DIAMENTOWE ŚCIERNICE TALERZOWE KLINGSPOR

Pierwszym skojarzeniem, jakie nasuwa określenie „narzędzia diamentowe”, są tarcze do cięcia różnego typu materiałów mineralnych, ale należy pamiętać, że nie jest to jedyne zastosowanie diamentów na placu budowy. Narzędzia diamentowe w budownictwie wykorzystuje się bowiem nie tylko do cięcia.

 

Poza cięciem często istnieje konieczność wykonania szlifowania różnych powierzchni. Dlatego firma Klingspor wprowadziła na rynek stale rozwijaną rodzinę diamentowych ściernic talerzowych. Najbardziej uniwersalnym narzędziem z całego programu produkcyjnego jest dwurzędowa tarcza DS600B dostępna w średnicach od 115 do 180 mm i z segmentami szerokości 8,5 mm. DS600B została zaprojektowana do obróbki większości materiałów budowlanych – m.in. betonu oraz jastrychu i może pracować

zarówno na sucho, jak i z chłodzeniem wodnym. Rozwinięciem tego narzędzia jest tarcza DS600A, idealna do szlifowania wszystkich materiałów o właściwościach abrazywnych, takich jak świeży beton, asfalt, beton komórkowy, piaskowiec. Dzięki zoptymalizowanej recepturze spoiwa i rodzaju ziaren diamentowych tarcza ta charakteryzuje się wydłużoną żywotnością przy zachowaniu bardzo wysokiej agresywności przez cały okres pracy.

klingspor_1

Na uwagę zasługuje również ściernica DS600S wyróżniająca się specjalną geometrią korpusu stalowego, która znakomicie ułatwia odsysanie pyłu powstającego podczas procesu szlifowania betonu, szamotu, cegły oraz murów. Dopełnienie rodziny tarcz talerzowych dla profesjonalistów stanowią ściernice DS600G z pierścieniem segmentów typu turbo. Jest to najwyższej jakości narzędzie do perfekcyjnego wykończenia powierzchni granitowych, bez wykruszeń szlifowanych krawędzi. Dostępne są trzy twardości spoiwa umożliwiające uzyskanie efektu szlifowania zgrubnego, średniego oraz wykończeniowego, zależnie od wymagań danej aplikacji (więcej na: www.klingspor.pl).

Krzysztof Godyń (Klingspor)

ds_600s

 

ds_600a

 

ds_600gm

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments