DIAMENTOWE ŚCIERNICE TALERZOWE KLINGSPOR

Klingspor w swojej ofercie ma bogaty program diamentowych ściernic talerzowych, który pokrywa pełny zakres zastosowań tych narzędzi w budownictwie. Do redakcyjnego warsztatu na testy trafiły ściernice DS 300 B EXTRA, DS 600 A SUPRA, DS 600 B SUPRA i DS 600 S SUPRA.

Klingspor_diam_sciern_talerz_1

Głównym przeznaczeniem diamentowych ściernic talerzowych Klingspor jest szlifowanie nierówności oraz usuwanie zanieczyszczeń na powierzchni materiałów budowlanych: betonu, betonu komórkowego, kamienia, jastrychu, a nawet asfaltu. Narzędzia te są przeznaczone do obróbki zgrubnej lub międzyoperacyjnej na sucho oraz stosowania ze

szlifierkami kątowymi na tarcze 100, 115, 125 oraz 180 mm. Można nimi też szlifować na mokro, o ile w szlifierce zastosowano odpowiednie adaptery doprowadzające wodę i włącznik różnicowo-prądowy zabezpieczający operatorów przed porażeniem prądem lub napęd zasilany prądem o obniżonym napięciu do wartości bezpiecznej dla człowieka. Diamentowe ściernice talerzowe Klingspor produkuje w dwóch liniach jakościowych: EXTRA i SUPRA. Przypomnijmy, do linii EXTRA należą ściernice, które odznaczają się bardzo korzystną relacją ceny do jakości, natomiast do SUPRA –produkty o bardzo dobrej relacji ceny do jakości, przeznaczone dla użytkowników, którym do użytku codziennego potrzebne są niezawodne i wydajne narzędzia diamentowe.

Klingspor_diam_sciern-2

Testowane diamentowe ściernice talerzowe Klingspor mają stalowy korpus w kształcie talerza. Do niego przyspawano laserowo segmenty ścierne zawierające diamenty techniczne (zwane też syntetycznymi). Przy tym ściernice DS 300 B EXTRA, DS 600 A SUPRA i DS 600 B SUPRA mają segmenty rozmieszczone obwodowo w dwóch rzędach, zaś DS 600 S SUPRA – naprzemiennie obwodowo i skośnie w stosunku do obwodu narzędzia. Takie ułożenie pozwala uzyskać powierzchnie szlifowane o większej gładkości. Jeśli chodzi o twardość spoiwa użytych segmentów, to dostosowano je optymalnie do przeznaczenia materiałowego testowanych narzędzi zgodnie z ogólną zasadą mówiącą, że do obróbki materiałów twardych stosuje się segmenty miękkie, a do abrazywnych i miękkich – twarde.

Klingspor_diam_sciern_talerz_2

W stalowych talerzach tarcz DS 300 B EXTRA, DS 600 A SUPRA i DS 600 B SUPRA wykonano duże okrągłe otwory umożliwiające efektywne odprowadzanie urobku ze strefy obróbki (odsysanie za pomocą odkurzacza lub wypłukiwanie z użyciem wody). Warto tu zwrócić uwagę, że ściernica DS 600 S SUPRA ma talerz o skośno-owalnych żebrowaniach z dużymi otworami do odprowadzania urobku. Wspomniane otwory są bardzo istotne z dwóch powodów: (1) umożliwiają szybkie usuwanie pyłu z powierzchni szlifowanej i (2) zbieranie go przez odkurzacz przemysłowy, o ile takiego używamy. Zważywszy, że testowane ściernice używane są przeważnie podczas obróbki na sucho (99% zastosowań w Polsce), zastosowanie odkurzacza – naszym zdaniem – to bezwarunkowa konieczność, gdyż w trakcie pracy wytwarza się bardzo dużo pyłu, który utrudnia obserwacji elementów szlifowanych i jest bardzo szkodliwy dla zdrowia operatorów. Ponadto ruch powietrza spowodowany przez odkurzacz chłodzi ściernice i wydłuża ich żywotność oraz podnosi efektywność pracy.

Reasumując, testowane ściernice Klingspor to profesjonalnie narzędzia optymalnie dostosowane do swojego materiałowego zakresu zastosowań. Umożliwiają uzyskanie wysokiej efektywności pracy i odznaczają się przy tym wysoką żywotnością. Dzięki nim szlifowanie powierzchni materiałów budowlanych wykonamy szybko i ekonomicznie.

pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar