DIAMENTOWE WIERTŁA KORONOWE Z ADIAM

Wrocławska firma ADIAM jest jednym z niewielu producentów wierteł koronowych na polskim rynku. Większość komponentów do wytwarzania wierteł produkowana jest w Europie, co w rezultacie daje wysoki poziom i powtarzalność jakości koron z ADIAMu.

 

Ważnym atutem jest pełna dostępność wierteł koronowych, terminy dostaw nie przekraczają bowiem kilku dni. – Możemy wykonać wiertło o dowolnej długości, jak i średnicy – mówi Marcin Zieliński, dyrektor handlowy ADIAMu. Wiertła koronowe stanowią bardzo istotną część asortymentu narzędzi diamentowych przeznaczonych do stosowania w budownictwie, dlatego wrocławska firma w pierwszej kolejności stawia na jakość wykonywanych produktów. Wiertła koronowe są podstawowym narzędziem dla firm świadczących usługi instalacyjne, remontowo-budowlane

itp. W ofercie Adiamu znajdziemy wiertła koronowe Magnum i Napoleon wykonane w technologii spawania laserowego, i wiertła ADX lutowane srebrem.

 

Podczas wyboru wierteł diamentowych powinno się zwracać uwagę na ich przeznaczenie materiałowe (granit, stary beton cementowy, beton zbrojony, materiały łatwo ścieralne, płytki okładzinowe, świeży beton itp.), średnicę (od 12 mm do 1300 mm), długość roboczą (od 30 mm przez standardowe 400/450 mm, wydłużane w jednym kawałku do 2 m), zamocowanie na wrzecionie wiertnicy (mufa UNC 1 1/4”,  czop 1/2”, DDU, DDI0, kształt segmentu (w szczególności ciągły pierścień lub pojedyncze elementy z różnorodnym w kształcie zakończeniem części roboczej: „daszek” , „rowek” i wiele innych), zamocowanie segmentu na rurze (lutowane twardym lutem srebrnym, spawane laserowo). Podane parametry są niezwykle ważne z punktu widzenia jakości wykonywanej pracy oraz jej przebiegu.

IMG_9116

Firma ADIAM w ofercie podstawowej ma kilka typów segmentów, co gwarantuje zastosowanie narzędzia diamentowego w kilku klasach twardości:

  • C3 – przeznaczona jest do najciężej zbrojonych żelbetów i twardych granitów,
  • C4 – do szybkiego wiercenia w betonie z grubego i twardego kruszywa,
  • C5 – do żelbetu z twardego kruszywa,
  • C7 – to uniwersalne zastosowanie w żelbecie ze ścieralnym kruszywem,
  • C9 – zapewnia dużą wydajność w materiałach łatwo ścieralnych.

 

Tego typu rozwiązania i szeroka gama segmentów diamentowych pozwala na wykonanie wierteł dla różnych segmentów rynku. Firmy usługowe bądź instalatorzy często podkreślają w produktach oferowanych przez ADIAM korzystną relację ceny do wydajności. Producenci prefabrykatów i firmy usługowe, zajmujące się zawodowo tylko wierceniem i cięciem betonu, zwracają uwagę na czas pracy i żywotności narzędzia. Dodatkowo każdy klient zadowolony jest z indywidualnego podejścia do klienta. Firma ADIAM nie działa szablonowo, dlatego z powodzeniem można napisać, że wiertła produkowane są na wymiar.

IMG_9132dół

Diamentowe wiertła Magnum, a dokładniej segmenty, występują w jednej klasie twardości i przeznaczone są do uniwersalnego zastosowania w żelbecie. Pozwalają w szybki sposób poradzić sobie z tym materiałem, a praca nimi jest szybka. Zaletą segmentów jest też to, że w swoim składzie nie zawierają kobaltu – do niedawna podstawowego ich składnika. Ze względu na swoje szkodliwe właściwości ten ciężki metal powinien być eliminowany ze środowiska. Diamentowe wiertła Magnum niezależnie od średnicy spawane są laserowo. Ten sposób łączenia segmentów diamentowych jest obecnie najlepszym i coraz częściej stosowanym. Spawanie wiązką laserową zapewnia ograniczony zakres ogrzania rury i segmentu, przebiega też bardzo szybko. Np. spawanie wiertła o średnicy 250 mm trwa poniżej 3 min. Połączenia spawane nie są wrażliwe na przegrzanie – można więc wiercić na sucho, są też znacznie bardziej wytrzymałe mechanicznie. Nadmieniamy, że na naszym rynku nadal popularna jest także regeneracja wierteł koronowych, jeśli jakość „rury” na to pozwoli, możemy mieć wiertło koronowe nawet o połowę taniej.

opr. HB (mat. ADIAM)
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar