś większe przełożenie przekładni zapewnia wysoką stabilność niskich prędkości obrotowych. Dzięki temu szlifierki te nadają się doskonale do szlifowania, satynowania i szczotkowania stali nierdzewnej. Są one dostępne w sugerowanej cenie netto 1171,80 zł. Kompaktowe szlifierki kątowe z uchwytem FEIN ErgoGrip można kupić w specjalistycznych sklepach. Ich lista znajduje się na stronie: www.fein.pl/pl_pl/wyszukiwanie-dystrybutora (warto też odwiedzić FEIN na YouTube: www.youtube.com/user/FEINPoland).

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar