DIAMENTOWE GĄBKI POLERSKIE PROLINE

W lipcu dla swoich kontrahentów handlowych, a co za tym idzie także finalnych użytkowników, marka Proline przygotowała debiut ciekawej nowości. Tuż po ukazaniu się tego numeru „Gazety Narzędziowej” w sprzedaży pojawi się rodzina diamentowych gąbek polerskich Proline. To akcesoria, które sprawnie i skutecznie pomagają rozwiązać problem, z jakim do tej pory borykali się glazurnicy.

Nawet bardzo duża wprawa w maszynowym fazowaniu płytek nie gwarantuje, że na powierzchni nie pojawią się drobne zadziory, które uniemożliwiają estetyczne wykończenie połączeń między płytkami. Sposobem, aby się ich pozbyć, jest wykorzystanie diamentowych kostek polerskich o różnej granulacji.

 

Nowa gama diamentowych gąbek polerskich idealnie nadaje się do wygładzania

krawędzi ciętych płytek ceramicznych oraz kamieni naturalnych. Bloczkami do polerowania pracuje się ręcznie w miejscach, do których trudno dotrzeć z elektronarzędziami. Ręczne aplikowanie siłyszlifowania pozwala doskonale wygładzać i polerować postrzępione w czasie cięcia lub fazowania krawędzie glazury czy gresu.

 

Diamentowe gąbki do polerowania Proline mają cztery różne granulacje, dzięki czemu można je przeznaczyć do różnych faz polerowania i wykańczania. Dobrą wskazówką jest podzielenie pracy na poszczególne etapy, w których używa się kolejnych bloczków, zaczynając o tych z dużym ziarnem i kończąc bloczkami z coraz drobniejszym ziarnem.
Funkcje gąbek Proline o różnej granulacji są następujące: #50 (27293), #100 (27294) i #200 (27295) służą do wygładzania (im mniejszy numer, tym większe ziarno i szybsze ścieranie materiału), #400 (27296) – do polerowania. Gąbkami Proline można pracować na sucho, jednakże bardziej zalecane jest chłodzenie poprzez zwilżanie bloczka lub ciągłe podawanie wody w obszar roboczy. W czasie szlifowania ważny jest też kierunek pracy – zaleca się wykonywać ruchy od wierzchniej powierzchni płytki do dołu (strony, na którą kładzie się klej). Taki kierunek obróbki minimalizuje ryzyko uszkodzenia lub postrzępienia materiału.
Nowymi diamentowymi gąbkami polerskimi PROLINE pracuje się wygodnie, ponieważ mają lekko elastyczną budowę i doskonale układają się w dłoni, a dodatkowe boczne wcięcie zwiększa ergonomię uchwytu i zmniejsza zmęczenie użytkownika. Wraz z pojawieniem się w sprzedaży gąbek polerskich dostępny będzie także specjalny stojak ekspozycyjny, który pozwoli dobrze wyeksponować produkt w miejscu sprzedaży.


JCh
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar